Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eséstől verezhet a 2 eves...

Eséstől verezhet a 2 eves gyerek inye vagy mástól? Tapasztalt valaki ilyet?

Figyelt kérdés

Kisfiam influenzás volt, elvileg kijött belőle, de par nap mulva visszaesett, drnő valami vírust emlegetett, meg hogy piros a gyerek torka, gyógyszert nem irt fel.

2-3 napja telibe arcra esett (a gyerek, nem a drnő), lett a homlokán egy kék folt, es erősen vérzett a szája.

Kb.azota észrevettem, hogy gyakran "nyámmog".

Ma sikerult beneznem a szájába, es tobb foga mellett (ezek mar jo ideje kint vannak) véres az inye. Ez az esestol lehet vagy más szerintetek?

Egyebkent nehezebben is eszik,nyilván faj az inye.

Szoval: valaki gyerekenel volt ilyen, hogy esés után napokig verezgetett a gyerek inye?


2018. márc. 30. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, volt ilyen.


A száját viszont rendesen vizsgáld át, foga is sérülhettek.

2018. márc. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Erősen vérzett a szája és nem nézted meg? Nézd meg a fogait nem e letört, mert ha igen akkor az elhalhat és az fogváltáskor gondot okozhat.
2018. márc. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy megnéztem, innen tudom, hogy vérzik az inye. Nem látszik hogy letört volna a foga.
2018. márc. 30. 17:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy ilyen fograesés után, mivel tiszta lila volt a szája belül, mi elvittük fogorvoshoz (akkor ügyeletre, majd később magánba is), megállapította, hogy mozognak a fogai. Két hétig pépeset szabadott csak ennie, hogy visszarögzüljenek, plusz óvatosan, de rendszeresen kellett tisztítani, hogy ne gyulladjon be az ínye. Azt mondták, valamennyi esélye van, hogy pár hét, akár hónap múlva beszürkülnek, de ezt megúszta.
2018. márc. 31. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de nekem a posztodból nem az jött le akkor amikor elesett belenéztél a szájába, hanem napokkal később.

Szóval én pépeset adnék neki pár napig illetve nagyon pici falatkákat, ha fáj még neki az ínye. Fiamnál 1 hónapig kellett csinálni, mert letört afoga é nagyon lila volt az ínye. Neki két foga el is szürkült amire fokozottan ügyelni kell, mert fog váltáskor a tejfog gyökere másként szívdik fel. Ha most fájlalja akár az ügyeletre is bevinném megmutatni fogorvosnak.

2018. márc. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az a gondom, hogy most mar alap a GYIK-en a kérdezők kioktatasa, hibaztatasa teljesen feleslegesen legtöbbször, mert az semennyit nem mozdít elore a kérdést illetően, maximum a valaszolonak jo, mert (legalább abban az egy dologban) jobbnak érezheti magat mint a kérdező.

Amúgy meg elmentünk ugyeletre, es kiderült hogy holyagok vannak a garaton, az inye pedig begyulladt (mar egy szimpla sirastol is vérzett a szája) es nagy fájdalmai lehettek.

Azt hiszem, itt az ideje a gyerekorvos váltásnak, mar nem az elso alkalom, hogy nem kezelt valamit, ami az ügyeletes szerint nagyon fájdalmas volt a fiamnak. A bunkó modoran meg tultettem magam eddig, legalább nem kellett várni ra, mert mindenki elment tőle más dokihoz, de ezzel betelt a pohár.

2018. márc. 31. 22:06
 7/7 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy begyulladt az ínye, sokáig kellett Gengigéllel kezelnem.
2018. ápr. 17. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!