Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet kezdeni azzal, ha...

Mit lehet kezdeni azzal, ha spontán nyelvet váltanak tesóm gyerekei?

Figyelt kérdés

Tesóm ikerlányai 2 évesek. Az anyjuknak az a mániája, hogy minél előbb nyelvet tanuljon a gyerek. Beszélnek angolul és spanyolul is valamennyire már, ami egyrészt elég tiszteletreméltó (nagyon okosan,tesóm agyát örökölték, ő egyetemi tanár), másrészt idegesítő, mert néha ha vigyázunk rájuk, spontán elkezdenek spanyolul beszélni, amit senki nem ért.

Mit lehet ezzel kezdeni? Tesóm tanította meg őket, angol a munkája miatt megy neki nagyon, spanyolba meg "szerelmes" úgymond, c2-es szinten tud, mert spanyol középsuliba járt.


Nektek mi a véleményetek?



2018. márc. 30. 22:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A többnyelvű gyerekek így működnek, majd később megtanulják, hogy melyik környezetben melyik nyelvet használják. Ilyen pici korban még nem "tanulják" a nyelvet, hanem "elsajátítják", ami azért fontos különbség, mert ez nekik nem egy megterhelő tanulási folyamat, mint azt sokan gondolják, hanem csak rájuk ragad. Később hatalmas előny lesz nekik, főleg ebben az országban, ahol a béka segge alatt van a népesség idegennyelv-tudása.
2018. márc. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

Szólj közbe, hogy álljunk meg egy percre, mert most magyarról átváltottatok spanyolra. De a Nagyi csak magyarul ért. Mondjátok el még egyszer magyarul.

És láss csodát, elmondják majd magyarul, amit előtte mondtak...

2018. márc. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
21%
2 évesen ha beszélni sem tud,hiába mondod neki hogy magyarul mondja,azt sem fogja érteni. Keresztfiam első osztályos,már tanítják nekik az angolt. Semmi értelmét nem látom. Először tanulják meg az abc-t, tanuljanak meg olvasni. Mi annak idején 5.osztályosan kezdtük az angolt,bőven elég volt akkor...
2018. márc. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az a véleményem, hogy egy 2 éves sokszor az anyanyelvén is alig beszél nemhogy két másik nyelven, úgy hogy nem is két vagy többnyelvüek, hanem csak az anyjuk tanitgatja őket, szóval max. csak te hiszed azt, hogy ők most spanyolul beszélnek.
2018. márc. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%
Napi 10-12 órában másik nyelvet használok, ha fáradt vagyok, én is spontán nyelvet váltok és fel sem tűnik :) Egyszerűen mondd nekik, hogy nem érted és kérd meg őket, hogy ismételjék meg magyarul.
2018. márc. 31. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek a 14-essel. 2 eves a gyerekem, ketnyelvu kornyezetben, mindket nyelvet beszelem, megsem ertem sokszor, hogy mit mond.
2018. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
12%
Ajjjj nem tudom de tarkon vagnam az ilyen szuloket...en is sokat talalkozom ilyennel. Egy csomo gyerek raadasul pocsek kiejtessel halandzsazik, szerintem ha kesobb latni fogja leirva azt az angol szot, fel se fogja ismerni...
2018. márc. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Semmit, fogadd el.


Az én 2 éves unokahúgom is néha hollandul szól hozzám, de olyankor megkérem, hogy ismételje el magyarul, mert nem értem. :D

2018. ápr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
66%
A lanyom 4evesen is keverte meg a ket nyelvet. De 2 evesen annyit meg nem beszelt, hogy "zavaro" legyen. :) Most 5 evesen is ami a masik nyelven jut eszebe, vagy esetleg az oviban ugy hallotta, akkor ugy mondja. Nekem konnyu, en felismerem mit mondana, apjanak mar nehezebb :D
2018. ápr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!