Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 év körüli gyerkőcöt mennyit...

6 év körüli gyerkőcöt mennyit nógatjátok, hogy öltözzön fel vagy menjen wc-re vagy valamit csináljon meg?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 4. 23:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

5,5 éves a lányom és néha már megőrülök tőle.

Pl. iszonyatosan unom, hogy minden reggel többször el kell mantráznom neki, hogy öltözzön már. Persze öltözne magától is, csak az ő tempójában még 9 órára se érnénk el az óvodába.

A pisilés szintúgy, a kakálás még inkább. Hajlamos halogatni, tartogatni.

De minden más dologra is igaz, hogy többször kell nyomatékosan rászólnom, néha csak akkor kapja össze magát mikor kieresztem a hangom és már az egész lakótelep hallja körülöttünk.

Legtöbbször nem direkt nem csinálja amire kérem, hanem csak rettentő lassan, el-elkalandozik a figyelme, elszórakozza a legegyszerűbb öltözést is.

2018. ápr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Napi szinten 10 ezer alkalommal.
2018. ápr. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Fiam úgy öltözik mint az éticsiga. Wc terén nincs gond.
2018. ápr. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Reggel 6.30-tól 7.15-ig mondogatom. Majd este 6.30-tól 8-ig. Ezek a reggelek és esték nem mennek öltözés és vetközés szempontjából. A lajhár kapkodó idegbeteg hozzá képest. 6 éves lány.
2018. ápr. 5. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

nyugi, 7,5 évesen sem más még a helyzet ;) szokjátok!


mindent megcsinál a fiam egyedül, de ha nem segítek be, akkor képes 20 percen keresztül öltözni. Bár múltkor a cipőjét húzta ennyi ideig. Mondjuk akkor ráértem, mert csak a játszótérre indultunk. Ez reggel nem megy.

Reggel 5ből 3x bejön a "versenyöltözés". Kikészítem a ruháit, és versenyzünk, hogy ki lesz kész előbb. Na, ilyenkor nagyon összekapja magát. de kedv kérdése.

wc... van, hogy a suliban (korábban oviban) jut eszembe, hogy nem zargattam el pisilni. nagyvécéről ne is beszéljünk, mert ha otthon nem, akkor tartogatja és du hazahozza.

2018. ápr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
5 éves a fiam, jó tempóban öltözik egyedül, wc-vel sincs gond, viszont a szobapakolásnál vagy 120milliószor kell rászólni, vagy ha a padlón felejti a szemetét és megkérem, hogy dobja már ki, szennyessel ugyan ez...
2018. ápr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%
Az öltöző verseny nàlunk is bevàlt, 4.5 éves fiunàl ;)
2018. ápr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Wc-vel nincs gond, egyébként hétköznap dettó sürgetni kell mindennel (öltözés, evés, tisztálkodás, pláne tanulás), amit lehet, én is megversenyeztetek (mire jó a kistestvér :)), hol dicsérem és jutalmazom, mint egy dada, hol fenyegetem, mint egy kiképzőtiszt, elég fárasztó. Hétvégén hagyom, akkor egy óráig reggelizik...
2018. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

De jó ezeket olvasgatni!! :)))

Azt hittem, csak az én lányom működik lassított felvételben, de ezek szerint nem, hanem ez sajnos életkori sajátosság.

2018. ápr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%
Bár nincs még gyermekem, szerintem ez a legtöbb gyereknél igy van. Emlékszem, kisiskolás korunkban anyuék sokszor nem voltak otthon reggel, és a nagymamám gondja volt , hogy reggelizzünk, felöltözzünk, elkisérjen iskolába. Mi se akartunk öltözni (lányok) , a mama mindig azt mondja, csipkedjétek már magatokat, erre mi persze nem öltöztünk gyorsabban, hanem szó szerint elkezdtük csipkedni magunkat. Szegény mama, hát nem volt neki könnyű :)
2018. ápr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!