Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hany eves korban lehet egy...

Hany eves korban lehet egy gyereket egyedul elengedni valahova?

Figyelt kérdés
Fotbalozni akar menni a barataival kb.fel oranyira a lakohelyunktol,nemreg koltoztunk ide es meg nem ismerem a pajtasait csak latasbol,koszonnek nekem.Tiz eves es meg nem nagyon jarkalt magaban messzebbre.
2008. okt. 29. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól függ, hogy hol laktok. Ha falunk, akkor szerintem elengedheted, ha városban (főleg ha Pesten), akkor már nem biztos. Bár szerintem 10 évesen már tud valamennyire vigyázni magára.
2008. okt. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezelott olyan helyen laktunk ahol jatszoter sem volt.Iskolaba egyedul jar ,tehat at tud menni az uton biztonsagban stb.
2008. okt. 29. 13:58
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem tudom. A fél órányira szerintem egy ismeretlen helyen, új társasággal meggondolandó. Amúgy azt írtam volna hogy engedd el, de így nem biztos.

Esetleg mond meg neki hogy egy óra múlva érjen haza. Meg nézd meg pontosan hogy hol van az a hely. Hogy tudd hova megy a gyerek. Ha mobil van nála az sem rossz dolog, de azért ne hívogasd állandóan, max egyszer hogy minden rendben van e, ill ha nem jönne haza időre.

2008. okt. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hívd meg a barátaid hozzátok egy délutáni sütire például hog y jobban megismerhesd őket. Illetve mond neki, hogy hozza el őket és játszanak nálatok is.
2008. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem Magyarorszagon,de kb.valamivel kissebb mint Szolnok,feltem de meg is szeretnek bizni benne mert egyszer el kell engednem...Egyebkent maga a kornyek nem veszelyes,jo, jarkalnek furcsa emberek,hajlektalanok stb,a baj az is hogy koran sotetedik,egyszoval kifogasokat keresek hogy ne engedjem...
2008. okt. 29. 14:10
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy iskolanak a focipajajarol van szo ,tudom hol van,mobilja is van
2008. okt. 29. 14:11
 7/10 A kérdező kommentje:
bocsi: palyajarol
2008. okt. 29. 14:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy kicsit is bizonytalan vagy akkor inkabb ne engedd el egyedul, amikor nem dolgozol (hetvege mondjuk) akkor menjel el veluk te is, hogy jobban megismerd a palyat, az utat es a haverokat is! Viszont a sotetben ne engedd hogy kint legyen! Nagyon kicsi meg hogy sotetben koboroljon egyedul (vagy a barataival). Nemsokara az en kisfiam is ekkora lesz, de o 1 percig sincs felugyelet nelkul (tudom hogy nagyon nehez megoldani, de muszaj!)
2008. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10 évesen mi már a játszótéren bandáztunk anno :) Szerintem az lenne a legjobb, hogy amikor te is ráérsz, akkor kikíséred a pályára, vagy elviszed kocsival, aztán a megbeszélt időre értemész. Ha így nincs gond, akkor mehet már utána egyedül is, de sötétedés előtt érjen haza!
2008. nov. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem lennék biztos, hogy el kellene engedni...viszont belegondolok, hogy mennyire fontos lehet ez a kislurkónak...szóval valami kompromisszum kellen, kísérjétek el, ha tudjátok...esetleg ti is beállhattok...ez így mehetne valameddig után el lehetne engedni de csak is napközben és nem sötétedés után!!!Sok sikert, és kitartást, mert nem könnyű, hiszen az ember nagyon félti a gyermekét!
2008. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!