Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan taníthatnám meg "szépen...

Hogyan taníthatnám meg "szépen" viselkedni a boltban?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy szépen, nyugodtan, kézen fogva vásároljunk. Ha bevásárló kocsiban ül, akkor nincs vele gond, de ha kisboltba vagy drogériába megyünk, akkor kezelhetetlenné válik. Cikázik ide-oda, mindent lepakol, kipakol, bepakol. Próbáltam bevonni a vásárlásba is-nem sok sikerrel.Ha felveszem üvölt és fordul ki a kezemből. A bevásárlást pedig meg kell csinálni. 19 hónapos kislány.
2010. jún. 12. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tanítsd meg, hogy fogadjon szón Neked.

Elsősorban otthon gyakoroljátok. Később ha elmentek, és rászólsz, abba fogja hagyni.

Szuperdada könyve tényleg szuper.

2010. jún. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én adok a kisfiamnak külön kosarat: tetszik neki, mert az olyan nagyos:), eggyel kevesebb kézzel tud rámolni, lassabban halad, mert simán beleférne a kosárba:) Ezt egészítem ki azzal, hogy bevonom a vásárlásba. Megmondom neki, hogy mit kell vennünk, és ő maga leveheti a dolgot a polcról, belerakhatja vagy az ő kosarába vagy az enyémbe. Közben meg magyarázok neki ezerrel, hogy milyen ügyes nagyfiú, és mekkora segítség. Ha végképp nem bírok vele, kap egy fél kiflit vagy kekszet a szabadon lévő kezébe, és ezzel megoldódott a gond. Ő most kétéves
2010. jún. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is a harmadik válaszolóval értek egyet.Én is bevásárlókosarat szoktam adni a kezébe, így nem pakol annyit a polcokon és lassabban is haladunk, jobban körül tudok nézni.
2010. jún. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A szót fogadással más helyzetben nincs gond. Egyszerűen csak felpörög a boltokban. A kosaras dolgot már próbáltam, de fél polcot belepakolta és mire mindent visszarámoltam már megint tele lett a kosara és a végén még nagyobb hisztiben tört ki. Hogyan lehetne vele "gyakorolni"? Járjunk gyakrabban ilyen boltokba és egy idő után már nem fog így hatni rá az újdonság ereje?
2010. jún. 12. 10:59
 5/11 A kérdező kommentje:
A kifli evés nálunk nem kivitelezhető, mert eddig arra tanítottam a gyereket, hogy addig amíg nincs kifizetve az áru, addig nem a miénk, így nem is bontjuk fel, nem esszük meg.
2010. jún. 12. 11:02
 6/11 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: Sok sikert a gyerekneveléshez!
2010. jún. 12. 11:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi nyamnyogunk bevásárlás közbe mert elégé kajás. Ha meg levesz valamit a polcról megmondom neki rakja vissza. Visszateszi. Ám ha már nagyon nem bírok vele egyszerüen felkapom. Igaz ez utóbbi nem épp kényelmes, de nyugissabb a fegyelmezésnél. Amúgy meg választhat magának valamit amit majd megehet és nem is bontja ki míg nem fizettem. Ám tegnap csomagoláson ketesztül megnyamnyogott egy sajtot, na azt megvettem pedig ki akartam cserélni másikra. Ez van.
2010. jún. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, én sem a kifizetetlent adom neki, nálunk is az a szabály, mint nálatok. Hanem a táskából kapja, amit magunkkal vittünk:)

A kosaras válaszoló:)

2010. jún. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Remélem idővel majd lenyugszik és kibírhatóbb lesz a vásárlás:)
2010. jún. 12. 20:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Én próbáltam mindent.Mondjuk nálunk nem konkrétan rossz volt,hanem nem köszönt.És egy idő után kezdtem ráunni,h én vagyok miatta zavarban.+X mecsináltam vele,h nem vittem magammal.Hiába toporzékolt,könyörgött igérgetett,nem vittem,és minden alkalommal,elmondtam neki,h azért mert nem köszön,és ez engem zavar.Nem volt még csak büntetés szaga sem a dolognak,eljátszottam neki,h belefáradtam,és ez mostantól így lesz.Aztán azóta mintha kicserélték volna.Próbáld ki ezt.Nekem nagyon bejött.Öröm hallgatni ahogy köszön :)
2010. jún. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!