Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Próbálgassam a szobatisztaságot?

Próbálgassam a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés
Nem akarom erőltetni sem, viszont ez a jó idő nagyon jó volna, hogy elkezdjük. Pár napja próbálom a lányomról (2 éves) napközben levenni a pelenkát, de nem nagyon szeretne a wc-re (szűkítővel) ülni. Amikor kérdezem, hogy kell-e pisilni és üljünk-e a wc-re, mindig rázza a fejét, hogy nem. Várjak kicsit vagy próbálkozzak időnként? Bili talán csábítóbb lenne? Én is nyitott ajtónál pisilek, hogy lássa, mit kell csinálni, eddig úgy tűnt, érdekli, de amióta ráülhetne, nem akar....
2010. jún. 12. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A bili úgy csáááábít nagyon hív:D


Igen,bilit próbáld:)A szűkítőt sok gyerek nem szereti:)Én pelust le éljen a szabad popsi:)

2010. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, igen, lehet, hogy megpróbálom, veszíteni nem veszítek vele.
2010. jún. 12. 11:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Bili.

ÉS adj neki időt, ne kérdezgesd, inkább mondd neki, hogy ha pisilni kell szóljon, és a bilibe pisiljon.

Amúgy szól már, ha pisil, kakil? Mert ha nem, addig nincs értelme próbálkozni...

De ettől függetlenül persze meztelenkedjen!

2010. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia. Igen, szoktam úgy is, hogy szóljon, ha kell pisilni, de rázza a fejét.... Tudja mondani, hogy pis, kaka, de eddig még csak annyi volt, hogy a földre pisilt és mutatta. :) Persze, nem akarom erőltetni sem! Köszönöm a válaszod.
2010. jún. 12. 11:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Mint az én lányom. Csak nála fordítva működik a dolog. Ha bepisil bekakil és mondom neki, hogy bilibe kell, szóljon ha kell, akkor dolga végeztével ráül a bilire és türelmesen ül. A kakit is csak későn mondja. Lehet, hogy még nem érett a gyerek idegrendszere.
2010. jún. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Aranyos lehet a gyerkőcöd! :)
2010. jún. 12. 12:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Fiam is 2 éves és ő is szól hogy a függöny mögé pisilt. De amúgy hallani sem akar sem a wc-ről sem a biliről. Nem tudom hogyan tovább. Én is leveszem róla, aztán majd lesz valami nyár végéig:)

2010. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 octillery ***** válasza:

Nyáron érdemes elkezdeni. A szabadban lehet pelus nélkül és ha csorog akkor esik le nekik a "tantusz". Főként a lányoknál.

Általában jellemző, hogy 2,5 évesen lesznek szobatiszták.Ha valaki 1 évesen kezdi el, akkor 1,5 vár még rá. ha 1,5 évesen, marad neki még 1 év. Ha 2,5 évesen kezdi el akkor pedig elképzelhető, hogy 1 hét.

A pelenka a legkényelmesebb. Persze egy egészséges 4 éves gyermek pelenkában eléggé sokkoló.

2010. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm Nektek is. Utolsó előtti, remélem sikerrel jártok Ti is.

Utolsónak, a lányom most volt 2 éves, próbálnám most a nyáron, mert ugye most lenne ideális, sajna csak ősszel lesz 2,5, akkor meg már bölcsis lesz, addig jó volna ha szobatiszta lenne, de nem sürgetem. Veszünk egy bilit és megpróbáljuk azzal is. Na remélem 4 évesen már azért nem kell pelenka.... :)

2010. jún. 14. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!