Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem köszön az ovis társainak...

Nem köszön az ovis társainak a gyerekem. Miért? . Hogy vegyem rá?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos ovis. Ha az utcán találkozunk bármelyik ovis társával (olyannal is akár, akiről tudom, hogy barátok, sokat játszanak együtt) , a másik gyerek örül neki, üdvözli, ő pedig nem köszön, oda sem néz.. nem értem miért csinálja... ha pl. több idő van "barátkozni" pl. játszón találkozunk csoporttárssal, akkor egy idő után feloldódik (mondjuk kb. 5 perc..), és játszik vele, de ha csak találkozunk mondjuk az utcán, boltban, stb..., akkor olyan mintha levegőnek nézné a másik gyereket.

Az oviban nem ilyen, láthatólag szeretik a társai, mert mindegyik örülni szokott neki, örömmel üdvözlik... de ha ő így viselkedik, akkor gondolom ez nem lesz sokáig így...

Kérdezem miért nem köszönt XY-nak nem tud rá értelmes magyarázatot adni...

Ti mit csinálnátok? Én úgy félek attól, hogy emiatt nem fogják őt szeretni a többiek, vagy megharagszanak rá, vagy ilyesmi... Jó, jó 3 évesek, de akkor is, lehet az azért már egy 3 évesnek is rosszul eshet, hogy örömmel üdvözli a másikat, és visszautasítást kap..(rá sem néz a másik, nem köszön vissza, stb...)


2018. ápr. 10. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Nem tanították meg otthon köszönni. Minden más következtetést helyesen vontál le, csodálkozom, hogy ezt nem.
2018. ápr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy erről van szó, de azért köszönöm :) Igazán kedves vagy. Ha a szomszédnéninek, boltosnak, ovónéninek, postásnak, mindenkinek köszön, csak az ovistársainak nem, akkor szerinted ez a baj? Ha nem tanítottam volna meg köszönni, akkor nem csak nekik nem köszönne szerintem, és akkor úgy írtam volna ki a kérdést, hogy senkinek nem köszön...
2018. ápr. 10. 13:30
 3/11 anonim válasza:
100%
Nem lehet hogy pont azért, mert kell neki egy kis idő amíg feloldódik. Talán a helyzettel nem tud mit kezdeni, hirtelen szégyenlős lesz! Én ismerek olyan gyereket aki az ismerős embereknek nem nagyon szokott, de vadidegeneknek meg odaköszön!
2018. ápr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ja és igen, a példa is megvan, mert én köszönöm minden ismerősnek, az ovistáraknak, ovónéniknek, anyukáknak, mindenkinek, ezt látja tőlünk, mielőtt valaki ezzel jönne, ha bunkók lennénk és nem tartanánk fontosnak hogy köszönjön, akkor gondolod hogy arra pazarlom az időmet hogy kérdést írok ki erről?

Annyit még hozzá tennék, hogy kicsit olyan érzésem van ilyenkor, mintha "bezárkózna" még az arckifejezése is zárkózottá válik, és nem néz a másik kisgyerekre... hiába mondom, hogy ott van Pistike az oviból, köszönjünk neki, szia Pistike, köszönj te is kicsim... csak néz előre, nem köszön...

2018. ápr. 10. 13:35
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Halvanyan emlekszem erre a sajat gyerekkorombol. Mikor vmi jo ismeros jott szembe, egyszerre tobb mindent akartam mondani, de valahogy tudtam hogy ugyis mindjart tovabb megy, ugyse tudunk beszelgetni. Kozben meg tudtam hogy anya merges lesz ha nem koszonok. A vege sokszor az lett, hogy nem jott ki szo a szamon nekem se, nem koszontem. Pedig akartam, csak valahogy "nem sikerult".
2018. ápr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez van. Én úgy látom zavarba jön olyankor, de az okát nem tudom. Ő sem néz rájuk, levegőnek nézi, de közben látom rajta, hogy feszélyezve van. Felnőtteknek ő is köszön.
2018. ápr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az ovihoz köti az arcot, magával az ovival nem szimpatizálhat, esetleg beugrik neki az, hogy lehet az oviba kene menni és "lapit"


Bocsi hogy álltatos pelda de a kutyusok lesznek ilyenek amikor rájönnek nem sétálni hanem dokihoz mennek. A dokit sem fogják üdvözölni :)

2018. ápr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én 3 évesem se köszön, mert szégyenlős. Ha rászólok, akkor is integet köszönés helyett. Szerintem a legtöbb 3 éves ilyen, nem kell erőltetni, majd felbátorodnak.
2018. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem szereti az illetőt. Én is volt már, hogy egy ovistársra gondoltam, milyen értelmes, beszédes, intelligens, mert mindig mondott a gyerekemnek pár szót, aztán kiderült, hogy napközben állandóan parancsolgat a gyerekemnek vagy kényszeríti, hogy játsszon vele, pedig a gyerekem nem akar. Szerintem hagyd rá a gyerekedre kérdező. Ha senkinek nem köszön, lehet, hogy nem érzi jól magát a csoportban, valójában ő a kirekesztett, nem pedig ő rekeszt ki másokat.
2018. ápr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom senkinek nem köszönt. Ismertem ezt a tulajdonságát, és vagy többesszám első személyben köszöntem, vagy ha valaki személyesen a gyereket szólította meg "Szia Böbe!", akkor válaszoltam helyette. Kb. nagycsoportos korára jutottunk oda, hogy ha előre láttam az ismerőst, és szóltam a kislánynak "ott jön a Zsuzsa néni, mondd neki, hogy jó reggelt kívánok", akkor köszönt.

Iskolás korára ez már nem volt probléma. Akit észrevesz és felismer, annak köszön.

2018. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!