Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem köszön az ovis társainak...

Nem köszön az ovis társainak a gyerekem. Miért? . Hogy vegyem rá?

Figyelt kérdés

Kiscsoportos ovis. Ha az utcán találkozunk bármelyik ovis társával (olyannal is akár, akiről tudom, hogy barátok, sokat játszanak együtt) , a másik gyerek örül neki, üdvözli, ő pedig nem köszön, oda sem néz.. nem értem miért csinálja... ha pl. több idő van "barátkozni" pl. játszón találkozunk csoporttárssal, akkor egy idő után feloldódik (mondjuk kb. 5 perc..), és játszik vele, de ha csak találkozunk mondjuk az utcán, boltban, stb..., akkor olyan mintha levegőnek nézné a másik gyereket.

Az oviban nem ilyen, láthatólag szeretik a társai, mert mindegyik örülni szokott neki, örömmel üdvözlik... de ha ő így viselkedik, akkor gondolom ez nem lesz sokáig így...

Kérdezem miért nem köszönt XY-nak nem tud rá értelmes magyarázatot adni...

Ti mit csinálnátok? Én úgy félek attól, hogy emiatt nem fogják őt szeretni a többiek, vagy megharagszanak rá, vagy ilyesmi... Jó, jó 3 évesek, de akkor is, lehet az azért már egy 3 évesnek is rosszul eshet, hogy örömmel üdvözli a másikat, és visszautasítást kap..(rá sem néz a másik, nem köszön vissza, stb...)


2018. ápr. 10. 13:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Sok kisgyerek ilyen ebben a korban, van aki még az ovistársainak sem köszön, de napközben jól eljátszanak.

A hirtelen jött új helyzet miatt nem köszön, ahhoz van szokva, hogy annak a kisfiúnak csak az óvodában köszön, más környezetben még nem találkozott vele, így nem természetes neki, hogy az utcán is köszönni kell neki.

2018. máj. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!