Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyerekem van. Még nem...

5 éves gyerekem van. Még nem használ sem okos telót, laptop, tablett stb. Le van maradva a mai gyerekektől? Én örülök, hogy inkább igazi gyerekkora van

Figyelt kérdés
2018. ápr. 10. 13:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy?? A tablet/internet/telefon nem zárja ki azt, hogy "rendes" gyerekkora legyen. Neked se olyan gyerekkorod volt mint a nagyanyádnak, a te gyerekednek se lesz olyan a gyerekkora mint neked. Fejlődik a világ, fejlődni kell vele.
2018. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
41%
Mi az h le van maradva? Egy egysejtű moszatnak is van annyi esze, hogy nyomogassa az idiota kutyuket.
2018. ápr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha majd olyan környezetbe kerül, ahol ez problémát okoz, akkor néhány hét alatt behozza a lemaradását. Az én gyerekeim sem használnak okostelót, a lányaim 8 és 6 évesek, a tableten mostanában tanulták meg elindítani a meséjüket. Tévét is csak ritkán néznek. A tévénézést korlátozzuk, de az egyéb kütyük használata nincs tiltva, egyelőre nem nagyon érdekli őket. Biztos vagyok benne, hogy néhány éven belül ez változni fog, de amíg őket nem zavarja ez a "hátrány", én sem erőltetem a dolgot.
2018. ápr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
4%
igazi gyerekkora egy őskövület anyával.
2018. ápr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyanyáink meg azt gondolták nekünk sincs gyerekkorunk, mert matchbox és tetris volt csuhébaba helyett. Tényleg nem volt gyerekkorod?
2018. ápr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
5 éves gyerekem van. Rendszeresen úszik, korcsolyázik, lovagol, jó időben roller, görkori és bicikli. Napi több óra szabad levegőn játék. És amikor akarja, előveszi a tabletjét, a számítógép funkciókat elleste, úgyhogy azzal nem hiszem, hogy gondja lesz. Igazi gyerekkora van, mert sok különféle inger éri, ami érdekli. Békát, bogarat fog, hóban szánkózik, sárban ugrálhat, ha kell, mosok utána minden nap. Mindezzel azt akartam mondani a kérdezőnek, hogy az egyik nem zárja ki a másikat. Nekünk gyerektabletünk van, angol az alap nyelv, egy csomó mindent megért angolul ezáltal, pedig senki nem tanítja. Számol, összead, kivon a tableten. Memória- és a reakciókészsége is fejlődik. Egyébként társasozunk is eleget. Okos telefonnal ráérünk, ha iskolás lesz.
2018. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nem dicsekedtem és nem is panaszkodtam.

Nem arra gondoltam,hogy nem néz rajra néha leginkább rossz időben mesét,mert igen.

Hanem akik állandóan azt nyomkodják.

Őskövület?!

Nem!De remélem talán sikerül nevelnem egy érző és boldog embert,nem olyan "megmondó"mindent tudót mint te

2018. ápr. 16. 15:16
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, talán nem érted a válaszokat vagy a kérdést nem tetted fel helyesen. Attól hogy egy gyereknek nem adnak tabletet a kezébe, attól még nem lesz neki automatikusan gyerekkora. És attól, hogy tabletje van és te látod nyomkodni, az nem jelenti azt, hogy állandóan azt csinálja és nincs gyerekkora. Én még korainak tartottam, aztán ajándékba kapott egyet a gyerek. Nagyon meglepődtem, hogy milyen értelmes játékok vannak benne, egy csomó készséget fejleszt. Nemrég voltunk iskolaérettségi vizsgán és az egyik feladat ugyanaz volt, mint amit a kiselefánt a tableten gyakoroltat. Az időt egy órára korlátoztuk jelszóval a tableten, utána kikapcsol. Kb. két hete elő sem vette! Ugyanúgy ott van a játékai között, mint a többi. Tegnap ovi után este fél 7-ig a játszótéren voltunk. A gyereknek az én-idő is fontos, tehát hogy a szüleivel is tartalmasan töltse az idejét együtt. Attól még, hogy te nem engeded tabletezni, attól még nem lesz gyerekkora. A gyerekünk a tabletét csak játékra és feladatozásra használja. Te azt mondod, a tiéd mesét néz rajta. Na látod, itt van egy nagy különbség. Te valami miatt egy passzivitásra serkentő eszközt csináltál a tabletből, ezért lettél róla rossz véleménnyel.
2018. ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!