Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Parancsolgató, dirigáló 2...

Parancsolgató, dirigáló 2 éves? Hogy lehet elejét venni ennek?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiam mostanában kész diktátort játszik, egyfolytában dirigál hogy Anya oda!, vagy nagyszülőkkel,apával is ezt csinálja, és ha nem tesszük meg neki kiaakad.

Vagy pl nem engedi hogy felfeküdjünk hozzá az ágyba leküld, ki akar csukni az ajtón, múltkor elugrottam a pékségbe míg mamával volt a játszin és vissza akart küldeni.

Triciklinél is nem mindegy ki tolja, nem mindegy ki veszi fel ölbe.

Nagyon okos kisgyerek, szépen beszél, mindent megért, nagyon sok szeretet veszi körül , de kezdem azt érezni hogy a nyúl viszi a puskát.

Ha ellenkezek vele, nem teszem meg amit kér akkor persze sírás lesz a vége, de én hiába ellenkezek vele ha a nagyszülők úgy se fognak nem?

Első unoka,első gyerek, kicsit úgy érzem túl van kényeztetve.

Bezzeg idegenekkel,gyerekekkel szembe meg full megalkuvó, bárki elveheti tőle a játékait, bárki előre mehet a csúszdán, nagyon konfliktuskerülő ilyenben.

Ez normális ilyen korban és kinövi, vagy mit tudok tenni?

Próbáltam mindig következetesen nevelni, persze van hogy összejön van hogy nem.

Volt valakinél hasonló korszak?


2018. ápr. 10. 15:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy ha megsajnálpm amikor hisztizik és engedek neki akkor ezt a trükköt egyre gyakrabban veszi elő, és egyre agresszívabban. Amikor ráhagytam akkor egy idő után abbahagyta, lecsillapodott és meg lehetett vele beszélni, hogy ezt vagy azt most miért nem szabad
2018. ápr. 27. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!