Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám alkoholista, lusta...

Édesapám alkoholista, lusta és parancsolgató természete van. Hogyan változtathatnám meg a helyzetet otthon?

Figyelt kérdés
Amit ő mond, annak úgy kell lennie, nem lehet visszakérdezni, ha bármit nem úgy csinálok ahogy az neki tetszik, egyből kötözködik és mindig azzal fenyegetőzik, ha nem tetszik mehetek ahova akarok, meg hogy ő tart el engem, azt kell tennem amit ő mond, pedig adok haza a fizetésemből.Elegem van ebből.Ha segíteni kell otthon, nemhogy beállna ő, inkább hazarendel a barátomtól, aki 80 km-re lakik tőlem, hogy segítsek anyunak.Nem lehet elviselni, nagyon hülye felfogáa van.Ráadásul iszik, nekem kell kannás borért járkálnom az Abc-be és nagyon ég miatta a fejem.Mit csináljak, ha senki nem mer ellenkezni nála?
2008. júl. 22. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Költözz el, lehetőleg anyuddal együtt. Mondhatnám neked azt, hogy ülj le apuddal egy józan pillanatába, beszéljétek meg, menjen elvonóra, valószínűleg ezt majd többen fogják tanácsolni. De itt és most megmondom neked, hogy nem fog változni a helyzetetek, fehér holló az az alkoholista, aki leszokik és teljesen nyugodt normális családi életet él majd. Hidd el a költözés a legjobb, mielőtt még jobban eldurvul a helyzetetek, nem tudom, hogy tettlegességre vetemedik e, de előbb utóbb be fog következni. Sok erőt kívánok neked, szükséged lesz rá.
2008. júl. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, teljesen ugyanazt tudnám én is leírni, mint az előttem szóló. Tapasztalat. Nem lehet őket megváltoztatni. Még az amúgy nyugodt természetűt sem... :(
2008. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólóval,bár az elköltözés a mai világban már nem biztos hogy olyan egyszerű lenne.De sajnos az alkoholtól később csak rosszabb lesz a helyzet.Ha esetleg egy kis időre a nagyszülőkhöz költöznétek lehet h rájönne milyen lenne neki egyedül a piával.Nem egyszerű helyzet...én is csak kitartást tudok kívánni
2008. júl. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én apám is ugyanilyen, csak ő még agresszív is. 14 éves koromig vert, most már csak fenyeget vele. Nem lehet az ilyen emberre hatni, az a megoldás hogy elköltözöl és nem foglalkozol vele. Én is ezt fogom tenni amint befejezem a sulit. Sok szerencsét!
2008. júl. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!