Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Babakocsival kozlekedo anyukak...

Babakocsival kozlekedo anyukak, ti nem feltek a kobor vagy poraz nelkul setaltatott kutyaktol?

Figyelt kérdés
Mert nekem a remalmom h szembejon egy koborkutya. Nem varosban lakunk. Fogalmam sincs mit csinalnek. A gyerek meg hadonaszik, kiabal, ha lat egy kutyat, mert o szereti oket. 2 eves. Nagyon felek hogy meg fog harapni egy kutya, mert rajtam erzi a felelmet a gyerek meg kapkod, izgaga, szoval felkelti a figyelmet.
2018. ápr. 13. 09:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az ultrahangos kutyariasztoval ne gyertek legyszi mert semmit sem er, kiprobaltam tobbszor is.
2018. ápr. 13. 09:50
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem a kóbor kutyák esetleg veszely forrást jelenthetnek. De a póráz nélkül setaltatott kutyák 99szazaleka tanitva van annyira, hogy ne jelentsen veszélyt. Bár én nagyon szeretem a kutyákat és volt is egy óriási nemetjuhaszom amig anyosektol panelbe nem koltoztunk. És ő sem bantotta a szembejovo babakocsisokat, a legtöbb kutya a gyerekeket kevésbé bántja mint felnőtteket.
2018. ápr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Egy kutya soha nem megy úgy oda az emberhez, hogy na most ezt megharapom. Annak oka van. Nem szabad hergelni, nyúlkálni felé és nem fog bántani.
2018. ápr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
35%
Esetleg szerezz be egy paprika sprayt.
2018. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Babakocsival pont nem féltem. Amikor a gyerek szabadon sétál, akkor jobban. Annak ellenére, hogy nincs fóbiám, egy normálisan közlekedő kutyától nem mászok fára, de a gyerek kezdetben nagyon félt, sikított, mászott az ölembe már ha messziről meglátott egyet, és ez ugye a legnyugodtabb kutyát is megrémítheti.
2018. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

A sétáltatott kutyáktól nem félek, nekünk is van egy nagy kutyusunk. A kóboroktól nagyon, mivel támadott már meg kóbor kutya, akkor még nem colt gyerekem. És nem, nem csináltam semmit. Az út túloldalán sétáltam, előkerült egy mellékutcából egy 3 fős nagytestű falka és az egyik nekem rontott a semmiből. Isteni szerencse volt, hogy csak a csizmámat kapta el mert arra jötz egy autós, dudálva ráhúzta a kormányt a kutyára az meg elszaladt.

Én egyedül nem viszem babakocsival a gyereket sétálni a környéken csak ha jön velünk valaki. Amúgy vagy a kertben vagyunk vagy elmegyünk kocsival a jásztszóra, központba. Ez van. Nagyon szomorú, hogy a sok nemtörődöm gazda hagyja szabadon kószálni a kutyáját. Persze jobbára ártalmatlanok de nem a babámon fogom tesztelni, melyiknek milyen a kedve.

2018. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Engem is harapott meg az utcan, ok nelkul egy! Raadasul hatultol jott, eloszor azt hittem nekem jott egy biciklis vagy megdobtak valami nehezzel. Undoritoak, en legszivesebben kiirtanam az osszeset mint a patkanyokat..:(
2018. ápr. 13. 12:30
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

6-os vagyok. Én nem a kutyákra haragszom, hanem a sok suttyóra, aki képtelen megcsinálni a kerítését vagy ami még rosszabb simán kiengedi a kutyát. (Sz utcánkban is van ilyen)

Nekem is van egy 40 kilós kutyám. Ha véletlenül elvétve kimegy a kapun 2 percre a frász kerülget, hogy elüti egy kocsi illetve, hogy valaki pont van az utcán és megijed tőle.

Persze engem is idegesít, hogy kocsival kell sétálni vinnem a gyereket de erről a sok bunkó tehet nem a kutyák.

2018. ápr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem a kutya a hülye hanem a gazda.


A normálisan tartott kutya, aki megkap mindent amire szüksége van, nem fog harapni mert nem fél, nem érez frusztráltságot, nincs stresszelve. De az amelyik verve van, amelyik nem kap enni, amelyiket hergelik a kerítésen át, stb, mindenkitől tartani fog és meg is fogja védeni magát, mert úgy érzi, mindenki ellene van. Holott nem is.


Szóval ebben az esetben 1: nem tudsz mit tenni, próbálj határozottan lehúzódni vagy megállni. Ha nem álltok az útjába, nem megy a közeletekbe, sőt lehet el is fut majd. De ha úgy érzi nagyon mögötte vagytok, nem lát rendesen titeket vagy útban vagytok akkor lehet hogy agresszívvé válik. Logikus.

2: a gazdával kell beszélni vagy összefogni több emberrel és az Önkormányzathoz fordulni a problémával. Ha ismert a gazda és veszélyt jelent az állat az ott lakókra, akkor kötelezhetik a kerítés megerősítésére vagy más megoldásra.

2018. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jobb kiterni az utjabol? En azt hallottam pont hogy egyenesen kell menni, nem szabad megallni, hanem ugy kell tenni mintha ott se lenne.
2018. ápr. 13. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!