Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves kisgyerek betegesen...

8 éves kisgyerek betegesen fél a méhektől, ellenszer?

Figyelt kérdés
Újra itt a nyár és nem mer kimenni soha, mert fél az ajtó előtti virágokon szálló méhektől. Egész nyáron bent van mert betegesen fél tőlük. Ha bejön egy méh, úgy sír mintha valaki nyúzná őt.... Nem árulja el miért fél tőlük és hiába mondjuk, hogy nem kell tőle félnie. Mikor növi ki? Vagy mit tegyünk?

#méh #darázs #csípés. félelem
2018. ápr. 14. 12:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%

Hihetetlen, hogy ahelyett hogy segítenéd a gyereked, csak nehezíted a dolgát.

Sokkal nagyobb eséllyel "győzné le" a félelmét, ha nem kellene nap mint nap zümmögő méhek között szenvednie.

2018. ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
88%
De, ér, mert legalább ki mer menni. Az ajtó melletti virágot nehéz elkerülni, máshol egyszerűbben megoldhato
2018. ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem vagyok a szülője, a bátjya vagyok, elfelejtettem írni. Szóval azért nem akarjuk, mert anyám nem fogja kivágni.. Sír, hogyha egy pici virágnak is annyi a kertben...
2018. ápr. 14. 12:53
 14/26 anonim ***** válasza:
90%
Jó hülye anyád van, már ne is haragudj, ha a virág miatt sir, a gyerekét meg lexarja ...
2018. ápr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Mindig kikísérte anyám, de még kísérettel is alíg mer kimenni a kertbe, mert olyan halálfélelme van a gyereknek, hogy kész kínszenvedés neki az út... Nem xarja le, csak egyszerűen fontos a kert neki.
2018. ápr. 14. 12:57
 16/26 anonim ***** válasza:
83%
Én sem nőttem ki csak komoly erőt fektetek abba a gyerekek miatt, hogy ne feltűnősködjek, nehogy ők is féljenek. Mindig is nagyon féltem a darazsaktól, azután meg, hogy a hadonászásomnak köszönhetően megcsípett, és az ujjam helyett az egész kézfejem feldagadt, még jobban félek, sőt, rettegek a darazsaktól. Méh vagy darázs nekem ugyanmindegy, "szép" sárga-fekete csíkos volt. 30 éves vagyok.
2018. ápr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
16-os vagyok, ezzel ellentétben pl a medúzától addig féltem, amíg meg nem csípett egyszer, annyira azért nem fájt.. ez meg nyilván fajtafüggő, az csak Égei tengeri medúza volt..
2018. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
39%
Rakjatok fel szúnyoghálót, akkor nem tudnak bejönni, tök mindegy hol van a virág, minden kertben van méh, én se szeretem őket túlságosan, dehát ez van, meg hasznosak is.
2018. ápr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
87%

Hat nézd, ha a gyerekemnek halalfelelme lenne a méhektől, nem érdekelne tovább a kert.

Vegyen egy üvegházat, nevelje ott a növényeit, vagy bent a házban

2018. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
51%
Komolyan, az senkinek sem jut eszébe, hogy nem a méheket kellene eltüntetni, hanem a beteges félelmet? Az olyan mértékű problémák, amik a mindennapokat zavarják (márpedig az nem normális hogy egész nyáron nem megy ki), már pszichológusért kiáltanak. Viselkedésterápiával az ilyen egyszerűb fóbiák jól befolyásolhatók.
2018. ápr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!