Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon akaratos gyerek?

Nagyon akaratos gyerek?

Figyelt kérdés

2 éves a kislányom. És iszonyatosan akaratos. Pedig sose volt megengedve neki minden. Mondjuk sírva se volt hagyva. A kettő között.

De most kb egy perc nyugtom sincs. Tudom ez ilyen. Inkább kicsit csak panaszkodom. Meg esetleg a tudat, hogy nem csak itt van ez így.

De játéknál is. Mindig játszom vele, de néha lenne az az 5 perc mikor nyugton leülnek. És simán eljátszik egyedül is. Mert miután kihisztizte magát megy egyedül. De már néha felrobbanok én is. Mikor áll és csak üvölt. És hiába mondja neki az ember. :(



2018. ápr. 11. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Én ilyenkor ott hagyom,màr,ha otthon vagyunk.Próbàlok türelmes maradni,de a sokadik utàn nàlam is elszakad a cérna...Ordít,sikít,ellenkezik.Az okosok azt mondjàk,idővel elmúlik.Szóval,kitartàs!
2018. ápr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a kisfiamról írtál volna, aki két évesen pont ilyen volt. És csak, hogy lásd a fényt az alagút végén: most 5 éves, szinte már nyoma sincs annak az akaratosságnak. Azért hangsúlyozom, hogy szinte, hiszen rosszabb napjain, vagy ha valóban nagyon akar valamit és tudja, hogy meglenne rá a lehetősége, csak mondjuk az idő nem engedi vagy én egy kicsit a praktikumra, kényelemre törekednék, és ellent mondok Neki, az nagyon bántja az igazságérzetét, és ilyenkor néha napján még rázendít.

Amikor 2 éves volt, én is túl akaratosnak, önfejűnek éreztem, néha még az is felmerült bennem, hogy esetleg valami problémája van. De a körülöttünk lévők (gyerekorvos, védőnő, óvónők) megnyugtattak, hogy minden rendben, csak van egy akaratos alaptermészete. Persze, az sem a legszerencsésebb, de rengeteget alakult az elmúlt cirka 3 év alatt. Most már ha éppen semmi baja, kiegyensúlyozott, egészséges, teli a has, nem szomjas, akkor kenyérre lehet kenni, öröm bármilyen program Vele, mert már tökéletesen megérti az érveimet, meg lehet beszélni Vele, hogy mit mikor, vagy éppen akkor miért nem.

Szval kitartást, nyugalom, vannak a nehezebb természetű gyerekek, de ők is rengeteget változhatnak pozitív irányba, csak csillapodjon az a fránya dackorszak.

Egyébként pedig én lassan kezdek örülni annak, hogy Ő ilyen keményfejű, ugyanis az extrán dacos 2-3 éves fiamból mostanra egy szuper problémamegoldó, nagyon önálló, erős igazságérzettel rendelkező, öntudatos kislegény lett. Egyáltalán nincs elveszve a világban, és ebben szerintem segíti a kezdetektől az erő alaptermészete.

2018. ápr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Dackorszak... hidd el a kamasz még durvább
2018. ápr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem nagyon, csak átlagosan.
2018. ápr. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!