Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjszakai bepisilés hány éves...

Éjszakai bepisilés hány éves korig nem gond?

Figyelt kérdés

7 éves a lányom. 2 évesen vettük le nappalra is a pelenkát, 3,5 évesen éjszakára is. Sajnos azóta is bepisil éjjel, szinte minden nap. Kérdeztem a gyerekorvost, ő azt mondta, még 8-9 évesen sem gond, de én ebben nagyon bizonytalan vagyok.

A lányom nem ébred fel az ingerre, csak mindig arra, hogy fázik, mert bepisilt.



2018. ápr. 16. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Nyolc éves korig hallottam én is, de talán a gyerekorvos jobban tudja mint az itt válaszolok többsége, nem gondolod?
2018. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
bár jó orvos, de a homeopátiás agymenéseivel nagyon elbizonytalanított....
2018. ápr. 16. 12:08
 3/13 A kérdező kommentje:
Engem nem a bepisilés aggaszt, hanem, hogy minden nap. Ha havi 1x lenne, nem foglalkoztatna ennyire.
2018. ápr. 16. 12:09
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy valami szervi probléma. Nem volt egyáltalán semmiféle kivizsgálás???

Nővérem lánya 6 évesen is bepisilt, de őt egy csomó kivizsgálásra vitték.

2018. ápr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Távolabbi rokonoknál még 10 év felett is előfordult nem is egy gyereknél.

Mindig lelki dologra fogták, nem éltek jól, nincsenek jóba a szülők stb...

2018. ápr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Minimum nephrológiára elvinném. Egy ultrahangban semmi se fáj.
2018. ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Addig is miért ne lehetne rajta éjjel pelenka? Jobb, mint ha fázik. :(
2018. ápr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nephrológia, hasi uh, ezekre mindenképpen vidd el, hogy legalább a szervi okokat kizárjátok! Ha ott minden rendben van, akkor annyit tudok tanácsolni, hogy próbáld meg - bár tudom, milyen nehéz - elengedni ezt a dolgot egy kis időre. Ne is hozd szóba a gyerek előtt a pisi témát, éjjel csak öltözzön át, és menjen mindenki aludni tovább. Másik módszer, ami nálunk bejött, hogy kapott egy táblázatot, és minén nap kapott bele egy mosolygós fejet, ha száraz volt az éjszaka, szomorú fejet, ha baleset történt. Így heti vagy havi rendszerességgel via tudjátok nézni, hogy álltok. Mi ezt a vesegondozóban kaptuk. De a szervi okokat ki kell zárni, nem is értem, miért nem küldött el eddig titeket a doki...
2018. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen nézesd meg a torkát is! Nagy mandulák miatti éjszakai légzéskihagyás is okozhatja a rendszeres bepisilést.


Itt egy cikk róla, bár angolul van:

[link]

2018. ápr. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, mindenképpen utána fogok járni.

Sokat olvastam erről a témáról, a lelki okokat azért zárnám ki, mert nagyon szép, kiegyensúlyozott családban élünk, igyekszünk a férjemmel mindent megtenni ezért, a gyerekekkel is mindent megbeszélünk egymással, tényleg nagyon jó a kapcsolatunk. Az iskolakezdés sem viselte meg a lányomat, mert sok ovis barátjával került egy osztályba, nagyon szereti a sulit is.

2018. ápr. 24. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!