Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek a bepisiles...

Mit tehetek a bepisiles ellen? Ha eddig nem volt gond

Figyelt kérdés

Most 5 hónapos ez a kis hülye eddig nem volt gond a szoba tisztasággal leszámítva az első 1-2hetet(tanuló időszak).

De ma a második nap hogy bepisilt tegnap amikor hazaértem és megláttam a pisi foltokat nem tettem semmi csak takaritottam és közben mérgesen beszéltem meg se simogattam rá se néztem, ma ahogy haza értem megint 2 pisi folt fogadott így megint elmaradt az üdvözlése és most már bánom de bele nyomtam az orrát utána kiba..tam az udvarra(nem szó szerint, nem bantottam)

Nem szeretném hogy raszokjon és meg az új parketta előtt szeretném ha 100%osan megbízható lenne.

Köszönöm előre az értelmes válaszokat



2017. nov. 23. 16:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Meg van a napi 5 levitel/kiengedés?

Ha nincs akkor nem szabad csodálkozni. Ha megvan akkor sajnos még egészségügyi probléma is lehet. Aztán később egy kutyánál fel kell készülni arra is, mikor megöregszik és már sajnos nem fogja akárhány séta mellett sem tartani. Nekünk volt ilyen, próbáltunk pelenkát letenni, hátha rápisztkít de nem értette szegény:( De a tied még fiatal ettől messze van, biztosan megoldható.

2017. nov. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Gratulálok! Neked sem kell a szomszédba menned ostobaságért! Mégis mit gondolsz, mit tanítasz neki azzal, hogy órákkal a bepisilés után megbünteted? Vagy azzal, hogy a hazaérkezésed feletti örömét bünteted meg?
2017. nov. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt egy kis "visszaesés" négy hónapos kora körül, de pár alkalomra terjedt csak ki, és utána már nem volt gond. Semmit sem csináltunk másképp, mint előtte.
2017. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mennyi időt van egyedül, azaz mennyi idő telik el 2 kiengedés között?

5 hónaposan maximum 5 óra, ami elvárható tőle, hogy kibírja, inkább 4.

Ha nem ezzel van a gond, hogy sok idő telik el, akkor lehet akár eü. probléma is.

Egy biztos: az orra belenyomása, és egyéb megtorlás nem segít, mivel nem tudja összekötni, nem érti, miért kapja. Büntetni csak tetten éréskor van értelme, azaz abban a pillanatban, amikor bent leguggol pisilni - de akkor sem ilyen drasztikusan, hanem rászólsz és azonnal kiviszed.

2017. nov. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sajnos én is dolgozó ember vagyok és kb 8-9 órát kell kibírnia amivel eddig nem is volt gond. Igen tudom hogy az nem volt szép tőlem h bele nyomtam az orrát eddig nem is csináltam ilyet de felba****ta az agyam hogy megint megtörtént és ráadásul meg a kanapé alá is befolyt amit megint szét kellett akasztani ami nem kis mutatvány. Meg is bántam abban a pillanatban de ti is tudjatok h nem olyan egyszerű mindig higgadtnak maradni( le a kalappal azok előtt akik eddig nem hibáztak).


Kedves 2. Tudtam h lesz egy ilyen gyökér aki csak okoskodik de semmit sem mond. Feltettem egy kérdést amire választ vártam te se választ nem adtál sem pedig tapasztalatot nemosztottál meg.akkor meg miért vagy itt? Menj oda szépen anyukadhoz és bújj vissza oda ahonnan kijöttek.

Próbálok nagyon finoman fogalmazni mert már 1x kivágtak emiatt.


A többieknek pedig köszönöm a válaszát és azt hogy normálisan tudnak válaszolni.

2017. nov. 23. 18:41
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne a kutyára haragudj, 8-9 óra több mint a duplája annak amit egy kölyöknek vagy idósnek általában ki kell bírni. Egy egészséghes felnőttkutya kibírja, DE nála sem normális dolog. Nem vagyok a lakásban tartás ellen, de mikor csak így lehet az állatkínzás. Tudom, hogy most én is szar vagyok, de ez nem változtat a tényen. Ha nincs meg a családban a lehetőség rendszeresen vinni a szerencsétlent üríteni, akkor az a minimum, hogy zokszó nélkül felmosogatsz utána és kedves vagy hozzá, nem őt bünteted a te hibádért.
2017. nov. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

5 hónapos nem elvárható még a 8-9 óra.

Ne büntesd, utólag amúgy sincs semmi értelme. Fel kell takarítani, más megoldás egyelőre nincs. Ha felnő, akkor már kibírja.

2017. nov. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%

Ez a felháborító a benti tartásban. A kutyát miért degradáljuk, miért állítunk fel önkényesen olyan szabályt, hogy de az csak egy állat, bírja ki! Én ha ehetek ihatok napközben, már pedig az a normális nem az ha szomjan kell lennem tíz órán át, akkor nem bírom ki 9 órát pisilés nélkül. Borzasztóan telnének az órák, ha tartanom kellene. Na az állat pontosan ugynazt érzi. Milyen alapon hisszük, hogy az állatnak bezzeg ez semmi, ő nem szenved, neki bírni kell, ez a normális.


Ezt most nem a kérdezőnek mondom, csak a kérdést olvasva úgy eszembe jutott mekkora egy gyökérség ez az emberek részéről már, nem?

2017. nov. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

2. vagyok. A lehető legjobb választ adtam: tanulj meg először legalább néhány minimális, alapvető dolgot, mielőtt kutyához érsz! Ne legyél ekkora rakás szerencsétlenség se itt, se a kutyáddal! Mellesleg minek kellett kutya, ha nem vagy hajlandó normálisan nevelni? De tessék itt a válaszom: vidd ki gyakrabban és ne büntesd szét fölöslegesen olyanért, amit nem érdemel meg! Vagy keress neki olyan gazdát, aki hajlandó kielégíteni az igényeit és nem teszi tönkre a nevelését.


Viszont az komolyan érdekel, hogy nem érzed magadat végtelenül nullának, amiért olyat kérsz a kutyádtól, amit nem tud még fizikailag végrehajtani, majd még meg is bünteted ezért? Vagy azért nem érzed magadat pocsékul, hogy olyan viselkedést büntetsz le, amit nem lenne szabad?

2017. nov. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen tudom h sok ez de eddig kibirta. A legközelebbi alkalommal biztosan nem fogom így büntetni marad a néma takarítás.

6. Nem gondolom azt h a válaszod miatt szarlennel hasznos a válaszod és a véleményed is normálisan fogalmaztad meg.

Lassan kezdjük az iskolát és ha már megtanulta h nem ehet fel mindent a földről akkor megadom neki azt a lehetőséget h szabadon jarhasson a lakás és az udvar között, de meg most mindent megeszik és felek h a felső szomszéd beeteti valamivel( nem feltétlenül méreggel de az sem kizárt , de kenyér vagy valami husféle sem tenne jót neki mert en figyelek ra h miből mennyit eszik)

2017. nov. 23. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!