Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy majdnem 2 éves gyereknek...

Egy majdnem 2 éves gyereknek mit ajánlanátok? Szülőkaros triciklit vagy inkább futó biciklit?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 17. 12:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én 2 évesem ilyet kap mamáéktól:

[link]

Neki a 2 éves kortól való futóbicikli nagy, lábujjhegyen van pedig 90 cm, de nagyon ingatag, ez jó mert könnyebb rajta tanulni, és átalakítható későbbre.

Motorozni is szeret, de nem hosszú ideig, és nekünk még a szülőkaros tricikli is bevált, mert babakocsiba nem marad el hogy le van szíjazva, de ez tökéletes babakocsi alternatíva ha messzebb megyünk sétálni.

Szóval nekünk mind 3 bevált, vagyis remélem be fog :)

2018. ápr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam májusban lesz 2 éves. Gondolkodtam én is, hogy vegyek- e neki triciklit, mert babakocsiba már nem szivesen ül. De gyalog olyan szépen, fegyelmezetten megy, hogy inkább kutyagolunk mindenhová :) Múlt héten vettünk neki futóbicajt. A napokban kezdte el használni. Nem hasít még vele úgy, mint a motorral, de csak idő kérdése ez is :)
2018. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Fiam ilyet kapott. Kb 2 ezer ft volt újonnan.

[link]


Aztán ezután kapott futóbiciklit. Úgy 2,5-3 évesen.

2018. ápr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A Kislányom csak úgy hasít a kismotorral 2.5 évesen.Futóbicajt milyet ajánlotok, milyet érdemes vennem neki?
2018. ápr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nekünk legelőször a motor vált be, aztán amikor elérte azt a magasságot, akkor vettem neki futóbiciklit, de nem érdekelte, és még most sem és nyáron lesz 3 éves, de inkább kivárok, nem veszek csodatriciklit, pedig tényleg tök jól néznek ki.


Csak nem tudom, hogy van-e értelme szülőkaros triciklit venni egy kisebbnek, mert az végül is tök ugyanaz, mint a babakocsi, hiszen tologatod benne, viszont ha elálmosodik, akkor kényelmetlen ülve aludnia, a nagyobb meg hónapok kérdése és tényleg lehet, hogy leváltja a kismotort a futóbiciklire, vagy egy álánatúr, sima, minden extrától mentes, olcsóbb triciklire, mivel már leér a lába a pedálhoz és van is ereje hajtani.

2018. ápr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak ez a decathlonos van. Dombtetőn lakunk, így mi olyat választottunk, amin van fék is.

[link]

2018. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Most volt 2 eves a kisfiam,szulinapjara futobicot kapott.olyat amit az utolso valaszolo linkelt.

Magas gyerek,95-96 magas,igy az uleset feljebb is raktuk az elso proba kor utan,mert teljesen lent nagyon alacsony volt.szepen megy vele,par nap alatt megszokta.pedig o elotte nem motorozott mert egyreszt utalom(zajos,rosszak a jardak es a nagyok is estek csunyakat vele),masreszt nem is volt eppen egyuttmukodo a setak alatt gyalog sem.csak nemreg kezdett javulni a dolog.igy nem mertem kockaztatni,hogy egyszer poenbol nem all meg,es nem erem utol idoben.

Szulokaros triciklink van,azt tavaly kapott szulinapra.hat...nem hasznaltuk sokat.par orat talan toltuk benn az egy ev alatt.nem maradt meg benne.majd 2 evesnek mar biztosan nem vennek triciklit.

Akkor mar inkabb varnek meg egy keveset es ugy vennek futobicot.attol fugg milyen magas a gyerkoc.

A tescoban van egy futobico,tok jol nez ki.kinderkraft markaju,azt hiszem.88centitol irja,de nagyon magas.osszeraktuk es a legalacsonyabb ulesnel sem ert le a laba csak eppen labujjhegyen.visszavittuk es utana vettuk a dechatlonban a masikat.

Szoval mindenkepo erdemes olyan helyen nezni ahol ki tudjatok probalni,hogy leer e a laba.

2018. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
A tricikli nem annyira jármű, inkább babakocsi pótléknak használják, a kisebbik lányom 13 hónapos, neki most szeretnék venni, mert a babakocsit nem nagyon tűri. Pedálozni önállóan meg majd csak sokkal később, 3 év felett fognak megtanulni, ezért egy gyermeked korabeli csak ülne benne. A nagyobbik lanyom 2. Szulinapra kapott futóbicajt, akkor még nem ért le a lába, nem érezte rajta magát biztonságban, az volt ősszel. Egy hete vettük elő, és már megy vele ügyesen, 2-3 nap alatt belejött. :)
2018. ápr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 domamama ***** válasza:
Szerintem is először kismotor, utána futóbicikli. Én még nem láttam olyan gyereket, aki tudta volna tekerni a triciklit...és annyi érvel a babakocsiban is ülhetne. Futóbicikliből is van könnyebb, kisebb változat. A fiam rengeteget futóbicózott, aztán fél óra alatt megtanult 2kerekűzni.
2018. ápr. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

2 eves a gyerekem, 10-15 honapos kora kozott tudtuk hasznalni a triciklit (Smartrike vedovel, igy korabban is hasznalhato). Utana leert a laba, es elkoptatott par cipot, aztan feladtuk. Azota probaltuk parszor, imadja, de huzza a labat a foldon, tekerni magatol nem tudja, csak ha tolom, de azt meg nem szereti, mert nem o iranyit. Neha jol megul benne, de altalaban emelgetnem kell az elso kereket. Most tettem fel eladasra, elegem lett. Par napja pont lattam egy anyukat, aki ebben tolta a gyereket a ket hatso kereken :D Azt nem mondom, hogy nem vennek ujra, de nem ket evesnek, es csakis keresett markat hasznaltan, amit utana el lehet adni. 1 eves koraban nem szeretett babakocsizni, akkor nagyon jol jott. De arra a par honapra meg jo, hogy nem adtamki erte sok penzt.


Szoval en azt mondom, babakocsi, kismotor, majd kesobb futobicikli.

2018. ápr. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!