Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan alakul oviskorú (4-6...

Hogyan alakul oviskorú (4-6 éves) gyereked napirendje, ha nem alszik már ebéd után?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés ihlette az én kérdésem. Az én fiam is 5 év körüli, mintha kezdene leszokni a nappali alvásról. Tudom, hogy ebben a korban ez természetes, mégsem szeretném, hogy elhagyja az alvást, ugyanis az oviban még aludniuk kell, meg azért ebéd után kókadozik, csak aludni nem akar.

A fiam napirendje: ovis napokon fél 7-kor, hétvégén 7-kor ébred. Játszik, aktívak vagyunk, jövünk-megyünk, ebéd 1-kor, aztén eddig mindig aludt 2 órát (kb. 3-4-ig). Így viszont 11-nél hamarabb nem aludt el este.

Ha kihagyja az alvást, este 8-kor már alszik. Csak kérdés, hogy nem megerőltető az idegrendszerének az, hogy 12-13 órát ébren, talpon van (reggel 7-től este 8-ig)?

Írjanak azok, kérlek, akiknek a gyerekük elhagyta az alvást, hogy hogyan alakult a napirendje? Mettől meddig volt talpon alvás nélkül? Nem készült ki a gyerek? Az ovis alvását nem zavarta meg?


Köszönöm.


2018. ápr. 17. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
5,5 éves. Reggel fél8-8 körül kel hétvégén. Otthon nem alszik délután. Ebéd után kb félbóra nyugit el szoktam rendelni. Lustálkodás, könyv olvasás, esetleg tv előtt heverés. Aludni fél9 körül megy este. Oviban akkor alszik, ha fárasztó program volt délelőtt.
2018. ápr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De jó is volt hétvégente aludni vele egyet :)

Most meg nyaggat mert unatkozik :D

2018. ápr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

5 éves a kicsi fiam.6 a középső.

Én ebéd után haza hozom az oviból őket.

Estig jatszanak.

Fél7kor fürdés.vacsi.

És 9kor alszanak.

Nincs semmi bajuk az idegredszerüknek.

Kiegyensúlyozott boldog gyerekek! :)

2018. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én körülbelül 3 éves koromig aludtam napközben. Aztán utáltam, unatkoztam, mindig felkeltem, ezért a szüleim nem erőltették. Semmi bajom nem lett tőle, azt hiszem eléggé kiegyensúlyozott gyerek voltam, és felnőttként is az vagyok.
2018. ápr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A lanyom 2,5 eves kora nem alszik. 😏 Nincs semmi baj az idegrendszerevel (az enyemmel inkabb😅). Kb 11 orat alszik.
2018. ápr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor nem alszik ebéd után, ha későn kelt és délelőtt jelentősebb program sem volt. Ilyen napokon jol birja tartani magát sokáig (pl vendégségben sem lesz hisztis nyűgös, hiperaktiv)de este 7-kor vacsora nélkül is képes elaludni (pl még csak teritek de ő már elaludt akár a kanapén is). Ilyen délutánokon, vagy estéken a magatartásán szinte semmi nem látszik, de a szemén nekem jol kivehető a fáradtság és fizikailag gyengébb (futást alig birja, stb)

Ha huzamban több nap ilyen és nem alszik ebed után, akkor hiperaktiv, magatartászavaros lesz, nem birja az idegrendszere.


Alapvetően felkeléstől számitva 6-8 orán át fitt igazán, azután is elvan, de az már nem olyan.

2018. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*4 lesz
2018. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez annyira fura, Angliában lakom itt a betöltött négy éves korban kezdik a gyerekek az iskolát, szó sincsen már ennyi idősen alvásról. Elnem tudom képzelni hogy otthon még öt hat évesek alszanak. Kérdező ez nem neked szólt csak nekem nagyon fura.
2018. ápr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3 eves koratol nem alszik napkozben.

Oviban sem!

Itthon ebed utan csendespiheno, meseolvasas-nezes kb. 1 oracska, utana jatek estig.

7-kor vacsi

Fel 8-kor furdes

8-kor agyban

Fel 9 korul alszik- reggelig

Reggel 7 korul kelunk, sokszor magatol ebred mar.

2018. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!