Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik a jobb a gyereknek?

Melyik a jobb a gyereknek?

Figyelt kérdés

KÉtéves a kisfiam. Elég sokat sétálunk, játszóterezünk, nagy a család is, úgyhogy úgy döntöttem, hetente két nap programra vinni elég. Az egyik egy zenés-mondókás-hangszeres foglalkozás 45 percben, a másik délelőtti bölcsőde ebéddel (én is ott vagyok).

Azon gondolkodtam el, nem jobb-e neki, ha mindkét alkalommal ugyanoda megyek vele - ez esetben a bölcsődét választanám.

Szerintetek?


2018. ápr. 18. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
A gyereknek az a jobb ha minél több helyen van és minél több inger éri de nincs hátránya attol ha kihagyod a zenés foglalkozást. De én nem hagynám ki.
2018. ápr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%
Egy kétévesnek ez borzasztó kevés , tehát heti egyszer 45 perc és heti egyszer egy délelőtt. Minden nap kellene ilyen helyre menni.
2018. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
En a friss levegore szavazok. Az raadasul ingyen van.
2018. ápr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Kétévesen eszembe sem jutott irányított foglalkozásra vinni őket. A középső mondjuk bölcsis lett, de az muszáj volt.

Első gyerekemmel 3 éves koráig otthon voltam, egész kicsi korától jöttünk-mentünk, ha olyanunk volt: kirándulni, állatkertbe, ligetbe, játszótérre vagy csak be a városba nézelődni, sétálni; kedvenc programja az volt, amikor a parkolón sétáltunk végig, és figyelte az autók jelzését, amit el kellett neki mondani, hogy melyik milyen - 2 évesen már szinte az összes autót felismerte az emblémáról, de volt amelyiket a formájáról is. :-) Ezek teljesen random módon jöttek, ha úgy volt kedvünk, viszont nagyon változatosak voltak. Már nem emlékszem, milyen gyakoriak voltak ezek, nagyon régen volt, azóta már felnőtt lett belőle. Nagyon nyitott, könnyen barátkozó és ismerkedő srác lett, széles érdeklődési körrel.

2018. ápr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4-es, ez nálunk is alap. Ezért írtam, hogy sokat sétálunk, télen-nyáron kint vagyunk, a "rossz idő" idején (vagy fél évig) kábé magunkon kívül nem láttam anyukát gyerekkel az utcán csatangolni. Eső sem volt kivétel, csak a durva szél. Céltalan kóborlás, falevél gyűjtés, bot és kavics dobálás, szaladgálás, satöbbi.

Kert is van, úgyhogy most már inkább 4-5 órát van kint. Mint írtam, ez a két foglalkozás ezeken felül van.

A bölcsiben is van mondóka meg éneklés.

2018. ápr. 18. 22:59
 6/11 A kérdező kommentje:
Illetve a bölcsődében (de ezt is írtam)velem együtt van. A kérdésem arra irányult, hogy jobb-e ugyanabba a közösségbe menni többször, mint egyszer ide, egyszer oda.
2018. ápr. 18. 23:00
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Ên nem tartom jó dolognak,hogy ilyen sok programra jàr egy gyerek.Inkàbb arra tanítom,hogy ne kelljen ahhoz programot szervezni,hogy ne unatkozzon és jól érezze magàt.
2018. ápr. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mit szeretne a fiad? Mitlátsz rajta? A foglalkozásnál amit elhagynék azt nem én dönteném el, hanem a gyerekem. Melyik az ami jobban leköti stb. Arra figyelj, hogy a szabad játékra is legyen elég ideje, hogy az élményeit fel tudja dolgozni.
2018. ápr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkét megoldás jó és egyik se sok vagy kevés a gyereknek.


Mi 8 hós kortól jártunk foglalkozásra, egyszer egy héten, habár nekünk a közelben senki de senki nem volt így szinte csak velem volt.


DE mi sportra jártunk, ahol iszonyat sokmindent tanult a gyerek amit tölem nem tanult volna akkor ott meg. AZ egy a türelem, és várakozás, hogy mások is léteznek rajta kívül. Mert a sporton bizony a hintára vagy egyéb dolgokra várni kellett...

A zenés foglalkozás amit imádnak ebben a korban...

2018. ápr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapbol egy gyereknek sincs kifejezett szuksege ezekre a foglalkozasokra. Az utobbi evtizedekben lett csak divat. Persze azt sulykoljak beled hogy KELL az ilyen, persze 45 percert akar 2000 forintot is elkernek. Mi voltunk hangszeres es festos foglalkozasokon, letojta. 2000 ftert kezebe nyomtak egy rajzlapot es egy ecsetet...hat koszi! Ezt itthon is tudtam volna. A masik meg, ha ugy erzed h szuksege van ilyenekre a gyereknek, irasd bolcsibe normalisan. Ez az 1 napos delelotti bolcsi egy vicc.
2018. ápr. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!