Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kínos szókimondás ovistól,...

Kínos szókimondás ovistól, mit lehet mondani?

Figyelt kérdés
A kislányom ma (3.5 éves) leducizott egy csajt a rendelőben. Extrém kövér volt tényleg, az a kórosan elhízott típus, szegény lehet hpgy betegségtől, nem is biztis hogy tehet róla..szóval tök ciki volt...kapasbol raszoltam hogy ilyet nem mondunk erre jo hangosan megismételte:)) nyilvan lesznek ennel cifrabbak is (nem tolem vette, én nem mondok jelzokez senkire előtte, szerintem az ovoneni szokta mondani mert ő viszont az az aranyosan duci tipus es viccelodni is szokott vele) de nagyon kellemetlen volt. Mit lehet mondani hogy megértse, hogy senkire nem mondunk olyat hpgy budos/kover/alacsony stb amikor ő ugye igazabol nem is éli meg ezt a jelzőt még negatívként...hogyan értessem meg vele
2018. ápr. 19. 01:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

8: szerinted ha viccesnek talalnam itt rugoznek rajta? Azt talalzamviccesnek hogy a fegxelmezesemmel csak meg hangosabban megismetelte. Az nem vicces amit mondott...


10: ez így oke csak ugye az a gond hogy ő ezt nem csunya jelzőként ismeri, nem is nagxon tudja még eldönteni mi az ami polkorrekt es mi az ami nem..szoval ez a gondom hogy oke hogy most wzt megbeszeltem vele (pont ezt mondtam neki hirtelen en is hogy mindenki olyan amilyen stb) de ettol még ő maga nem fogja tudni meGítélni még jó ideig hogy mi az egyaltalan hogy csunya jelző

2018. ápr. 19. 09:48
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

És akkor mivan?!


Kövér, kövér, nem kell finomkodni.


Az én - rengeteget evő, vékony - tinilányomat bárki legebézi, meg anorexiásnak nevezik, az rendben van?! Nem az, egészséges, de én is, apja is vékonyak vagyunk, ő is az. Csak épp őt "lehet" bántani, de a kövérek már rögtön hisztiznek az igazságra.

2018. ápr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, őt sem lehet bántani, utolso. Senkit se szabadna a külseje miatt megszolni
2018. ápr. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A gyerekek még nem értik mit illik és mit nem, a szülőnek kell megtanítania, formálnia a hozzáállásukat.

Rocker/goth ruhákat hordok, nem egy kisgyerek kérdezte már meg az anyukáját hogy "anyu, a kislány (vagy néha már néni, fú de tud fájni :D) miért van feketében/piros a haja/van olyan sok fülbevalója?

Namost sajnos ahol én lakom egyet kivéve eddig minden anyuka a fülem hallatára mondtott ilyet hogy "mert szomorú/nem szeretik/sátánista (anyád) " EGY mondta a gyerekének hogy "mert ő így érzi jól magát" sajnos előre sejtem melyik gyerekből milyen felnőtt lesz, nyugodj meg annyi rosszmájú anyuka van hogy már az hogy szeretnél a gyerek ezen szokásán változtatni, jó kezdet.

2018. ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen es attol hogy ő gyerek, és a megjegyzése nem rossz szándékkal jött és a nő is jól kezelte, még lehet bántó, ha egyszer valaki olyannak mondd valamit aki épp olyan lelki állapotban van, okozhat az illetőnek fájalmat, vagy akár vissza is szólhatnak neki.
2018. ápr. 26. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!