Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi "fér bele" a dackorszakba?

Mi "fér bele" a dackorszakba?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves, ugye ez az életkor a hisztikről híres.Na, ő tulajdonképpen annyira nem hisztis ( néha-néha 2-3 perc sìrás ha nem tetszik neki valami minimális toporzékolással,ezt nem érzem egyáltalán durvának ), viszont cserébe szinte folyamatosan csipked, ill. néha rugdos, sőt verekszik, teljesen váratlanul, de mintha örömében is, mérgében is, meg "csak úgy" alapon is csinálná.Nem csak velem, hanem az apjával és anyósommal is. ( Mi állunk hozzá legközelebb). Ez normális ebben az életkorban? Másnak hasonló tapasztalat? Hogyan lehet erről leszoktatni, egyáltalán le kell, vagy majd kinövi?A szép szó, erélyesebb rászólás, illetve az, hogy nem hagyjuk magunkat, semmit nem ér.

2018. ápr. 27. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Nem látja esetleg hogy piszkálódtok, vagy mesében vagy akárhol hasonlót amit félreérthetett? Akár tényleg paskolást..

Nálunk fejelgetni szokott, mert a plüsseivel nozipusziztunk és ezt tök félreértette. Amikor leesett hogy miért csinálja ezt a mazsola, megtanítottuk hogy hogyan kell nozipuszizni az emberekkel, azóta nem fejel le minket hanem odadugja az orrát a mienkhez.

Szóval szerintem ez nálatok sem a hisztiről szól. :)


A csipkedés kordában tartására a barátnőméknél bevált a csip csip csókás mondóka, hogy csak a kezet szabad, de el is mondjuk akkor a mondókát.

2018. ápr. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is egyből az jutott eszembe, hogy ezt “látta” valahonnan (félreértette ahogy az első írta), illetve amit én sokszor látok, hogy egyszerűen annyi bennük az energia, hogy ha nem elég nekik a napi mozgás, akkor így jön ki. Nekem kislányom van, egyébként nagyon könnyű eset, de ha unatkozik vagy kevés volt az inger a nap folyamán és benne marad egy csomó fölös energia, akkor brutál mit össze tud agresszívkodni... Szerintem egyébként ebben a korban az is megvan, hogy már kezdenek igencsak óvodaérettek lenni, kevés nekik a család és az az élmény amit mi biztosítani tudunk, és már kellene nekik a napi szintű gyerektársaság, a szocializálódás és azok az élmények, amiket egy óvoda tud adni, foglalkozások, sport. Gondolom a tiéd is megy szeptemberben oviba, akkor szerintem ez a probléma megoldódik. Addig próbáljatok minél többet levegőn lenni, játszóterezni, nagyokat sétálni, kirándulni. Én ezt teszem. Sokszor a belem lóg már a sok mászkálástól :D de inkább ez mint a “veszekedés”
2018. ápr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen, mesét szokott nézni, bár fölös energiája is elég sok van, az tény :-) nem jár bölcsibe.
2018. ápr. 27. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!