Könyvek ovisnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan könyveket keresek, mint pl. A Szent Johanna gimi.

Ami nem képes könyv, hanem inkább naplószerű.



2018. ápr. 30. 22:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
42%
Én ovis koromban a Két Lotti-t szerettem nagyon.
2018. máj. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
56%
Márti sorozat, Dory és Claude a kutya sorozat. A gyerek neme és érdeklődése is számít. Az enyém nagycsoportos, még mindig kedvencei az állatos témák és előnyben részesíti a képes könyveket. Szereti a biológia témát, bármit, nálunk sokszor biológia óra van esti mese helyett. De a fentiek is érdeklik.
2018. máj. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként nagyon sok naplós jellegü könyv van, ami kicsiknek is érdekes lehet. Pl. boszis vagy iskolás lányok csíntalankodásai. Szerintem ha már a naplós elbeszélős stílusra érett, akkor az összetettebb téma is lekötheti.
2018. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem is jó ötlet Bálint Ágnes, Csukás István, Fekete István, Fésűs Éva, Lázár Ervin, Erich Kastner... meg az ismeretterjesztő könyvek is jók. Nagycsoportos fiamnak már nagyon tetszett a Szeleburdi család (ez is napló) és Keménykalap és krumpliorr, meg a Bogáncs, de a Lassy hazatér is, meg Tolkientől a Babó, illetve a Végtelen történet. Ha szereti a hosszabb meséket, nézz utána, nyugodtan válogass a kisiskolásoknak ajánlott könyvekből is.
2018. máj. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tippeket.

Most a Pálcikakutyát olvassuk, és közben én is keresgéltem. A Bella Donna boszis sorozaton akadt meg a szemem. Valaki ismeri esetleg?

2018. máj. 1. 16:16
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Uhh de szerettem Lassy-t.

Ahogy megtanultam olvasni, már egyedül is olvastam

2018. máj. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
65%
Az én boldog életem. Nagyon jó könyv, három része van. Sajnos a szerző nem jut eszembe, de könyvesboltban így is fogják tudni. Lányos könyv. Szintén lányos a Lotta naplója sorozat (inkább kisiskolásnak való, de nagyon vicces, érdemes megvenni és eltenni, mire másodikos lesz, magától fogja olvasni).
2018. máj. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

#17 pont ilyesmire gondoltam. Kicsit modernebb mesék\Sorozatok.

Tegnap elkezdtük a Bella Donnat. Az első fejezetet olvastuk. Eddig tetszik neki. Persze egyből a takonyfagyit jegyezte meg. 😄

Rose Lagercrantz - Az én boldog életem is egy sorozat. Szerintem belelesek a könyvesboltban.

2018. máj. 2. 08:41
 19/22 anonim ***** válasza:

elsősöm van. Az utóbbi 2 évben kezdtünk regényeket olvasni.

Durell léghajósai, Így neveld a sárkányodat, Narnia krónikái, Tündér Lala, Túl az araqnykapun, Kököjszi és Bobojsza (nagy kedvenc volt, megsiratta a végén a törpéket), Gilikoti, Csudálatos Mary, Geronimo Stilton, Pettson és Findusz (ezek ugyan nem regények, de imádja), Régi mesegyűjtemények (Gyémántszekerce, Csupa mese pl), Rémusz bácsi meséi, Rumini...

2018. máj. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
55%

Az én nagycsoportosommal is most olvassuk a Bella donna első részét. Egyelőre mérsékelten tetszik, közben belefogtunk másik könyvbe is.

Ha már ilyen modernebb-viccesebb, akkor jobban bejött neki a Vámpírtündér-sorozat (Holdas Hanna), meg Timo Parvelától az Ella és barátai (szintén sorozat, ez az első rész címe).

2018. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!