Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Teljesen tanácstalan vagyok ezzel az iskolaérettséggel kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Kisfiam szeptember elején tölti a 7. életévét. Az óvonők úgy látják jónak ha megnéznék a nevelési tanácsadóban arra vonatkozóan, hogy iskolaérett-e ezzel még egyet is értenék de mi van ha ott úgy látják,hogy még maradjon oviba. Akkor 8 évesen fogja kezdeni a sulit? Én ettől nagyon félek mert amúgy is ő a csoportjában az egyik legmagasabb és néztem a mostani középsősöket ha a fiam közéjük járna eléggé virítana közülük. Amúgy azért akarják küldeni az óvónénik mert megkésett beszédfejlődésű de már rengeteget javult a beszédhibája szerintem már elenyésző (egyébként a csoport 80% beszédhibás),valamint a finom motorikás mozgását tehát a rajzolását kifogásolják. Amúgy mozgásterápiára és logopédiára is járunk és rengeteget fejlődött az elmúlt időben. A gondolkodása amúgy sokkal fejlettebb mint a kora beli gyerekeké, matematikából már most tudom hogy az első időben unatkozni fog szerintem, mert olyan számításokat tud végezni, hogy csak lesek pedig sose erőltettem neki de imád számolni egész nagy számokkal is és már kezd szorozni is nem csak összead és kivon. Nagy a feladattudata ezt az oviban is elmondták. Ha a nev.tanban is azt mondják hogy inkább ne menjen kérhetek másik szakvéleményt vagy akkor el kell fogadnom hogy 8 évesen kezdi az iskolát?

2015. febr. 2. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:

ebbe neked nincs beleszólásod egyébként. ne is rágódj rajta :)

mivel 7 éves lesz, csak a két szeméért nem maradhat óvodában, konkrét törvény van...

vagy az óvónő úgy ítéli meg, hogy megy iskolába, ebben az esetben keresheted fel a nevtant és kérheted te magad a vizsgálatot.

ha viszont az óvónő úgy gondolja nem iskola érett, akkor nem hagyható ki a nev.tan, ők fogják megvizsgálni és döntést hozni.


szóval nem tudjátok kikerülni, és te nem döntheted el, hogy megy-e a gyereked iskolába idén már :)


egyébként se egy rettentő rémisztő dolog :D enyém már októberben túl volt az iskola érettségi vizsgálaton, pedig biztosan marad, decemberben lesz csak 6 éves... de "átment", nem is tarthatom vissza. ő is megkésett beszédfejlődésű, heti 2 logopédia van kiírva neki és így is ... :)

szóval nyugi :)

2015. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ment a zöld kezecske
2015. febr. 2. 19:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!Az én fiam decemberben lesz 7 éves, és nála én vacilláltam, hogy maradjon e még egy évet. Ő még pálcika embereket rajzol (nem egy rajzművész, de én sem), viszont megvan minden testrésze. A "c" és a "cs" hangokat nem jól ejti, logopédushoz járunk mi is. Viszont ezektől eltekintve okos, ő is számol, jó a feladattudata, a felnőttek utasítását követi, feladatokat jól végzi. Nekem nagyobb szerencsém van, mert az óvónő teljes mértékbe partner, rám bízta a döntést. Az ő véleménye egyébként az, hogy ezek miatt ne tartsam vissza, főleg, hogy még szeptemberig 7 hónap van, az alatt sokat fejlődik egy ilyen korú gyerkőc.
2015. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első, jól értem, hogy decemberben tölti a 6-ot de szeptemberben már kezdi a sulit (még 5 évesen)? Vagy félreértettem valamit?
2015. febr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja, az iskolaérettségin nem volt még 6. oké értem.
2015. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Unatkozni nem fog, akármilyen okos.

A saját gyerekekünket mindig nagyon szubjektíven látjuk, ez így is van rendjén és ezt el kell fogadni mint alapigazságot.


Én előre megkérdeztem az óvónők és az óvodai fejlesztő pedagógus véleményét a kislányomról. El is fogadtam, örültem, hogy tartani akarják, mert többféle oknál fogva én is így látom jónak. De ha vinni akartam volna suliba, engedték volna.


Szerintem vedd fel a kapcsolatot a nevtannal és beszéld meg velük az aggodalmadat. Lehet, hogy ők győznek meg téged, de lehet, hogy elfogadják a te érveidet. Nem tudni, de mindenképp jobb ezt normálisan leülni és megbeszélni, mint rágódni rajta. Én ezt tanácsolom.

2015. febr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megkerdezhetem, hogy mi lett az eredmeny? Fellebeztetek-e vagy belenyugodtatok a meg egy ev oviba-dologba? Mi Angiabol jonnennk haza vegleg, h iskolat kezdjen majd majdnem 7 evesen, de tegnap kijelentettek, h meg nem erett a geyrek, h jovore kezdjen, ami eleg fura, hisz van meg majdnem egy tanev ra, hogy beerjen, foleg, h tudjuk, h most mit is neznek a nevtanosok ezen a felmeresen. Mi sem szeretnenk, ha majdnem 8 evesen kezdene. itt mar 2 eve sulis!
2015. dec. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!