Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többgyerekes anyukák tudnátok...

Többgyerekes anyukák tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
3 gyerekem van, 8, 6 és 5 évesek, vegyesen fiuk-lány. Amikor itthon vannak állandóan felügyelnem kell őket, mert veszekednek. Mindig ott kell lennem, aktívan részt kell vennem a játékban, mert ha csak egy percre is elfordulok megy a maradokás, lökdösödés, csapkodás. Munka után én is fáradt vagyok, szükségem lenne pár perc nyugalomra amíg megkávézom stb. Illetve rendetrakni, mosni, vasalni stb.-it is kellene csinálni, de ha egy percre felállok már áll a balhé. Másnál ez hogy működik? A ti gyerekeitek jól elvannak egymással?őket nem kell állandóan felügyelni? Rémálom már a délután, a saját dogommal egy percet sem haladok minden azutánra marad, ha apa hazaér általában 7-8 körül vagy miután alszanak. Szívesen venném a tanácsokat. Köszönöm.
2018. máj. 3. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fogd be őket pakolni, takarítani, addig se veszekednek. Ha áll a buli, be kell őket állítani a sarokba 5 percre. Aztán megkérdezed, hogy menni fog a játék együtt, vagy mennek vissza a sarokba.

Csinálhatod azt is, hogy ketten játszanak, egy segít.

2018. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nalunk is vannak vitak boven.3 fiam van,a ket nagy mar nagyobb,foleg ok vitaznak.a kicsi 2 eves,o pedig most erte el a szekalodos idoszakat.

Allandoan a nagyokhoz megy be ha nem figyelem.persze ott vannak olyan dolgok amikhez o nem nyulhat,es persze,hogy o egybol azokra akar lecsapni.

En a nagyokat befogom,vagy segitenek nekem,vagy a kicsivel jatszanak felvaltva mig a dolgomat csinalom.

Nalad is tudnanak mar boven segiteni.a nagy leszedi a ruhakat a szaritorol,a kozepso fogja a lapatot neked,a kicsi pedig osszeszedi a lakasban kallodo jatekokat,pl.

Vagy a ket nagyobb egyutt csinaljon valamit,a kicsi pedig veled.probald elterelni a figyelmuket a vitakrol.

2018. máj. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenkit küldj a szobájába. Nekem csak kettő van, simán egyedül hagyhatom őket (pl az udvaron amíg én főzöm, vagy a szobájukban amíg játszanak én meg végzem a dolgom) viszont vannak napok amikor marják egymást. Ha elegen lesz beküldöm őket a szobájukba és lehet egyedül játszani. Büntetésnek tűnik de néha felüdülés nekik, maguktól nem mennének két felé de így látszik, hogy néha jót tesz nekik, jól esik nekik. Az oviban külön csoportban vannak de sokat játszanak együtt az udvaron, így elhiszem, hogy itthon már unják egymást.
2018. máj. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!