Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még olyan szülő rajtam...

Van még olyan szülő rajtam kívül, akinek ilyen kicsi a gyereke? Nem aggódtok/aggódtatok érte?

Figyelt kérdés

A fiam nyáron tölti a 3-at, de csak 87 cm, és 11,5-12 kiló között mozog, viszont nem beteges, élénk, beszél, mentális fejlődése rendben, fizikailag tök arányos, csak hát nagyon alacsony. 2 évesnek néz ki.


A fiam 2 éves koráig szinte fényevő volt, bölcsibe 2 évesen ment, ott végre a csordaszellemnek köszönhetően elkezdett enni. Most már magához képest jól eszik.


A családban vannak nagyon magas és alacsony emberek is. Én 164 vagyok, a férjem 180 cm. Ez csak érdekességként.


Mielőtt bárki azzal jön, hogy gének... nem, nem azt akarom, hogy bárki is megjósolja, hogy magas lesz-e vagy nem.


Hanem, hogy akinek ilyen picinke, vékony volt a gyereke, mikor hozta be a lemaradást? Esetleg kisiskolásként, vagy csak tiniként nyúlt meg?


Tudom, hogy kisgyerekként a fizikumáról nem lehet megmondani, hogy mennyire lesz magas/alacsony, mivel van olyan családtagunk, aki most felnőttként 2 méter (tényleg ennyi), de mindig ő állt a tornasor végén és serdülőkorban indult be, meg fordítva is van példa persze, ezt nem lehet előre tudni.


Engem inkább az aggaszt, hogy pici, ráadásul nehezen oldódik, és emiatt jobban ki van téve annak, hogy pl. az oviban betámadják, mivel eltér az átlagtól, alacsonyságával kilóg a sorból.



2018. máj. 8. 10:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

En sokaig kicsi voltam, hogy mikor hoztam be a lemaradast nem tudom mar iskolara teljesen atlagos voltam arra emlekszem. A fiam se tul nagy egyenlore o novemberben lesz 3 most 11 kg a hosszt nem tudom de azt tudom hogy legutobb a vedono mondta hogy az alacsonyabbik tartomanyban van egyenlore.

Nem aggodok majd megno lehet ebbol ram utott. Az apja magas, ugyhogy majd kiderul 🙂

2018. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%
Nem szed vagy szedett rendszeresen valamilyen gyógyszert? Ez a magához képest jól eszik, gondolom azt jelenti, hogy keveset eszik. D vitamint rendesen kapott?
2018. máj. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%
Nem ártana azért megnézni, hogy miért olyan rossz evő kezdettől fogva. A 2 éves koráig fényevő volt, ez sem jelent túl jót. Mitől nőjjön, ha nem eszik rendesen születésétől fogva. A férjed a 180 cm-rel átlagos a férfiak között, te pedig a nők között alacsonynak számítasz.
2018. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

A kislányom júliusban lesz 3 éves, 89-90 centi, 11,2 kg. Ő se egy nagyevő, de ő is élénk, szépen beszél, okos, ügyes, ritkán beteg, úgyhogy nem aggódom érte.

Én egyébként szintén mindig kisebb és könnyebb voltam a korosztályomnál 18 kilósan mentem iskolába :D Hát, nem lettem egy nagydarab felnőtt, 156 centi vagyok, 46-50 kg között. Szóval nem igazán hoztam be a "lemaradást" de sosem volt semmi gondom. A gyerek esélyesen az én alkatomat örökölte.

2018. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Júni végén lesz 3 a fiam, 91 cm és 11,6 kg... nem beteges, nem aggódom miatta (gyerekorvos is azt mondja, rendben van)
2018. máj. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kapott is és kap is Cebion multit meg D vitamint. Zöldséget, gyümölcsöt és tényleg mindent főve, sütve, párolva, nyersen, meg mindenhogy adtunk és adunk neki, csak míg más gyerek megevett 160-190 g főzeléket, ő 2-3 kanállal és ennyi (most már persze többet). Megtömni, mint egy libát meg mégsem akartam.


Csak azért kérdeztem, mert az elmúlt 2 hétben, amikor megkérdezték tőlem, hogy "jaj, de cuki, hány éves", és mondtam hogy 3 lesz, láttam az arcokon, meg mondták is páran, hogy hát milyen picike, 2-nek néz ki, meg ilyenek.

2018. máj. 8. 12:54
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Mentek a zöld kezek.
2018. máj. 8. 13:07
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Kihangsúlyoztad, hogy zöldség-gyümölcs.. Nem vegák vagy vegetáriánusok vagytok? Ha nem eszik valamit, lehet próbálkozni mással, pl. a kedvencével. 2-3 kiskanál az tényleg nem sok étel.
2018. máj. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk vegák, csak kimaradt a felsorolásból. Mindenevők vagyunk, nincs allergia sem, csak tényleg keveset eszik, mintha unná vagy nem is tudom. Én sem voltam nagy evő, de nem ennyire.
2018. máj. 8. 13:21
 10/14 anonim ***** válasza:
Pedig kell a fehérje és a szénhidrát is egy gyereknek. Azért kívánom, hogy nőjön nagyra!
2018. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!