Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák! Ha egy...

Kisgyerekes anyukák! Ha egy közeli csaladtagotok elviszi a gyereketeket kirándulni, pakoltok a gyereknek, adtok neki koltopenzt, hogy engeditek el a gyereket?

Figyelt kérdés
Hétvégén a lányom keresztszulei elviszik a lányomat elmenyparkba, ilyenkor ti hogy engeditek el a gyereket?
2018. máj. 9. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Attól is függ, mekkora a gyerek.

Ételt, innivalót, cserepólót, naptejet, esőkabátot stb. biztosan pakolnék neki. Zsebpénzt is adnék, de ha kicsi, akkor inkább keresztszülőknek. Legfeljebb nem lesz rá szükség és hazahozza.

De azt gondolom, hogy ha elég jó a viszony, hogy rájuk bízd a gyereket, akkor belefér, hogy a meghíváskor tisztázod velük, hogy nekik ebbe mi fér bele.

2018. máj. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Kisgyerek, az max 6 éves, nem kell neki költőpénz. Ha meghívja valaki a gyerekemet, akkor nekem nem kell semmivel készülnöm. Ha nem egyértelmű a helyzet, akkor rákérdezek, hogy mi a terv, mit készítsek, mit vigyen. Mi a lányom barátnőjét szoktuk vinni ide, oda, anyukának mindig küldök uzenetet, hogy mire készüljön, pl korán indulunk, egyen valamit a gyerek, az útra lesz nálam szendvics, ott pedig majd ebédelünk, innivalót tegyen el neki.
2018. máj. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Megbeszélem természetesen azzal, aki viszi, hogy mit tegyek el a gyereknek, kell-e szendvics, innivaló, stb.

Pénzt nem adok neki, mert még kicsi. Ha kell, akkor a felnőttnek adom. 1-2 év múlva már a gyerkőc is kapna 1-2ezer forintot.

És persze fontos, hogy a gyerek kéri-e, hogy csomagoljak szenvicset, tegyek-e müzli szeletet, almát, teát, stb... Ilyen esetben nem különösebben érdekel, hogy visznek-e amúgy magukkal, hiszen egyértelmű, hogy a gyerekem a sajátját szeretné enni- Max hazahozza, és majd vacsira megesszük.

2018. máj. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Hat ha magambol indulok ki, én nekem egyértelmű lenne h elviszem kirándulni, akkor én koltok rá,h jol érezze magát. De, ha en "adnám" oda keresztszulonek akkor rá kérdeznék h mennyi pénzt adjak neki oda, mármint a keresztszulonek. Ha azt mondja h semmit ő hivta meg, akkor penz nélkül elengednem, ha mondja h ennyi kb, vagy h adjak zsebpénzt inkabb a gyereknek, akkor adnék a gyereknek.
2018. máj. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Sosem engednek pakolni semmit. Mindent ők fizetnek ilyenkor.
2018. máj. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Csak a személyes cuccait csomagolom a gyereknek. Enni- innivalóról és költőpénzről a keresztszülő (a testvéreink) gondoskodnak. Ha én viszem a keresztgyerekeimet (testvéreink gyerekei), akkor is ez a rendszer. Eszembe nem jutna bármit fizettetni a gyerekkel. Természetesen nem ilyekor vásárolunk 20 ezerért játékot, hanem ami egy kiránduláson szoba jöhet.
2018. máj. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi vittuk el a szomszed gyerekeit vadasparkba, igaz ok mar kis iskolasok nem kisgyerekek. Nekunk egyertelmu volt a mi vendegeink mivel mi hivtuk oket, de szulok pakoltak penzt is nekik, de nem engedtuk ok alljanak barmit is, tok zavarba voltak de elfogadtak, ugyhogy nagyon cukin a koltopenzukbol ajandekot - hutomagnest - vettek nekunk meg szuleiknek. Nagyon elveztek a kirandulast!
2018. máj. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!