Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hany eves kortol hagyhatjuk...

Hany eves kortol hagyhatjuk el a babakocsit ugy, hogy onnantol mar megbizhatoan jon sokat a sajat laban? Hogyan tudom legalabb 15 percnyi setalasra ravenni?

Figyelt kérdés
Elrontottam a dolgot. 22 honaposan meg jott volna szivesen a sajat laban, de akkor nagyon hideg volt, es minden kis kavicsnal megallt megnezni, en meg szetfagytam, ezert inkabb betettem a babakocsiba. Most 26 honapos, es nem akar setalni. Mas persze, ha az allatkertben, vagy jatszoteren vagyunk, de az uton, mikor megyunk valahova, par lepes utan felveteti magat. Meddig tart ez, es mit tehetek?

2018. máj. 16. 13:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kismotorral sincs kedve menni?

Az én fiam 20 hónapos kora után max alkalmanként ült babakocsiban, de nagyon ritkán. Volt időszak mikor nem volt kedve sétálni, de a kismotorhoz mindig van-volt kedve.

2018. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vettem fel, 13 kg , nem bírom cipelni 10 percnél tovább, így ezt elmagyarázva, nem mondom hogy rögtön hisztimentesen, de hozzászokott.

Hidegbe ő is felvetette magát apjával ,de így jó időbe max már csak 5 percet marad fent a nyakában, rohangál, ugrál, minden lépcsőre felmászik.

Vigyél szerintem kismotort magatokkal, azt azért könnyebb cipelni ha elfárad, próbáld meg izgalmasabbá tenni a sétákat, pl virágszedéssel,dombra felmászással, kavicsgyűjtéssel, esetleg valami játékfűnyírőt vagy hasonlót hátha eltologat szívesen.

Amúgy hosszabb útra ezeken kívűl én is viszem magunkkal a triciklinket, babakocsink már nincs ,de ha nem lenne triciklink még azért nekünk is kéne, de nem csak azért mert elfárad hanem lehetetlen vele haladni, még motorral is 5-10 percenként megáll mert lát valamit.

2018. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Van kismotor, volt is, hogy azzal mentunk, de sok az auto, es a biciklis, es a bicikliut a gyalogos uton van rajta. Ha pedig elfarad, cipelhetem ot is, es a motort is.
2018. máj. 16. 13:38
 4/16 A kérdező kommentje:
Volt tologatos talicskaszeru jatekunk, azt csak rovid ideig tolta, meg volt triciklink, azt szerette, de leert benne a laba, huzta maga utan folyton, sokszor belekadt a kerekbe, igy nem talaltam biztonsagosnak, eladtuk.
2018. máj. 16. 13:39
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A közel 3 éves lányom futóbiciklivel tud megtenni hatalmas távokat. Gyalogolni ő sem szeret, szerintem nem elfárad, hanem unja egy idő után, így mi futóbiciklivel megyünk pár hónapja mindenhová. Nem is nagyon akarom már cipelgetni, mert terhes vagyok, és hiába könnyű a korához képest, azért bőven megérzem már. Erről le is szoktattam tudatosan, még mielőtt terhes lettem volna.

Egyébként a környezetemben is sokaknál vált be valamilyen járgány.

2018. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
Es minek kell ezt siettetni? A babakocsi jo dolog. Az aljaban minden elfer, lehet bevasarolni. A gyerek cuccait se kell kulon cipelni. A gyerek elbobiskolhat a seta kozben. Nem ertem mi a gond. Jovore valoszinuleg mar nem fog kelleni. Ezt a par honalot csak kibirod.
2018. máj. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Mi kb ket es fel eves kora ota nem hasznaljuk egyaltalan (de eladni meg nem merem). Azelott kb semmit nem volt hajlando setalni soha, mindig rogton be akart ulni. (Engem ez nagyon zavart amugy egy idoben, aztan beletorodtem.) Amiota nem hasznaljuk azota biciklivel jarunk, o ul mogottem az ulesben (kb babakocsi ugyebar), de ha megerkezunk valahova, lekotom es gyalogol. En nem cipelem mert nehez, soksok cirkusz volt belole, azota ezt megtanulta. Az apjanak van hogy ot meter utan kezdi, olyankor vagy valami figyelemelterelessel lehet meguszni a dolgot, vagy kisebb cirkusz. Amugy ha faradt akkor felveszi (kicsit meg en is).

Illetve futobiciklivel tud egesz sokat kozlekedni mostanaban. Nekunk is ugy indult hogy cipeltem a bicajt percekkel az indulas utan, aztan belejott. (Most is sokat kell vinnem, de a gyereket nem,)

Mindenedetre a lenyeg hogy o mostmar majdnem harom eves es meg mindig sokszor kell problemazni a setadolgon. Turelem.

2018. máj. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
11%
1 éves koraban raktuk el. 2 évesen ez nagyon gond. Rakd el és kész. Nem lesz választása.
2018. máj. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem minden gyereknel lehet 1 evesen elrakni a babakocsit kedves utolso!

Az elso ket gyerkocnel mi is legkesobb 1,5 eves korukra elfelejtettuk a babakocsit.most a 3. Majdnem 26 hos es vele meg bizony kell.mar kevesebbet mint par honapja,de meg heti rendszeresseggel eloveszem.

Altalaban en jarok boltba,gyerekkel.ha nem csak par aprosag kell,akkor bizony hasznos tud lenni mert inkabb hazatolom a bevasarlast is es a gyereket is,mint cipeljem mindkettot,plusz meg a futobicot is.sajnos nekem is csak 2 kezem van.

O ilyen tipus.nem lehet elterelni a figyelmet,nem lehet hagyni hisztizni mert nem hagyja abba par perc utan.probaltam,sokszor.fel ora volt a max amit birtam,aztan hazajottunk.

Nagyobbert idore megyunk a suliba,ha latom rajt,hogy rossz napja van,vagy faradtabb akkor nem fogom magunkat szivatni.viszem a kocsit es max uresen tolom,a gyerek meg setal.

Kerdezo,a futobico valamennyire nalunk is megoldas a problemara.bar a suli kort meg egyszer sem bicozta vegig,hazafele mar a nagy tudja hozni kicsit a bicot,ha nekem esetleg fel kell vennem a gyereket.

Nagyon akaratos,egyszer elkezdi a hisztit akkor nem hagyja abba.

A suli oda -vissza bicoval 1 ora.

Raadasul o nagyon nagy gyerek(15 kilo es 96centi)nem is birnam sokat vinni kezben.

2018. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Jo jo jo de miert kene elrakni 1 evesen?

En masfel evessel szivtam meg. Gondoltam oke, ime egy szuper babakocsimentes seta, csak a jatszoterig. Az en babam mindig este kakil es seta kozben sose...oke,kora delutan, alig leptunk be a jatszora, bekakilt. Nem volt nalam pelus es torlo mert az mindig a babakocsi aljaban van. Irany haza, termeszetesen olben mert orditott h nem akar hazamenni.

Aztan volt meg egy probalkozas, levittem kocsi nelkul a jatszora, immar hatizsakkal felszerelkezve. Eszembe jutott h kell csomo dolog a boltbol. Liter tej, olaj, liszt, asvanyviz. Mentem mint a malhas szamar, gyerek az olben mert ugye azert visszafele mar nem volt kedve sajat laban jonni.

De volt masik alkalom is. Gondoltam en mar eros vagyok, megedzottem, bemegyunk a varosba busszal, kocsi nelkul. Odafele birta a gyerek a setat. Visszafele is birta a buszmegalloig, majd nem jott a menetrendszerinti busz, 40 percet kellett varni a kovetkezoig. A gyerek elaludt az olemben, erzesre volt vagy 30 kilo amint teljesen elengedte magat. Azt hittem elpusztulok.

Na szoval nekem ennyi volt a babakocsimentesseg, koszi majd elrakom jovore.

2018. máj. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!