Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányomnál feltűnt,...

2 éves kislányomnál feltűnt, hogy nagyon keveset néz a szemünkbe. Bővebben lent?

Figyelt kérdés

Ránk néz, kérdéseinkre válaszol, de nem rég tűnt fel, hogy hosszasan szinte soha nem nézett a szemünkbe. Sőt, amióta megpróbálok a szemébe nézni, mintha kerülné a tekintetem. Amúgy mindenben rendesen fejlődik, talán csak annyi a bosszantó, hogy kevés dolgot eszik meg és sokszor azt is elunja ezért még mindig besegítek a kanalazásba. Gyerekek között jól el van, inkább megfigyel először, de lassan feloldódik és utánozza a többieket.

Lehet valami oka a kevés szemkontaktusnak? Pl. egyensúly probléma, ilyesmire gondolok.



2018. máj. 16. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem először huzamosabb ideig figyeljetek oda, hogy ti magatok tartsátok a szemkontaktust, lehet csak tanult dolog.
2018. máj. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. máj. 16. 15:12
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a kákán is csomót kerestek.

Ha minden másban rendesen fejlődik akkor ez biztos h nem jelent semmit, csak annyira rá vagytok pörögve erre a témára h azért láttok bele rosszat. Nekem még sosem jutott eszembe azt figyelni h hány másodpercig néz a szemembe a gyerek.

De mért is kéne hosszan a szemedbe bámulnia? Vagy állandóan a földet nézi vagy mi?

Az egyensúlyérzékhez ennek semmi köze.

Ha normális mozgásfejlődésű a gyerek akkor ebben nem látnék rosszat. Max a védőnőt megkérdezhetitek ha tényleg ennyire ráálltatok a témára.

2018. máj. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!