Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak ilyen természetű...

Vannak ilyen természetű gyerekek vagy az én hibám, hogy ilyen önállótlan a 2,5 évesem? Vagy túl keveset-sokat várok el tőle?

Figyelt kérdés
Evés és vetkőzés a fő téma. Levenni bármit levett már 1x-1x magáról és pár dolog vissza is megy, de max 2 alkalom, aztán ő nem tudja. Képes kabátban leülni játszani inkább, akkor sem veszi le. Aztán meg hisztizik, hogy neki melege van. Az evés ugyanez, igaz 2 éves elmúlt mikor vagy 3 napig szépen evett kanállal, aztán hónapokig nem.. verzió 1: inkább éhen maradna, verzió 2: ha nagyon éhes akármit, pl rizset kézzel eszik inkább. Én meg inkább etetem tovább. Beszélni se beszél, emiatt fejlesztésre küldtek. De az a helyzet, hogy kb 5 szót használ gyakran de bőven 100 feletti lehet az a lista, amit 1-2 alkalommal kimondott, és azóta se hallottuk. Érteni mindent ért. Most azt, hogy van-e baj vele, tudom úgyis megmondják a szakemberek, de van valakinek hasonló gyerekkel kapcsolatos tapasztalata? Amúgy szeptemberben volt 2 éves és nem bölcsis.
2018. ápr. 6. 21:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%
Nagyon elkényeztetted, csak asz a baj vele. Ha hazaér, vegyed le róla a kabátot, ne engedd abban játszani. Ha nem eszik renden, vidd el az asztaltól, és ne etesd. Ha igazán éhes lesz, majd fog enni.Az, hogy nem beszél, nem gond. Sok gyerek csak 3 évesen kezd el folyamatosan beszélni.
2018. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
12%
Nagyon elkényeztetted, csak az a baj vele. Ha hazaér, vegyed le róla a kabátot, ne engedd abban játszani. Ha nem eszik renden, vidd el az asztaltól, és ne etesd. Ha igazán éhes lesz, majd fog enni.Az, hogy nem beszél, nem gond. Sok gyerek csak 3 évesen kezd el folyamatosan beszélni.
2018. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is 2,5 evesem van, o sem eszik ujabban egyedul, regen evett, tudom, hogy tud ha akar. Erdekes modon ha gyerektarsasag van ( baratok ) eszik magatol a tobbiekkel.

Beszed most alakul, de 4 eves korig van idejuk.

Ne siettesd, van ideje.

2018. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A kabátot elvileg magától le tudja venni, de pont mivel képes abban játszani, így leveszem róla én, nem hagyom abban játszani. Az evéssel meg ugye annyi, hogy kézzel eszik inkább. De belemarkol a rizsbe aztán kb 90%-ban megy belőle mindenhova, a maradék kerül a szájába. A kézzel evést hagynom kellene? Lehet. Kanállal-villával is eszik valameddig, vagy 2 percig. Aztán leteszi, miután 1-2 falatot elhagy útközben. Bíztatom, dicsérem, de akkor is adja oda nekem, ha mondom, hogy egyen egyedül, nyafog egy sort és hát eszi kézzel. Tényleg az a furcsa, hogy olyan jól evett teljesen magától, szinte tisztán napokig, szóval képes rá, csak mégse akar.
2018. ápr. 6. 22:30
 5/17 A kérdező kommentje:
22.30-as, köszi, megnyugtat, hogy nincs a fiam egyedül.
2018. ápr. 6. 22:32
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nincs elkésve. Ha egy év múlva is inkább leülne kabátban játszani, meg közölné, hogy nem tudja levetni (tehát kiprovokálja, hogy te vetkőztesd), az is normális.

Végül is tudja, csak amíg nem muszáj, nem csinálja. Jó érdekérvényesítő. :DDD

A mienk is vagy 10 hónapon keresztül csak a "nem" szót mondta. Aztán most már reggeltől estig beszél. Szerintem az óvoda is hatalmas lökést adott a beszéd-kedvének. Ő is sok szót ismert már addig, csak nem szerette használni.

2018. ápr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Legalább nem óvodaköteles még szeptembertől, így van időtök. Enyém augusztusi, mennie kell, de nem sokkal (vagy semmivel) nem jár előrébb, pedig nincs elkényeztetve.


Vetkőzik, öltözik lelkesen, persze nem megy minden. Zipzárt be kell akasztani, hogy felhúzza, olykor lefelé is csak 99 %-ig jut, segíteni kell. Zoknit, cipőt, nadrágot felhúzza, de a pólót nem sikerül a fején át. Azt is lefelé húzza. Kardigán ujjába nem talál bele egyedül. "Kergeti", mint kutya a farkát. :) Gombolni még nem tud.


Pohárból nem iszik, pedig nyáron ment. Most leborítja.

Kanállal csak sűrűt (főzelék, joghurt) eszik meg, levest képtelen. Villával csak puha dolgokat szúr fel. Ha nem megy, inkább kézzel, vagy sehogy. Nem hatja meg, ha elveszem az ételt, mert egy fél banánnal kibírja egész nap. Nem lehet így motiválni, mert rossz evő.


Beszéde megkésett, eleve a mozgása is az (volt), 1 hónapos kora óta gyógytornázunk.

2018. ápr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

*ja és nem szobatiszta. Még jele sincs.

7-es voltam.

2018. ápr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az en 2,5 evesem is inkabb halandzsazik nem beszel meg. Majd azatn az lesz a baj hogy be nem all majd a szaja😆 en amugy birom a halandzsajat de azt olyan komolyan tudja mondani😁

Ha nagyon ehes fog enni. Ha melege van ha nem tetszik neki majd leveszi a kabatot. Amit szerinted meg tud csinalni akkor hagyjad had csinalja ha ezt szeretned elerni.

En szemely szerint mindig abba segitek neki amit epp csinal. Hagyom hogy csinalja ha epp pl nem poharbol akar inni hanem cukisuvegbol nem borulok ki rajta mivel van kistesvere es ezt latja igy hajlamosak “visszafejlodni” de majd ugyis elmulik. Enni is tud a maga modjan de ha azt szeretne hogy etessem akkor segitek neki de nem alapbol kezdem etetni hanem alapbol ugy allok hozza hogy egyen o.

A gyerekek felnonek nem maradnak halandzsazo pelenkasok. Minden elmulik es mindent tudni fognak de folosleges harcokat en nem vivok. Nem tudom jo e ez igy de nekunk nyugodt eletunk is van. Nincsenek ordenare hisztik. Es amugy meg nagyon aranyos es ugyes kiskrapek

2018. ápr. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én csak várom a fiam, de ugyanazon gondolkoztam amit az utolsó írt és szerintem pontosan ugyanígy fogok hozzáállni az egész tanítás-nevelés dologhoz. Elvégre niincs felnőtt a világon, aki nem tudna öltözni, késsel-villával enni, beszélni, kabátot levenni. Szerintem sokkal több bajt okoz (mint a mellékelt ábra is mutatja) a nonstop agyérgörcs, hiszti és veszekedés.
2018. ápr. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!