Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális dolog a kislányomnál ez?

Normális dolog a kislányomnál ez?

Figyelt kérdés
5 és fél éves. Mostanában az lett a szokása, hogy pisilés után vagy sokáig törli vagy lecseréli a bugyit vagy még percekig törölgeti, mert rettenetesen zavarja, ha egy csepp is marad a bugyiján. Olyan szinten, hogy többször hisztirohamot kapott. Volt, hogy emiatt késtünk az oviból, de mostanában már inkább sietni akar, csak ne a "pisis" bugyira koncentráljon. Segítsetek, nem tudom, mit tegyek! Hetek óta ez megy és már rettegek, ha pisilni megy reggel. Soha nem volt ezzel gond, soha nem szólt rá senki, csupán őt zavarja, de rettenetesen.

2018. ápr. 18. 20:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Ezek szerint akkor ez csak reggel van így?

2018. ápr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, ti mit használtok törlésre, az én gyerekeim pisi és kaki után a papíros törlés után még kitörlik/megtörlik nedves törlőkendővel is, így igazán higiénikus érzés.

Ti használtok nedves törlőkendőt? Nagyon ajánlom. Az én kislányom (3 éves) ragaszkodik hozzá.

2018. ápr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak:igazából főleg reggel, de most lefekvés előtt is így történt. Második válaszolónak:használtuk, de főleg a feneke törlésére, mert azt mondja az sem jó...akkor is pisisnek érzi a bugyit. Egyszerűen nem tudom, mit tegyek, attól tartok így jobban kidörzsöli. Egyébként köszönöm a válaszokat.
2018. ápr. 18. 21:31
 4/26 anonim ***** válasza:
16%
Hát, lehet, hogy korai, de mi lenne, ha kipróbálnátok egy mini méretű tisztasági betétet? Érdemes többfélével kísérletezni, ami nem csúszik el, stb. Lehet, hogy nem fog beválni, de egy próbát megér szerintem. Elmondhatod, hogy a nagylányok és a felnőttek is használják.
2018. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

1 vagyok:)

Nem lehet hogy igazából nem is ezzel van a baja, csak még vagy már fáradt és amiatt van ez a "hiszi"?:/

2018. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%

Csak ötletelni tudok:

- bugyi anyaga, mosószer esetleg változott és kellemetlen érzés benne lenni

- valamitől viszket neki, esetleg valami hugyúti fertőzés miatt, és ettől érzi - ezt orvostól meg lehetne kérdezni, hogy lehetséges-e ilyen

- ha tényleg pisis lesz/marad a bugyija, esetleg valamilyen vizelettartási probléma is felmerülhet

- a legelrugaszkodottabb dolog, ami eszembe jutott, hogy valamilyen kényszerbetegség van kialakulóban, akár annak is lehetne tünete.

Mivel a saját életemben nem találkoztam ilyen jellegű problémával, ezért tényleg csak ötleteltem, tudom, hogy némelyik durván hangzik, de még véletlenül sem bántó szándékkal írtam, csak ezek jutottak eszembe. Ismeretségi körünkben volt pl. kényszerbeteg kislány, nála mondjuk már egész pici korban voltak tünetek, ő állandóan kezet mosott, akár 5 percenként is.

Nem érte esetleg valami trauma az oviban? Pl. véletlenül bepisilt és emiatt esetleg kicsúfolták vagy leszidták.

2018. ápr. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
35%
Nálunk kb. 3-4 évesen volt ilyen időszaka, hogy törölte, de még mindig pisis volt neki és ugyanilyen hevesen reagált. Viszont 2-3 hónap alatt vége lett magától. Lehet hogy valós, lehet, hogy kitalált, a lényeg, hogy a tiéd is le fog róla szokni, biztos vagyok benne. Olykor valóban pisis volt a combja, tehát igaza volt. Esetleg nézd meg, kontrolláld le, hogy száraz-e és ha igen, akkor húzza fel a bugyit. Mindegy, hogy mit mond utána, túl lesz rajta.
2018. ápr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
13%
Azért nem semmi, ha kényszerbetegnek tituál valaki egy kislányt. Az enyém mint írtam pár hónapig ugyanilyen volt, aztán elmúlt, már el is felejtettem, ha nem olvastam volna ezt a kérdést. Biztos örülnek egyesek,ha kiélhetik magukat más riogatásán. Csak közlöm: a lányom sem kényszerbeteg nem lett, sem más zavara nincsen. Én legalább tapasztalatból írtam.
2018. ápr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
76%

Jézusom, utolsó, te nagyon frusztrált lehetsz! Ki írta, hogy kényszerbeteg a gyerek? Ötletek lettek felsorolva, direkt ez volt a legvégén, jelezve, hogy ez már a legdurvább eset. Végig is olvastad, amit írtam, vagy csak ezt az egy szót láttad meg?


Mondjuk te biztosan nem láttál még kényszeres 3-4 évest. Én már igen. Valószínűleg ezért jutott eszembe, ellenkező esetben lehet, hogy nem történt volna meg.

2018. ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
Pont ilyen volt a lányom, úgyhogy amiket leírtál, az egyik sem állja meg a helyét, csak úgy mondom. Frusztrált nem én vagyok, hanem a leírtak alapján te, hogy még kényszerbetegséget is említesz. A kérdés az volt, hogy normális-e? Én pedig írtam, hogy igen. Ki fogja nőni, vagy túl lesz rajta. Én is ismertem kényszeres gyereket, kb. két éves volt, szintén kislány, szintén a piszoksággal volt a gondja. Ha egy kicsit piszkos volt a tenyere, törölni kellett. Mindenhová törlőkendővel mentek. Kinőtte ő is egy idő után. De senki nem mondta volna rá emiatt hogy beteg, kényszerbeteg!
2018. ápr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!