Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hanyszor ismeteltek meg egy...

Hanyszor ismeteltek meg egy dolgot, ami tetszik egy kisgyereknek?

Figyelt kérdés

Pl: Van egy kep a szobaja falan egy macival. Felemelem, elmondom neki hogy mit csinal a maci, ez nagyon tetszik neki. Elmondom megegyszer. Mutatja, hogy megegyszer. Negyed oraja ott allunk es ugyanazt meselem, de ha abbahagyom akkor hisztizik.

Vagy masik pelda, hogy rajzoljak neki egy macskat. Meg egyet. Meg egyet. Mar 20at rajzoltam es meg mindig keri.

De mondhatnek meg ezer ilyen peldat, hogy enekeljuk, meseljuk, jatszuk centire ugyanazt. Ti mikor mondjatok, hogy ELÉG? Mit mondtok neki ilyenkor?


2018. máj. 17. 11:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Úgy vagyok vele, hogy úgy nevelem hogy nem vagyok a szolgája egy bizonyos pont után. Ha én megunom , hogy tizenötször rajzolni kell egy autót akkor abbahagyom, elmegyek, mondom anyának most dolga van, és nincsen hiszti. Egészen kiskorától kezdve így csinálom, én ugyan olyan ember maradtam nem 24 órában folyamatosan kiszolgálni és szórakoztatni kell a gyereket, meg kell tanulnia neki is , hogy van egy határ. Most három éves az enyém, működik.
2018. máj. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
En ugyanigy gondolom, de mindig lelkiismeret furdalasom is van ugyanakkor.
2018. máj. 17. 11:09
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Első vagyok, ne legyen , ezzel teszel jót neki.

Ha már most állandóan egész nap foglalkoztatva van, ki van szolgálva, egész nap az van amit ő akar, hidd el ebből később neki lesz gondja.


Nem pont , Ilyen de ez hasonló, ahogy az exem viselkedett a fiával, amikor nálunk volt a fia, négy éves volt a gyerek , ha egy szót mondott az apja ugrált, öt féle reggeli volt előkészítve még akkor is nyávogott hogy ez se jó az se jó, reggel 6 kor ordított hogy játszunk! Játszunk, ajándékot akarok ajándékot akarok!

Ugyanezt csinálta az anjával is, milyen lesz ez a gyerek közösségben, meg idősebb korában? Ki fogja ezt elviselni?


A te eseted, pont ugyanez csak ( még ) kicsiben.


Mi pl. nemsokára indulunk a játszótérre, ott is az van , hogy azt akarja ott legyek vele a csúszdánál, persze ott is vagyok 10 percig , de 10 perc után leülök, mert igenis nekem is van jogom arra , hogy üljek 10 percet , és három évesn igenis le tud magától is csúszni.

2018. máj. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Én mindig azt csináltam, hogy ha már abba akartam hagyni, akkor kértem, hogy hagyjuk abba. Ő persze mondta, hogy neeee, hogy még egyszer. És akkor mondtam, hogy jó, még egyszer, de az lesz az utolsó. És ezt így gyakorlatilag mindig hiszti nélkül elfogadta.

(Nem írtad, mekkora gyerekről van szó, én olyan életkorra gondoltam, amikor már kicsit jobban beszél, mint egy-egy szó, ill. szépen megérti, amit mondok neki.)

2018. máj. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Egyhuzamban kb. 10-15 ismétlésig bírom. Mire felnő milliószor. Nyilván. De ha nagyon nem akarom, őszintén megmondom neki, hogy most nincs kedvem, keressünk mást!
2018. máj. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaajjj, igen, ez annyira jellemző a kisebbekre😊egy bölcsisem és egy ovisom van, napi szinten lejátszódik közöttünk ez a jelenet, akár többször is különböző helyzetekben.

Tisztában vagyok azzal, hogy egy ekkora gyermeknek szüksége van az ismétlésekre, azokból tanul rengeteget. Tehát ha nem sietünk (nyilván az is fontos, hogy én milyen lelki és mentális állapotban vagyok, de képes vagyok szuperül összekapni magam), engedek a sokszori kéréseknek, és ismételgetünk. Rajzolni mondjuk nem igazán megy, abban nem vagyok olyan komfortos, így abba bele szoktam menni, hogy mindkét gyereknek lerajzoljam ugyanazt, de hogy egy cicát kismilliószor, azt inkább próbálom elkerülni, és feldobok vmi más ötletet. Általában szoktak örülni, a lényeg, hogy ne érjen véget elvágólag a tevékenység, főleg, ha élvezik is.

Viszont a szerepjátékszerű jeleneteket képes vagyok unásig ismételni Velük, ha kérik, ugyanis a szerepjátékozás a legfejlesztőbb. Persze, egy idő után elég monoton számomra ugyanazokat a kérdéseket feltenni, ugyanazokat válaszolni, úgyhogy ilyenkor próbálok egy kicsit kreatívan alakítani a sztorin. Ez is tetszeni szokott Nekik.

Összességében amikor Nekik adom az időm, azt úgy teszem, hogy többnyire Rájuk bízom, mivel töltjük ki. Ha nagyon rákattannak egy dologra, engedem egy ideig, aztán próbálom picit terelni a figyelmüket.

Tevékenységet, Velük történő játékot sosem szoktam hirtelen abbahagyni, még ha mennék is a dolgomra, annál lohasztóbb nincs, mint amikor a lelkes kisgyerek a szülő unott ábrázatával találkozik.

Szeretek Velük lenni, még a sokszor ismételt játékokban is próbálom felfedezni a szépet, az értékeset. És persze a legnagyobb érték, hogy Velük játszhatok. Mióta a közvetlen környezetemben meghalt egy kigyermek, és láttam a család fájdalmát, megpróbálok minden a gyerekeimmel töltött percet ajándéknak felfogni.

2018. máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

6-ra:

Hú, nagyon egyetértek veled, nagyon szimpatikusakat írsz! :-)


Különösen ezek megszívlelendő dolgok:

"a lényeg, hogy ne érjen véget elvágólag a tevékenység, főleg, ha élvezik is"

"Tevékenységet, Velük történő játékot sosem szoktam hirtelen abbahagyni, még ha mennék is a dolgomra, annál lohasztóbb nincs, mint amikor a lelkes kisgyerek a szülő unott ábrázatával találkozik."

2018. máj. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Én nem tudom élvezni. Kifejezetten rühellem az anyaságnak ezt a részét. Megbolondulok tőlük. Tudom, akkor minek vállaltam? Mert nem tudtam előre, hogy takarító monoton játékismétlő robot lesz belőlem. Ha tudtam volna előre, elgondolkodtam volna, hogy kell-e ez nekem. Pontozzatok le, megszoktam. Szerintem alapcselekvéseket ismételgetni és még elnézést is kérni érte, amikor végre abbahagynád, szar.
2018. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Elvezni en se elvezem. Sot van amikor mar inkabb el se kezdem mert annyira idegesit. Ilyenkor meg rosszabb a lelkiismeret furdalas:D
2018. máj. 17. 16:39
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is az mukodik hibatlanul hogy "meg egy utolso, aztan vege".
2018. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!