Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen foglalkozásokat érdemes...

Milyen foglalkozásokat érdemes bemutatni ovisoknak? Miket mondjak el egy-egy foglalkozásról, és az odavezető útról?

Figyelt kérdés
2018. máj. 19. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Amerikábol jöttem, mesterségem cime..-mutogatos játékokban van sok példa


Pl kertész, házépitő, masiniszta, tűzolto, kukás, szerelő, stb


Ovis gyermekem speciel a polgármester munkájára kiváncsi, én örülnék ha valaki bemutatná neki ovis szinten, nekem nem megy

2018. máj. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Anno en ugy meséltem el az odavezető utat hogy táblára rajzoltam egy szorgalmas pálcikaember életét le és egy lustaságét.

Párhuzamban levezettem gyerekkortol a játékidőt/szabályokat, aztán az iskolát, egyik tanul is a másik nem, majd a munkahelyet egyik tudja, másik nem, aztán a pénzt egyiknek sok van masiknak kevés, egyiknek nagy háza lett másiknak kicsi.


Mindenesetre nem sokat ért mert iskolakerülő es tizenévesen gyári munkás lett az akkori ovisbol akinek meséltem éspedig ovisan a jo pálcikaembert valasztotta hogy ő olyan lesz

2018. máj. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ezt nagyon sajnálom utolsó. Hidegzuhanyként ért az utolsó két mondatod. Pedig tényleg aranyos lehetett, ahogy így bemutattad neki.

Kérdező, nálunk az oviba eljött a tűzoltóság, rendőrség és a mentők. Szerintem ezekről rengeteget lehet mesélni, sok gyereket érdekelnek az ilyen hősszerű foglalkozások. Egyébként van egy ilyen társasjáték is, ahol ki kell találni, melyik foglalkozásról van szó.

2018. máj. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy egész életút alatt nem sokat ér egy egy tanulságos mese. A gyermeket egyfolytában kell a jo szellemben nevelgetni.

Rám pl a tücsök és a hangya mese is jo hatássa volt. Kicsit meseszerűbb, de ez is jol bemutatja az utat (a tücsök egész nyáron csak hegedült)és talán jobban passzol egy ovishoz

2018. máj. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Leginkább olyan foglalkozást érdemes bemutatni, ami az ő számukra kézzel fogható, vagy valamilyen szinten már találkozhattak életük során ilyen munkát végző emberekkel. Szóval mondjuk a statisztikai elemzőt, vagy a biztosításközvetítőt nem hiszem, hogy értenék, de a földművest, tűzoltót, fodrászt, orvost, óvónőt, tanárt, pénztárost, szerelőt, állatorvost, illusztrátort, szobafestőt, keramikust, cipészt, szakácsot, pincért, könyvtárost, péket, asztalost, hírolvasót, fényképészt, sofőrt, erdészt, rendőrt be lehet nekik mutatni, azt megértenék, ha az ő szintjükön magyarázzák el, hogy mivel foglalkoznak.

Érdemes bemutatni egy-két eszközt, amivel az adott foglalkozású emberek dolgoznak, ha van ilyen, beszélgetni arról, hogy ezek kinti vagy benti munkák-e, hogy több ember közös munkáját igénylik-e, vagy javarészt egyedül kell ezeket végezni, mik a szépségei és mik a nehézségei annak a munkának (pl. a földműves sokat van a szabadban, viszont a "főnöke" maga a természet, akkor kell minden munkát elvégeznie, amikor annak itt van az ideje, nem halaszthatja máskorra; vagy mondjuk a pék nagyon sok finom péksüteményt készít, viszont nagyon korán kell felkelnie; a könyvtáros egész nap könyvek között van és segít az embereknek könyvet választani, de egész nap bent van az épületben, és olyan helyen dolgozik, ahol nem szabad hangoskodni, stb.).


De meg lehet közelíteni úgy is a dolgot, hogy sorra vesszük, mik azok a dolgok, amik az életünk részét képezik, és hogy ezekhez a dolgokhoz hány ember munkája szükséges. Például ahhoz, hogy elmenjünk bevásárolni, kell egyszer a bolt, ahol a boltos dolgozik, a kenyér, amit megveszünk, a pék jóvoltából kerül oda, a gyümölcs a földművestől jön, a játékok különböző gyárakban készülnek, ahol szintén emberek dolgoznak, a boltba pedig a teherautósofőr hozza el az árut. Ahhoz, hogy el tudja hozni, és mi haza tudjuk vinni, utak kellenek, amit az útépítők építenek, és a mérnökök tervezik meg, és persze a teherautónak is, és a mi autónknak is üzemanyagra van szüksége, amit benzinkúton veszünk, ott is dolgoznak emberek. Ilyen sok (és még több) ember munkája van a mi bevásárlásunkban, pedig a legtöbb esetben csak a pénztárossal találkozunk.

2018. máj. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!