Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » (A) kit érdekel az ételallergi...

(A) kit érdekel az ételallergia teszt eredményünk?

Figyelt kérdés

többeknek megígértem itt, hogy beszámolok. A vérből nézett ételallergia eredményünk negatív lett. DE...

a kisfiam 2 éves lesz hamarosan, és hónapok óta csalánkiütéses volt a lába. Mindent lecseréltünk, fürdető, mosószer, stb. Aztán a doki azt mondta hogy lehet hogy ételallergia. És ezért először a tejet vontuk meg tőle. Én már azt hittem nem ez a ludas, és elvittük vérvételre allergia tesztre. De eltelt 3 hét, úgy, hogy tejet nem kapott és a kiütések elmúltak. Viszont egyik nap kért egy kis tejet és mivel akkor még nem tudtam mire lehet allergiás, adtam neki. 2 óra múlva visszajöttek a pöttyök. Ismét eltelt 3 hét tej nélkül és a pöttyök ismét elmúltak. tehát biztosan a tejre érzékeny, de a teszt, aminek az eredményére 1 hónapot vártunk és meg kellett szúrni szegény, Negatív. Szerintem érdemes lett volna hallgatni a dokira, aki szerint 3 éves kor alatt szinte lehetetlen kimutatni az allergiát, főleg ételre.


2010. jún. 15. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. Én magam tejcukor-érzékeny vagyok, de nekem is jöttek már ki pöttyök a tejtől, volt, hogy egész komolyan rosszul is lettem. Próbáld meg, hogy laktózmentes tejet adsz a kisfiadnak! Biztos, hogy szeretni fogja, mert édesebb, mint a sima, hagyományos tej! Lehet, hogy ő is laktózérzékeny! Ettől viszont nem kell megijedni, mert ma már sok laktózmentes holmit lehet kapni (pl. joghurt, tej, stb.), igaz, elég drágák, de nem ezeken élünk. :) Ráadásul kaphat gyógyszert is rá, ami után ihat-ehet bármit.

Arra szeretném felhívni a figyelmed, hogyha valóban laktózérzékeny a kisfiad, kerüld a marhahúst. Én egyszer csúnyán rosszul lettem tőle, aztán mikor felhívtuk a háziorvosom, ő mondta, hogy a marhák húsa is tartalmaz némi tejcukrot, ettől a rosszul lét. De azt hiszem, hogyha rákeresel a "guglin", akkor erről több információt szerezhetsz.


Üdv:

Norci

2010. jún. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A dokinak igaza lehet. Az allergia csak 20-30 éve van divatban,azelőtt nem is lehetett hallani róla.

Nemrégen olvastam egy cikket a témáról. Abban azt fejtegeti a szerző,hogy régen is volt allergia,csak még az orvostudomány nem volt olyan fejlett,hogy kitudja mutatni. Ezért nem is volt rá gyógyszer.

Ez nekem erősen sántít. Kizártnak tartom,ha valaki állandóan kiütéses,hány vagy hasmenése van,az nem törődik vele.

Régen,ha egy gyerek csalánkiütéses lett pl. a tojástól,akkor megvárták míg rendbe jön,és azután újra adtak neki tojást,először csak keveset,majd egyre többet,amíg már nem lett csalános tőle. Az immunrendszere alkalmazkodott az étel befogadásához.

Ezt a módszert egy nagyon öreg doktorbácsi is javasolta,de pár hónapja egy allergológus cikkében is olvastam ugyanezt a gyógymódot..

Az allergia elleni gyógyszereknek a legnagyobb baja,hogy az okot nem gyógyítja,csak a tüneteket. Ezzel konzerválja a betegséget.

Igaz,hogy az allergiával foglalkozó orvosok és a gyógyszergyárak is élni akarnak valamiből.

A mai társadalmakban mindekit a várható haszonvezérel.

2010. jún. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi az észrevételeket. kipróbálom a laktózmentes tejet, de az a helyzet, hogy magától hagyta abba a tápszer ivást is anno és a reggeli kakaó ivást is, biztos nem véletlenül. Én próbáltam erőltetni a kakaózást, de nem fogtam fel hogy attól kiütéses. Nem aggódom mert a tejtermékektől semmi baja, úgyhogy azt kapni fogja. Rizstejet már próbáltuk, nem ízlett. 3 éves kora után meg majd apránként újra próbálom a tehéntejet, hátha elmúlt a dolog. Én is így gondolom, hogy a gyereknek kellene alkalmazkodni a külvilághoz és nem fordítva.
2010. jún. 15. 10:05
 4/4 A kérdező kommentje:
kipróbáltuk tegnap a laktózmentes tejet. meg is itta kakaónak és nem lett tőle kiütéses. Köszi az ötletet
2010. jún. 17. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!