Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, olvastok/olvastatok...

Szülők, olvastok/olvastatok gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék hányan olvasnak még a gyereküknek lefekvéskor vagy esetleg máskor,napközben. Miket olvastok nekik (mi a kedvenc) és milyen gyakran.

A gyermek mennyi idős volt mikor olvasni kezdtetek neki? Csak ti vagy más is szokott neki olvasni (nagyobb testvér, a párotok , nagyszülők,rokon, barát stb.)?


Ha nem gond kérlek a korotokat és nemeteket is írjatok le.


Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2017. aug. 23. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Nem. Én írtam neki. Leveleket, de sajnos nem tudta elolvasni. Kés.
2017. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Igen, olvasok. Mindig mást, nincs kifejezett kedvenc (klasszikus mesék, Bogyó és Babóca stb.) 5 éves a fiunk, körülbelül 2,5 éves kora óta van esti mese, addig nem igényelte. Minden este van mese, én olvasni szoktam, a férjem fejből mesél vagy Magyar népmeséket néznek a telefonon. Apukám (ha ott alszik a fiunk) szintén fejből mesél. Én 36 éves vagyok, a férjem 32.
2017. aug. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

34/N

Mindkét lányom kisbaba kora óta könyvmoly. Órákig le lehet őket kötni könyvekkel, ha nem olvas senki, akkor lapozgatnak maguk :)

A nagy 2,5 éves. Neki most a TeszVesz város megy. Klasszikusokon mint pl Bogyóék, Boribon és társaik már túl vagyunk.

A kicsi 13 hónapos. Ő mindenevő, most éppen a Böngészők tetszenek neki nagyon.

2017. aug. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindhárom gyereknek kicsi koruktól kezdve olvastam,és olyan 4-5 éves koruk körül már nem igényelték.

Mindegyiknek más volt a mesekönyv igényük. A nagyfiamnak időszakos kedvencei voltak,pl. Öreg néni őzikéje. Kisfiamnak a Bogyó és Babóca sorozat volt a favorit,kislányomnak pedig a Merida,a bátort kell mindig olvasni.

Csak este olvastam/olvasunk nekik,délutáni pihenés alkalmával mesenézés van,és arra alszanak be.

Senki más nem olvas neki,csak én. Apjukkal,nagyszülőkkel ha úgy van,akkor este is mese nézés van. Ha nagyritkán barátnőméknél,tesóméknál,sógoroméknál vannak,ott van mese olvasás.

Én 38 vagyok,férjem 42.

2017. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Én próbálkozok, de a fiamat még nem érdekli, csak lapozgat. Másfél éves. Ha megáll lapozás közben, akkor elkezdem neki mutogatni mi micsoda, amit meg már sokszor látott ott én kérem mutasson a dolgokra. Még egyetlen értelmes szót sem mond. Én 29, férjem 38.
2017. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi fejből mesélünk neki kb 2,5 éves kora óta..márcsak azért is, mert sötétben altatunk..felváltva szoktunk mesélni és mivel már 3,5 éves ő mondja meg hogy kik legyenek a mesében/általában a kedvenc plüssei,játékai a szereplők/ hétvégente szoktunk délutáni alvásnál könyvből olvasni, de ez nem rendszeres...Thomas a gőzmozdonyt szereti, pedig kislány😀 én 26, a férjem 33 éves
2017. aug. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Mi már pár hónapos korától elkezdtük neki mutogatni a képeket, most másfél éves a fiunk és imádja a könyveket, mikor felébred (és épp nem éhes) már mondja, hogy melyik könyvet szeretné, de reggelizés közben is előkerül egy-egy könyv és ez így megy egész nap. Az autóban út közben egyedül lapozgatja és nézegeti a őket és otthon is egyre többet egyedül is leül és elfoglalja magát. Sok olyan böngésző jellegű könyvünk van amiben nincs szöveg csak beszélgetünk a képekről (Rotraut Susanne Berner: Nyári böngésző, Őszi böngésző stb, Boribon babakönyvek). Szereti a Scolar kiadó Mit?Miért?Hogyan? Mini sorozatát a kinyitható ablakokkal és Anna Milbourne: Nézd meg, milyen egy kert! Nézd meg milyen egy farm! könyveit.

A mondókás, verses könyvek közül az A part alatt, Török és a tehenek, Iciri-piciri és a Kocsi és vonat a kedvencei és van jó pár leporellónk rövid kis versikékkel. Elkezdtük a Kippkopp könyveket de ott most még csak a képek érdeklik a szöveg annyira nem. A férjem és rajtam kívül a nagyszülők is szoktak olvasni, mondókázni neki ...el se tudnák kerülni mert viszi egymás után a könyveket. Mi 29 és 38 évesek vagyunk.

2017. aug. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7 éves lányomnak mai napig mesélek este ,volt már esti mese gyanánt mi micsoda sorozatbol dinos könyvböl olvasva neki,thomas gőzmozdony ,geronimo stilton is ,
2017. aug. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden nap mesélek neki kb 3 hónapos korától kezdve. Fantáziám nem túl nagy, így olvasok. Csak én olvasok neki otthon, illetve ha anyuéknál alszik, akkor ő is. Anyóséknál tévé az estimese :/

Lassan 7 éves és éppen az Így neveld a sárkányodat c. regénysorozat a menő. Már éppen újraolvassuk, és nagyon várjuk, a következő magyar megjelenést (igen, én is, mert piszok jó :)). Olvastam már Narnia krónikáit, Csudálatos Mary-t (ez lányosnak ítéltetett, így a felétől már csak délután magamnak :)), Óz a csodák csodáját, de persze rövid meséket, meseválogatásokat is (Fecsegő Jónás, Gyémántszekerce, Csupa mese -ezek voltak az utóbbi néhány hónapban terítéken). Érdekes, de néha még kéri annapetigergőt :D ennek annyira nem örülök, én már nagyon unom, de legyen. Peter Pan és Wendy, Tesz-vesz könyvek, mindenféle tudományos könyvek (dinó enciklopédia, állatos könyvek, univerzum, stb), vackor... ezek bármikor jöhetnek.


Ha befejeztük a sárkányokat (Így utazz sárkányviharon), akkor én szeretném elkezdeni a világjáró királyfit. és már készülök, hogy szeptembertől olvasni tanul, szóval beszereztem némi Geronimo Stiltont, Csodakunyhót, Rosszcsont Petit :D


35N

2017. aug. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már 8,5 éves, nem tudom megmondani, mikor váltotta fel az esti éneklést az olvasás, de ha rajtam múlik, még sokáig megmarad. Magától is olvas, de este én olvasom őt álomba. Nem mondanék le erről, amíg ő igényli. Nemcsak a dolog intellentuális vonzatai miatt, hanem a meghitt esték miatt sem. Most végeztük ki Kertész Erzsi Pantheráját, következik a második rész, nagyszerű könyv, szerettel ajánlom!
2017. aug. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!