Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, az angolon kívül...

Anyukák, az angolon kívül melyik idegen nyelvet választanátok gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés
Hány éves kortól "tanulnak" angol, ill. második nyelvet?
2018. máj. 30. 09:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
68%
Ha kizárólag a praktikusság, használhatóság a szempont, akkor az angol után valami gyarmati nyelvet választanék, elsősorban spanyolt vagy franciát. Itt nálunk , Magyarországon a német is hasznos, de ez kizárólag a földrajzi fekvésünk miatt, mert aztán kicsit messzebbre távolodva már sehol nem megy vele semmire, arról nem is beszélve, hogy minden német nyelvterületen elég jól beszélik az angolt (mondjuk nem csak ott). Szerintem fontosabb az, hogy az első idegen nyelv, az angol legyen atombiztos, tényleg jól beszélt nyelv, utána már tényleg sokkal könnyebben boldogul és választhat egészen extrém párosítást is mellé. Az orosz sem rossz, az én húgaim mindketten skandináv nyelvet beszélnek másodlagosan profin, igaz ezt nem a szülők, hanem maguk választották, egyikük svédül, másikuk finnül tanult, a svédből profi nagyobbik húgom még spanyolul is ugyanolyan magasan képzett. Úgy látom mindegyik remek kombináció, nincsnek problémáik, egyikük konkrétan ezen a területen is dolgozik (nyelvtanárként), a másikuk nem közvetlenül, de kellett hozzá az angol mellett a finn, ő már el is költözött egyetem után Helsinki mellé. A nagyfiam angolul beszél csak érdemleges módon, most harmadikos gimis, középfokú nyelvvizsgája már van, németet választott második nyelvnek ,de nem szereti, a kicsi az angol mellett most kezdi a spanyolt, még csak ismerkedik vele, de tetszik neki.
2018. máj. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

5 éves a fiam, még nem tanul nyelvet.

AZ angol mellé én a németet szeretném neki.

Mi anno még németül tanultunk, angolul nem.

2018. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
78%
Angol és német. Semmi más nyelv nem annyira fontos, ha tolmács akar lenni, majd eldönti melyik nyelv tetszik neki amikor megy az egyetemre.
2018. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Èn Németországban élek, bejártam már a fél világot és kiét kisikolás gyerekem van.


Német és a magyar nálunk egyszerre ment(apuka német), a magyarral eléggé sokat kellett dolgoznom, hogy anyanyelvi szinten beszéljék.

Èn amondó vagyok, hogy a gyerek egy idegen nyelven beszéljen nagyon jól, majd azután jöhet más nyelv.

Az angolt az iskolában játekosan tanulják, de azt nem eröltetem nekik. Habár a férjemmel mindketten kiválóan beszélünk és írunk angolul abban majd segítünk.

Minden évben 1-2x spanyol nyelvterületen nyaralunk, ott a gyerekek rengeteg szót szednek össze, a hotelekben a személyzetnek szavakban eltudják mondan, hogy mit akarnak.


Èn, ha magyarorszagon élnék és a gyerek csak egy anyanyelven tanult volna, akkor a sok tapasztalatommal azt mondanám, hogy iskolában angol, majd ha az megy neki akkor német. Ha esetleg több nyelvet akar akkor az amire lehetösége van. Spanyol, orosz, kínai...

2018. máj. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Amilyet ő szeretne. Nekem spanyol a második, én szeretem.
2018. máj. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
28%

Oroszt választanám. Találtam is Budán egy orosz bölcsi-ovit, ahol egész nap oroszul beszélnek hozzájuk, de sajna marha messze lakunk, de a föld alól is előkaparnám a pénzt.

Sajna Magyarország ezekre az igényekre még nincs felkészülve, területileg elszórva meg pláne nem. Szerintem soha nem is fog.

2018. máj. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Hasznosság alapján franciát, oroszt vagy spanyolt.
2018. máj. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
11%

Most komolyan, azért mert nem majmolok másokat és a spanyol stb. helyett az oroszt írtam? Most komolyan, csak ezért lettem lepontozva NULLÁRA? Csak azért, mert más tetszik? Úr Isten!


Amúgy tanultam japánul, igen, nem világnyelv, de legalább különleges. Egy ismerősöm meg vért izzadt a kínaival, de most tolmács és gennyesre keresi magát. Ugyanez orosszal, szinte senki nem beszéli.


Remélem, hogy aki lehúzott, annak ez a legnagyobb boldogsága egész kis gennyes életében! (Ezt is le lehet pontozni!)


16-os voltam.

2018. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
52%

Semmiképp sem választanék a gyerekem HELYETT második nyelvet!!! Mire elég idős lesz hozzá, már el tudja ő is dönteni.

Az erős motiváltsággal semmi nem ér fel, és nem hiszem, hogy lenne olyan nyelv, aminek valamilyen élethelyzetben ne lehetne hasznát venni! (Ugyanez fordítva is igaz: akármennyire is hasznos lehet egy nyelv ismerete, sz*rt sem ér, ha az illető nem szereti.)

Engem küldtek ovis angolra, de megbánták, és én is utáltam. Én nem látom értelmét az angolnak 2-3. osztály előtt (iskolarendszerű oktatást én is akkor kezdtem, azt már szerettem) Én 9. osztályban kezdtem második nyelvet tanulni, akkora már lényegében megvolt a középfokú tudásom angolból, így az esetemben lehetett volna hamarabb is kezdeni - bár érettségire így is lett egy közép és egy felső szintű nyelvtudásom...

2018. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
83%
Itt megtanulja a svájci dialektust, elsőtől a Hochot, majd az angolt, és gimiben választhat olasz, francia vagy egyéb nyelv közül.
2018. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!