Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenképp örülnétek, ha a...

Mindenképp örülnétek, ha a kislányotokat koszorúslánynak kérnék fel?

Figyelt kérdés

Mondom mi a szitu: férjem unokanővére házasodik augusztus elején. Szeretnék, ha a lányunk koszorúslány lenne, mert ő az egyetlen kisgyerek a rokonságban egyenlőre. Megmondom őszintén, nagyon nem örülök neki. Legszívesebben nemet mondanék, de hogyan? Szerintetek bennem van a hiba?


Most 14 hónapos, de koraszülött volt, és még nem is jár. Szerencsére nincs baja az orvosok szerint, de mindent később csinált/csinál. Még arra sem mernék fogadni, hogy 2 hónap alatt elindul. Ráadásul szabadtéri lesz a ceremónia, annak sem örülök, hogy ha kifogjuk, lesz 38 fok, a felnőtt is ájuldozik, egy gyerek pláne "élvezné".


Egyébként nem nagyon beszélünk konkrétumokat a kislányról, néha udvariasan érdeklődnek, de pl. a járás dolgot sem tudják szerintem. A hétvégén jönnek meghívni, anyósék kotyogták ki előre, hogy mire szeretnének felkérni.


Lehet én csinálok az ügyből elefántot, de nagyon nem akarom, és sértődést sem.


2018. máj. 30. 11:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt amit leírtál el kell nekik mondani. Értelmes felnőtt ember megérti
2018. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon pici még ehhez. Szerintem ezt nyugodtan meg lehet magyarázni nekik, ez egy olyan dolog, amin egyszerűen nem lehet megsértődni.
2018. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%
A kérdés az,hogy ha nem lenne koszorúslány,akkor nem is vinnétek magatokkal? Mert abban az esetben megértem,ha nem akartátok magatokkal vinni,de ha amúgy is vittétek volna,akkor nem értem az aggályodat.
2018. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem jár, nyilván nem lesz koszorúslány. És elmondod nekik azt is, hogy lehet nyűgös lesz, meleg lesz neki, stb., akkor nem "vonul" majd fel. Szóval én ezekkel a kérdőjelekkel bevállalnám és örülnék :) Magyarul megmondom hogy oké de aznap fog eldőlni hogy tud-e ő is, de nem nagy dolog egy bevonulás ha már jár.
2018. máj. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Alapból nem zavarna ha felkérné valaki, de nem egy 14 hós babát, aki járni sem tud! Nagyon jól fog kinézni, amikor 1 mp után elszalad valahova, mert nem érdekli az egész, már ha egyáltalán fog tudni szaladni addigra. Egyáltalán hogy akarják megcsinálni, a mózeskosárból dobálja ki a szirmokat, vagy mi? Mondj nemet és kész, tök hülye ötlet, a saját esküvőjüket barmolják el ezzel.
2018. máj. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Hát szerintem ez elég egyszerű elmondjátok mi a helyzet, nem jár még, nincs garancia rá hogy fog, maximum úgy tudjátok vállalni hogy valamelyikőtök viszi őt,az megfura lenne :D... Fátylat vinni meg még egy időben elindult 16 hónapos sem tudna.... Szerintem ezt nem látják ők át hogy ekkora gyerekkel nő kivitelezhető.
2018. máj. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
*nem kivitelezhető .... Bocs, javított a telefonom
2018. máj. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,mondtak valamit arról,hogy mit várnak el tőle? Nekem 5 unokahúgom van,a legkisebb 13 hónapos volt az esküvőnkor.Mind koszorúslányok voltak,de semmi feladat nsm hárult a kicsire.Kapott egy kényelmes anyagból készült koszorúslány ruhát,aztán csak cuki volt.
2018. máj. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%
Ilyen pici nem való koszorúslánynak. Ez kb. 3-4 éves kortól elképzelhető.
2018. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Nem fátylat vinni kellene, hanem kis kosarat adnának neki, és a menyasszony előtt kellene mennie. (Vagy ezt csak anyós álmodta már hozzá, nem tudom. :) )


Én alapból nem gondoltam, hogy viszem az esküvőre. A férjemmel beszéltük aztán (mikor még ezt nem tudtuk), hogy max. elvisszük, bír amennyit bír, és ha nyűgös lesz, akkor én hazajövök vele, ő meg anyósékhoz csatlakozik.


Tényleg korrekt azt mondani, hogy aznap dől el, csak valóban marhára félek, hogy akkor a "nagy napon" lesz sértődés, és az rosszabb lesz.

2018. máj. 30. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!