Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ilyen az 5 éves fiam?

Miért ilyen az 5 éves fiam?

Figyelt kérdés

Ha pl játszótéren vagyunk olyan szépen eljátszik, akár egyedül, akár velem vagy a testvérével, de ha jönnek mások, akkor zavarba jön, nem tud magával mit kezdeni és elkezd idétlenkedni, rosszalkodni. Ha közeli ismerősök jönnek és jobb napja van akkor nem, de van hogy akkor is ilyen lesz.

Vagy ha itthon vagyunk és jön valaki, akkor is nagyon rossz a helyzet.

Vagy utcán, ha hozzászólnak, és olyanja van akkor zavarában hülyeségeket mond.

Gyerekként én is zavarba jöttem mások előtt, de én "jobb" voltam, mert rajtam ez úgy jött ki, hogy lefagytam, meg se szólaltam, meg se mozdultam. Róla viszont más ezt nem mondja meg, hanem azt hiszik neveletlen hülyegyerek.

Én viszont látom rajta, hogy nála is ez a helyzet csak máshogy reagál. Hogyan tudnék segíteni a számára kellemetlen helyzetekben? Egyáltalán, miért kellemetlenek neki ezek a helyzetek?


2018. máj. 31. 07:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ugy tudsz neki segiteni h neveled. Kituzod a hatarokat es piszkosul leszidod ha atlepi oket.

Zavarban minden ember van neha, felnottek is. De attol meg nem kell idiotakent viselkedni.

2018. máj. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, teljesen egyetértek veled, de ha a büntetés, leszidás, hatására égre földre esküdözik, hogy többet nem csinálja, nem mondja, de utána egy bizonyos szituációban mégis megteszi, pedig tudja a következményeit, akkor mit lehet tenni? Sajnos ezt már a neveléssel nem tudom kezelni, ezért akarom a probléma gyökerét megoldani, de arra meg nem tudok rájönni mitől ilyen feszengős idegenek előtt.

Ha aspergeres lenne, az már az oviban is szemet szúrna, nem? Ott azt mondják az ovónénik, nincsen semmi baj, persze, ők nem szakemberek azért.

2018. máj. 31. 15:37
 13/14 A kérdező kommentje:
Egyébként "normál" körülmények között egy mintagyerek, az ég világon semmi probléma nincs vele, nem "rossz", szemtelen csak mások társaságában ilyen, de ott sem mindig.
2018. máj. 31. 15:39
 14/14 anonim ***** válasza:
Újra csak azt mondom pszichológus. Hidd el 2-3 alkalom elég. Érdemes rászánni a pénzt!
2018. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!