Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálsz, mit mondasz a...

Mit csinálsz, mit mondasz a gyermekednek, ha azt meséli, hogy az oviban, bölcsiben megverik a nagyobbak vagy másképp bántják?

Figyelt kérdés
2008. okt. 31. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezem, hogy ki volt az? Aztán, hogy szólt-e az óvónéniknek? Mit csinált az óvónéni, megbüntette?

És azt szoktam mondani még, hogy ne hagyja magát, szaladjon el, vagy szóljon, hogy mi történt. Mondjuk nekem lányom van(aki ovis), de néha azt is mondtam neki, hogy üssön vissza.(de asszem ezt még nem tette meg).

2008. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

NEm a gyerekednek kell mondani a dolgot, hanem az ovónővel megbeszélni, ha tényleg durva a helyzet akkor az ovónőt is felelősségre vonhatod, mert nem akadályozza meg..az okokat is kell keresni,mert lehet hogy a másik gyerek nem véletlen csap oda..plusz ha még otthon is ezt tanulta...

A verekedős gyerekek szüleit is elő lehet szedni..oka tuti van, mert az ekkora gyerekek nem alakítanak GÁRDÁT!

2008. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az én fiam oviba ment azt mondtuk Neki,hogy verekedni nem szabad.Jól meg is verték egy párszor a többiek.Aztán azt mondtuk,hogy védje meg magát,csak akkor verekedjen,ha bántják.Egy idő után átesett a ló túloldalára és Ő is kezdeményezett verekedést.Mostanában ha szól az ovónő,hogy verekedett megkérdezem,hogy ez rendszeres-e nála,mert ha igen akkor megkeresem az okát és beszélek vele.De ha csak egyszeri eset akkor nem aggódom a gyerekek majd elsimítják egymás között.Előfordult az is,hogy akivel előző nap verekedett,az a gyerek másnap a legjobb haverja lett.Szerintem mindenképp javasold Neki,hogy védje meg magát,de ha rendszeresen bántja valamelyik gyerek,akkor beszélj az ovónővel,hogy tegyen rendet!!!
2008. okt. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyerek egy ideig nem is mert óvodába menni. Szóltunk az óvonéninek, azóta nem csinálják.
2010. jan. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!