Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 év körüli gyereketek mennyit...

4 év körüli gyereketek mennyit beszél, mennyire aktív?

Figyelt kérdés

Fiam 4 múlt, egész nap (de tényleg!) be nem áll a szája, egész nap kérdez, magyaráz, szó szerint addig van csendben amíg alszik.

Voltunk egy buszos kiránduláson, rajta kívül még vagy 15 ovis korűú volt,akik végig csendben nyugton nézelődtek, max 2-3mondatot szóltak. Ovis kiránduláson is voltak, az dajka volt a "párja", ő id megjegyezte hogy félelmetes mennyit beszél... Mondjuk, ez utóbbit nem értem, mert 10hónapja oda jár a gyerek, eddig nem tűnt fel neki?


Kezdek aggódni hogy ez normális-e,vagy lehet hiperaktív?

Érdemes lenne szakemberrel, ha igen milyennel megnézetni?

Köszönöm az észrevételeket!


2018. jún. 9. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
3,5 éves lány. 2,5 évesen kezdett el igazából beszélni,de akkor folyékonyan. Külfölddön élünk,az itteni nyelvet kb 3 évesen,szintén a semmiből. Ha beindul,be nem áll a szája,de Engedem,mert nagyon értelmeseket mond és ügyeseket kédez,nem hülyeségeket,amiket le kell állítani. De akár órákig is elvan játszva,vagy az autóbal üldögélve. A hiperaktivitás azért nem csupán ennyiből áll. Viselkedési,mozgási problémák is vannak. Nem lehet,hogy ovónéni a csendesebb,könnyebben "kezelhető" gyerekekhez van szokva? Szerintem semmi baja nincs,xsupán egy kisgyerek,aki iszonyatos tudás-és közlésvággyal.
2018. jún. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egész nap beszél. Ha nem beszél, akkor énekel vagy verseket mond.

Viszont, ha megkérjük, hogy maradjon csendben és mutatunk neki valamit, akkor figyel. Amint újra szabadjára engedjük folytatja a showt.

2018. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az en lanyom is detto ugyanez. Egesz nap csiripel, estere le is vagyok merulve agyilag tole.

Oviban nem tunik ki a tobbi közül, óvónők sem jelezték hogy baja lenne.

Ez életkori szerintem es szemelyiseg fuggo. Nekem nagyon temperamentumos a gyerekem masban is, de ettol onmagaban meg nem hiperaktiv egy gyerek.

2018. jún. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lányom 4,5 éves, olyan, mintja reggel bekapcsolna és lefekvésig beszél, sokszor zsong a fejem tőle :-) szerintem normális.
2018. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, ha csak be nem áll a szája, de probléma nincs vele (az, hogy valaki szerint sokat beszél, még nem az), szóval a csendesebb ténykedéseknél nyugodtan ül egy ideig, akkor eszembe se jutna aggódni.

Én 2 évesen már folyton dumáltam s az a helyzet, hogy ha emberek vannak a közelemben, máig hajlamos vagyok rá. Ezzel születik az ember, ki beszédesebb, ki nagyon nem. A hiperaktív az problémás, nem ül meg a fenekén, zavarja a többiek nyugis pihenését vagy alkotását vagy valami efféle. Nem simán bőbeszédű.

Azért persze jó lenne megtanulnia, hogy néha csendben is van...

2018. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A nagyobbik gyerekem hiperaktív. Hidd el, ha a te fiad is az lenne, akkor nem a túl sok beszéd lenne a legnagyobb probléma, és nem az tűnt volna fel először, a dajka sem ezt jegyezte volna meg. Az én gyerekem is állandóan beszélt, de a többi probléma mellett ez eltörpült, fel se tűnt
2018. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van egy 30 éves barátnőm, aki félelmetesen sokat beszél. Annyit tud a semmiről is beszélni, hogy elképesztő... :)


Szerintem kislányként ő is olyan lehetett mint a fiad. És azóta se hagyta abba.

Viszont diplomával rendelkező, értelmes fiatal nő lett belőle. Csak valamiért mindent meg akat osztani a környezetével.

Van aki ilyen, de ez még nem probléma.

2018. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha megkérem, ő is csendben marad, de nem szívesen és csak amíg muszáj :)

Játszani is eljátszik egyedül, de akkor is mondja ;)

2018. jún. 9. 22:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Folyamatosan egyfolytában néha levegő vétel nélkül. Magyaráz kérdez kommentál. Sokat szaladgál játszik.Van hogy elvan egy játékkal van hogy csak 2 percig köti le a figyelmét. Ez változó.
2018. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én azt mondom hogy örülj amíg ilyen. Az én lányom is ilyen volt kicsinek. Állandóan beszélt, énekelt, verset mondott, kérdezett, viccet mesélt. Az iskolában elkezdték bántani, azóta alig beszél valamit.
2018. jún. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!