Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 év körüli gyereketek mennyit...

4 év körüli gyereketek mennyit beszél, mennyire aktív?

Figyelt kérdés

Fiam 4 múlt, egész nap (de tényleg!) be nem áll a szája, egész nap kérdez, magyaráz, szó szerint addig van csendben amíg alszik.

Voltunk egy buszos kiránduláson, rajta kívül még vagy 15 ovis korűú volt,akik végig csendben nyugton nézelődtek, max 2-3mondatot szóltak. Ovis kiránduláson is voltak, az dajka volt a "párja", ő id megjegyezte hogy félelmetes mennyit beszél... Mondjuk, ez utóbbit nem értem, mert 10hónapja oda jár a gyerek, eddig nem tűnt fel neki?


Kezdek aggódni hogy ez normális-e,vagy lehet hiperaktív?

Érdemes lenne szakemberrel, ha igen milyennel megnézetni?

Köszönöm az észrevételeket!


2018. jún. 9. 20:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

18 éves, most érettségizik. Pontosan ilyen volt kicsinek. Folyamatosan beszélt. De tényleg, egyfolytában. 10 éven keresztül hallgattam a tanároktól, hogy nem, nem, semmi baj nincs a Danival, csak beszél. Folyamatosan. Mindegy volt, ki mellett ült, beszélt. Elnézték neki, kezelték, amúgy jó tanuló volt, versenyekre küldték, de zavarta az órákat is. Aztán az utolsó 2 évben kicsit kevesebbet beszélt, nem azért, mert megváltozott, hanem mert fegyelmezte magát.


Szóval, nálunk nem volt ez a hiperaktivitásnak a jele, én nem mennék ezért szakemberhez sem. Van ilyen.


Most is sokat beszél. Folyamatosan. megszoktuk, ilyennek szeretjük. Csendes barátnő kell majd mellé :).

2018. jún. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!