Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak a kisgyerekeket feltik...

Csak a kisgyerekeket feltik ennyire a szulok?

Figyelt kérdés

Itt neha veres vitak mennek arrol, hogy peldaul ha a gyerek eleteben fel orat tevezik, akkor eletre szolo karosodast szenved e. Ropkodnek a nevelesi elvek, pszichologiai magyarazatok minden kerdesre. Egy eletkor kategoriaval feljebb, a kamaszoknal mar ilyen valaszokat adnak, peldaul a "mi a teendo ha internetfuggo a gyerek?" kerdesre h "orulj h nem kocsmazik".

Ennyire belefaradnak a szulok a nevelesbe..?


2018. jún. 13. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mások egy kisbaba vagy 2-3 éves gyerek igényei, illetve a fejlettségi szintje. Pl a tv, a kicsik idegrendszerének árt. Egy kamasz már fejlett annyira agyban, hogy nem okoz gondot.
2018. jún. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A tvfuggoseg nem okoz gondot..? Szerintem inkabb csak a szulot erdekli kevesbe...
2018. jún. 13. 08:40
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Hehe, totál igazad van :)
2018. jún. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Ha megfigyeled ilyen olyan különórára iratják komoly összegekért, magán bölcsi, ovi, suli stb. Ha csak csúnyán néznek rá támadásba lendülnek.

Aztán tiniként hibázik és terhes lesz, na akkor már ne szüljön a nyakamra, 18 éves korában költözzön el stb.


Szóval (remélem) a gyk. nem mérvadó ide sok megkeseredett jár és ha valaki tanácsot kérne azt örömmel lehúzzák.

2018. jún. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom hány éves vagy, de bizonyos kor fölött (mondjuk 6-7 év) már könnyen belátható, hogy ami ártalmas egy babának, az nem feltétlen ártalmas egy kamasznak, pl. tv.
2018. jún. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Ne adj erre az oldalra. Nekem egyáltalán nem életszerű, ami itt megy. Az 1-2 évesek csokit esznek, tv-t néznek, a sétálón hiszériáznak, a boltban elszaladgálnak. Csak itt van mindenkinek csodagyereke, meg akinek nagyon nyugis gyereke van könnyen ossza az észt. A múltkor is kórhában láttam kb 1 év körüli gyereket, 2 órát (!) megült a babakocsiban! Az enyém (mármint a kicsi.. 1 éves lesz, bár a nagy se ült meg soha ennyit meg azóta se) nemhogy babakocsiban, sehol nem ül meg fél órát se, és akkor megvetően néz azokra, akiknek nem ilyen a gyerekük. Oké.


Egyébként egy tinire nehezebb már hatni. Egy 2 évesnek simán nem kapcsolod be a tv-t, egy kamasszal nehezebb, max elmegy barátjához és nézi ott. Persze otthon lehet tartani, de lássuk be, egy 2 évessel valahogy könnyebb elérni ugyanazt. Meg kamasznak megmondod hogy menjen a barátokkal játszani, de kihúzod? Úgyse megy, ha nem akar. Bár a nagy se kamasz még, de valahogy nem tudom elképzelni (még?) az ilyen szitukat.

2018. jún. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5os nem tudom te hany eves vagy de minek a "babak" (jelzem ez a kisgyerek csoport) idegrendszeret felteni, ha 10 eves korara eljut oda, hogy napi 8-16 orat tvzik/netezik?
2018. jún. 13. 10:43
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Nyilván az a szülő nem normális, akinek a 10 évese 8-16 órát tévézik, netezik. De ő nem fog aggódni mivel abszolút nem foglalkozik a gyerekével. Akik foglalkoznak azok tudják, hogy 0-3 éves kor között a mozgókép árt az idegrendszernek, ovisoknak napi maximum 15 percet ajánlanak. Aztán , mondjuk 10 évesen már egy hosszabb film is megnézhető. A szülőknek amúgy egyszerűbb egy netező, tévéző gyerek, mert csöndben van, nem kell foglalkoztatni.
2018. jún. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért van némi átmenet a “nem néz tv-t egy percet sem” és a napi 8-12 óra között... 3 éves kor alatt a legkárosabb az idegrendszerre a villódzás, addig nem ajánlott. Én ezt igyekszem is betartani. Őszinte leszek, van, hogy 5 perc van egy filmből, amit alvásidőben nézünk a férjemmel és nem kapcsoljuk ki, ha felébred a fél évesünk, ergo nézi 5 percig velünk. De neki ez nem program, nem neki való, és igyekszünk háttal tenni a képernyőnek. Direktben neki mutatni valamit legalább 2 éves koráig nem szeretnék. Utána már minimális mennyiségben nem zárkózok el, de ez sem jelent többet heti 2-3x 10 percnél. Semmiképp sem este, lefekvés előtt, akkor a legrosszabb. És nem épül be a napi rutinba, csak kivételes alkalmakkor lehet picit mesét nézni. Ovis korban már nem olyan ártalmas, de akkor is fontosnak tartom, hogy ne legyen rendszeres, tehát ne az legyen a reggeli v esti fél óra szabadidő kitöltése. De mondjuk ha otthon vagyunk hétvégén, megnézhetjük együtt a Susie és Tekergőt. Ha így, fokozatosan alakul ki a tv-zés a gyermekben, akkor sosem lesz annyira függő, hogy egész napokat eltöltsön a képernyő előtt, max ha beteg, de akkor meg jobb is, ha pihen. 😊
2018. jún. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!