Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azok a testvérpárok, akik...

Azok a testvérpárok, akik nagyobb korukban (kisiskolás korban) sokat veszekedtek, verekedtek, kicsiknek is verekedősek voltak egymással?

Figyelt kérdés

A kérdésemet egy előző kérdés ihlette.

Van egy most 5 éves fiam és egy 3,5 éves lányom. Egy-egy nagyon ritka összezördülést leszámítva nagyon jó testvérek. Tudnak együtt játszani, igénylik egymás társaságát, ha az egyikük szomorú, a másikuk biztosan vigasztalja, a közösen eltöltött időben is odafigyelnek egymásra. Nem féltékenykednek. Nem csak, hogy egy szobában, de egy nagy ágyban alszanak, annyira ragaszkodnak egymáshoz. A kisfiam például nem tud elaludni addig, amíg a kislányom be nem jön a szobába, és mellé nem fekszik. Tényleg fantasztikusan jó tesói egymásnak. De nekünk, szülőknek, ebben óriási munkánk van a kezdetektől.

Számíthatok arra, hogy ahogy nőnek, úgy fognak szaporodni a veszekedések, akár az agresszió is közöttük? Vagy Ők már mindig ilyen szuper testvérpár lesznek?

Nekem van egy nálam 7 évvel idősebb tesóm, sosem volt igazán jó közöttünk a kapcsolat, tehát a saját tapasztalataimra nem tudok támaszkodni.

Köszönöm, ha válaszoltok.


2018. jún. 18. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Miért kell még egyszer kb. ugyanazt megkérdezni?!
2018. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én nem tettem még föl ezt a kérdést. Olvastam a korábbi (más kérdező által föltett) kérdést, írtam is, hogy annak kapcsán fogalmazódott meg bennem az én kérdésem.

Az a kérdés egy olyan testvérpárról szól, akik folyton marakodnak, kisiskolás korás korú gyerekekről van szó.

Az én kisebb gyerekeim ennek pont az ellentétje, Ők nagyon jó testvérek. Pont ezért érdekelne, hogy a kis korukban jó testvérek később elkezdenek-e marakodni, vagy megmarad-e ez a jó viszony.

Szerintem pont nem ugyanazt kérdeztem, nálunk épp az ellenkezője tapasztalható.

És kedves 1-es, ha csak morogni tudsz, miért feccölsz energiát kommentet írni egy olyan kérdéshez, amelyhez építő jellegű véleményt nem tudsz írni?

Én pedig az ilyen forumozókat nem értem. Én általában azokat a kérdéseket szoktam megnyitni, amelyek érdekelnek, és konstruktívan hozzá tudok szólni.

Engem is idegesít sokféle téma, az ilyen témájú kérdéseket nem is nyitom meg.

2018. jún. 18. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!