Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudom, hogy bárányhimlő...

Honnan tudom, hogy bárányhimlős a gyerekem?

Figyelt kérdés

Több járványt is megúszott, nem lett himlős.

Télen megkapta az oltást.

Most van rajta pár piros pötty, amit nem vakar, és nincs semmi más tünete.

Honnan tudom, hogy bárányhimlős-e? Nem rohanhatok minden pöttyel orvoshoz.

5 éves múlt tavasszal, oviban van most is, az oviban van néhány bárányhimlős.



2018. jún. 20. 08:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam, hogy milyen is a bárányhimlő, mert én nem voltam. Az oviban mindenki elkapta, így egyből gondoltam, hogy a lanyomon is az jött ki: piros kör hólyaggal és folyadékkal a közepén. A meleg helyeken jön elő: füle mögött, comb körül stb. Pár óra múlva csomó lett rajta. 2 héttel később a kicsin is kijött: nála rengeteg volt, főleg az arcán és pár napig nagyon magas lázzal járt.
2018. jún. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Megnyugtatok mindenkit, voltunk orvosnál. Szerinte ez nem az, de mivel oltott, ezért mindegy is. Lehet, észre sem fogom venni, mert 2 pöttyel túl leszünk.

De ezért kapta az oltást. És ha el is kapja, nem kell vele otthon maradni hetekig.

Szóval köszönöm a sok okoskodónak, a doki legalább nem nézett bolondnak, hanem megerősített, hogy nem biztos, hogy felismerem.

2018. jún. 21. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!