Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan adjam be a lázcsillapít...

Hogyan adjam be a lázcsillapító szirupot és a kúpot 1 éves kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Nem az adagolásra vagyok kíváncsi, hanem a kivitelezésre. Borzasztóan nagy az akarata és nem engedi egyiket sem beadni. Ha a N.-es fecskendővel közelítek már ordít és mászik el, még lefogni is lehetetlenség. Próbáltam volna a kúpot, de még a fenekéhez sem ér már fordul hasra üvöltve. A popsiban lázmérés szintén kivitelezhetetlen nála. Nincs segítségem hozzá, egyedül kellene megoldanom. Már együtt sírtam a gyerekkel és a végén mikor feladtam és meg akartam nyugtatni öleléssel elmászott előlem zokova. Borzasztó sz.r anyának érzem magam ettől. Ti hogy tudjátok ezt kivitelezni?

2018. jún. 29. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell megvárni, hogy engedi-e a kúpot. Benyomod és kész. Csinálhatom úgy is hogy felállitod a mosogepre v pelenkázó táska magaddal szembe, atkarolod és beadod. Vagy oldalt fektetve a csípőjét lefogva. Hasonfekve sem lehetetlen.

Vagy a Nurofent olyan kanálba nyomd ki amiből enni szokott.

2018. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Pelenkázóra akart lenni. Amúgy majd megnyugszik, gyógyszert nem azért adunk a gyereknek, hogy szeressen minket. Persze, hogy sajnálod szegényt, de minél jobban sajnálod és ezáltal minél tovább húzod, annál rosszabb lesz neki.
2018. jún. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszert játékosan, kanállal, esetleg 2 falat finomság közt be lehet csempészni. Az egy falat anyának, egy a babának is bejöhet. Kúpot peluscserés trükkel: kezébe valami rég látott játék, vagy bármi, ami leköti, gyorsan felnyomod, és összeszorítod a popsiját. Mi kb 1 éves kortól hónaljban mérünk, addig könyvet olvasunk, popsiban lehetetlen küldetés volt.
2018. jún. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Mi lesz az orrszivasnal? Ne banjon mar el veled egy max. 10kgs gyerek...majd abbahagyja utana az uvoltest es megnyugszik. Hatarozott mozdulatokkal csinald.
2018. jún. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én felalomban adtam tegnap. (kicsit taknyos) meg így is a felét kikopte, de amúgy a fecskendovel adom. A kúpot én is állva adtam amikor adtam a lázmeres nekem sem megy. Vettem cumisat. (tudom-tudom az sz..r, stb én is sz..ranya vagyok, de néha kivagyok ezektől mint az allat) orrszivni úgy szoktam ahigy más.. Terpesz, gyerek feje felém, kezei lábam alatt és gyorsan.. Inkább mint az arcureg gyulladás meg a fülgyulladas. :'( jobbulast
2018. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kúpot sosem adok, nurofent az adagolóból.Ha úgy nem akarja próbáld kanálból.

Esetleg kipróbálhatsz más ízüt hátha azt szívesebben beveszi.

2018. jún. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Közben sikerült megoldanom, bár kúpot egyedül még nem tudtam beadni, ahhoz azért kellett a férjem figyelem elterelő művészete, de meg így sem volt zökkenőmentes. Szirupot félálomban adtam be es gyorsan ráitattam vele vizet. Orrszívás és gyógyszer nappali beadása is úgy jön össze, hogy fölétérdelek és a kezeit a combommal tartom. Sír így is, de legalább nem tud kalamolni. Lázmérés popóban továbbra is megoldhatatlan, homlokhőmérőt használtam hozzá, bár azt mondják nem a legmegbízhatóbb. Jobb, mint a semmi.
2018. júl. 3. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!