Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a lázas gyerek alszik...

Ha a lázas gyerek alszik akkor, fel kell ébreszteni vagy hagyni kell aludni?

Figyelt kérdés
Felébresszem lázcsillapítót adni neki vagy hagyjam aludni vagy a körülményekhez képest jól alszik?Az,hogy mocorog és nyöszörög alvás közben,az mit jelent?Nagyon aggódom,első gyerek.

2017. júl. 28. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem.

Nem kell eleve lázcsillapítót sem adni rutinszerűen, csak abban az esetben, ha a gyerek közérzete rossz, nyűgös, rosszul van.

Ha alszik, azt jelenti nyugalmi állapotban van, nyilván nem aludna, ha durván zavarná.

2017. júl. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
67%
Szerintem hagyd aludni. Ha nagyon rosszul lenne, úgy is fölébredne.
2017. júl. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Lázcsillapítani ébren sem kell, max fájdalom csillapítani ha fáj valamie.

Alváskor meg pláne nem.

2017. júl. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Mennyi idős? Ha kicsi, nehogy hagyd lázasan aludni!! Főleg éjjel ne! És ne takard be! Csókoltatom a nem kell lázat csillapítani hozzászólókat!

Saját példa: egy éves volt a nagyobbik gyerekem, hétvége, ügyeletre vittem be, 38 fok felett nem adtam lázcsillapítót, gomdoltam majd ott adnak valamit. Persze csak felírtak gyógyszert. Hazafele elaludt, beraktam a kiságyba. De nem voltam nyugodt, így kb fél óra múlva megnéztem, tűzforró volt. NEM TUDTAM

FELÉBRESZTENI. Közelebb volt a 40 fokhoz mint a 39-hez. Persze kórházat hívtam, jól leb.sztak, csavartam vizes törölközőbe. Amint lejebb ment, ordított. De addig cseréltem párszor a törölközőt, csak feküdt a kezemben. Durván 2 óra aaltt ment így fel a láza. A nagyokosoknak üzenem, akkor nem kell lázat csillapítani, ha a gyerek jól van. És nem a kisbaba, kisgyerek! Ezt írják mindenhol!!

2017. júl. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csecsemőkre ez nem vonatkozik, hogy nem kell lázat csillapítani. A babáknak még fejletlen a hőháztartásuk. Kisgyerekeknél is az az elv, hogy a gyerek közérzete a mérvadó.
2017. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk mindenhol azt mondták (háziorvos, védőnő, kórház), hogy ha tűzforró a gyerek, mikor alszik, akkor fel kell ébreszteni, és lázat kell csillapítani. Hisz a láz elnyomja a gyereket, persze, hogy alszik, ettől még baromi magasra felszökhet a láza alváskor, ami meg nagyon nagy bajhoz vezethet.

Szóval ébreszd fel és adj neki lázcsillapítót, mielőtt még nagyobb baja lesz!

2017. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Ébreszd fől adj neki lázcsilapitott,és utána vissza altathatod.
2017. júl. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!