Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Hogy tudtatok lemonda...

Anyukák! Hogy tudtatok lemondani hosszú-hosszú évekre a karrieretekről?

Figyelt kérdés

Szeretem a gyerekeimet,NAGYON szeretem őket,de nem azért születik ez az írás,hogy ezt bizonygassam,hanem hogy másoktól segítséget kérjek,támogatást a szavaikból,hogyan sikerült átvészelni a nehéz időszakot!

Tehát KÉRLEK,az anyaságomat ne kritizáljátok,így is éppen eléggé a padlón vagyok.

A nagyobbik gyereknél ment minden,mint a mesében.

Délelőttönként volt bölcsödében,aztán óvodában,én eddig dolgoztam.Ebéd után vittem haza,miénk volt az egész délután,az este pedig apáé,én pedig ismét dolgoztam.Fektetésre otthon voltam….

Volt mindenre idő,energia,lelkesedés.Boldogabb nem is lehettem volna.

Persze,hogy örömmel vállaltunk újabb gyereket.

Közben a férjem visszautasíthatatlan állásajánlatot kapott,egyedül megajánlották neki azt az összeget,amit addig 2en se kerestünk meg.Nem volt kérdéses részemről se,hogy elfogadja.Én úgyis ismét babáztam.Tudtam,hogy a régi munkámat nem fogom tudni folytatni,de annyira nem aggódtam.

Arra viszont nem számítottam,hogy semmilyen „értelmes” munkát nem fogok kapni ezek után.

Nem,nem a szokásos nyafogás,hogy csak ne kelljen elmenni dolgozni,mert a pici 1 éves kora óta dolgozok újra,lassan 3 éve,de sírni tudnék.

A munkaidő kerete korlátozott,hisz SEMMI segítségem nincsen.Férjem 5kor megy,ha szerencsénk van 19re itthon van (ma nem).Szabad hétvégéje évente 5 alkalommal van,amikor szabin van,egyébként vagy szombat vagy vasárnap mindig dolgozik.egy szabadnapja van hétköznap,amit 1 héttel előre tud csak meg.Szereti,imádja,megbecsülik,hosszan tervez,TÁMOGATOM benne.

Ha betegek csak én vagyok,ha szünet van,csak én vagyok és ugye van mindegyikből dögivel.Nincs nagyszülő,nincs olyan szomszéd,ovis-sulis társ,akik NAPI szinten vállalják őket.

Igen,próbálkoztunk babyszitterrel is,had nem soroljam.(nem,nem én voltam az,akinek semmi se jó).

Hoztam haza folyton a munkát,mert a betegségek,szünetek miatt nem végeztem sose,ezt a munkát 1 év után pont ezek miatt ott is hagytam.

Jelenleg nevetséges összegért dolgozok,100xezer Ftért,legalább szeretem,de szó szerint semmi értelme a munkámnak.Semmi kihívás,semmi előrejutás,semmi sikerélmény.

Gondoltam 3 év,a kicsi is sulis lesz,hátha könnyebb lesz.

A nagyobbik gyermekem 4 éve sportol,jelenleg már versenyszerűen.Ez havi 1 teljes versenyhétvégét jelent,ahová még tényleg MINDEN szülő kíséri a gyerekét.Ügyes,imádom,élvezi,had csinálja.De hetene 4 alkalommal van edzése,szeptembertől már 17.00-18.30 között.Bent a városban,kicsi még nem mehet egyedül.

Mi lesz,ha a kicsi is szeretne majd sportolni,ha ő is ilyen ügyes lesz?

Tényleg egy anya nem dolgozhat azt,amit szeretne?

Aki volt így,megköszönném,ha leírná.Ha valaki van még így,neki is megköszönném,ha leírná.

Ha valakinek viszont csak az jött le belőle,hogy nem akarok igazán dolgozni,hogy a férjem rossz apa és nem foglalkozik velük,hogy nem keresem a megoldásokat vagy,hogy minek kellett nekem gyerek,annak szintén megköszönöm,ha ezt viszont nem írja le.

Sorstársakat kerekesek,nem KRITIKUSOKAT!!!KÖSZÖNÖM!


2018. jún. 30. 19:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%

Gyerek mellett az nem működik, hogy mindkét szülő a karrierjének él. Max. akkor, ha más neveli fel a gyereket. Számomra már az is elfogadhatatlan lenne, amit a férjed csinál. Szerintem mindkét szülőnek részt kellene venni a gyerek életében.

Én sem álmaim munkahelyén dolgozok, de gyerekbarát több szempontból. Ezt az utat én választottam, tudatosan már a gyerekvállalás előtt évekkel ilyen helyet kerestem. Jól keresek, sok a szabadság, rugalmas a munkaidő és csak heti 40 óra, bármikor mehetek táppénzre, szakmailag viszont nem kihívás. Sokkal többre lennék képes és nem is élvezetes.

2018. jún. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos sokan hangoztatják, hogy a gyereknevelést össze lehet egyeztetni a karrierrel, de ez a legtöbb munkánál nem igaz. Egy szabadúszó író, aki napi 2 órát dolgozik, annak igen, de ez nem általános. Szerintem érdemes ezt fejben lerendezni, hogy most ez van, a gyerek az első, addig a munka csak a pénzkeresésről szól. Pár év múlva, ha a gyerekek önjáróak lesznek lehet újra a karrierrel foglalkozni, lesz még elég időd rá, ne aggódj. Most sok időnek tűnik, de igazából nem is olyan sok.
2018. jún. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
61%
Ja még annyi, hogy sokan mondogatják, hogy cak akarni kell és akkor megy, de ez butaság, nehogy rosszul érezd magad bármilyen sajét vagy társadalmi elvárás miatt!
2018. jún. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%

Bár én még nem tartok ott ahol te. Mi még csak most várjuk az első babát.

De nagy előre gondolkozó vagyok, így még mielőtt belevágtunk, én ezeket átrágtam magamban illetve a párommal is megbeszéltem.


Én is egész jól kerestem, de elképesztően sok munkával. Viszont élveztem, nyilván nem minden pillanatát. De tele volt minden napom szakmai kihívásokkal.

Most hogy már pocakos vagyok lényegesen kevesebbet dolgozom. És szoktatom magam a gondolathoz, hogy ide nem jöhetek vissza dolgozni. Mert ez a munkahely pici gyerekkel nem összeegyeztethető. Valószínűleg visszamegyek majd az előző munkahelyemre, ami hivatás szempontjából ugyanaz, és bár évekkel ezelőtt eljöttem, még mindig visszavárnak. De szakmai szempontból akkor nulla az a hely... minden nap ugyanaz, semmi kihívás, se gondolkozás, se igazi szakemberek... épp ezért jöttem el, mert kinőttem azt a helyet.

Na de anyagilag nem lenne sokkal kevesebb a pénz, és a mostani egy óra helyett, 10 perc alatt a munkahelyemen leszek.


Én már most nehéznek élem ezt meg, pedig még csak pocakos vagyok. De igyekszem erre rákészülni, hogy ha úgy döntöttünk, hogy gyerek, akkor bizony az én szakmai életem háttérbe szorul, évekre, de lehet, hogy végleg. Viszont próbálom azzal vígasztalni magam, hogy legalább a stressz is kevesebb lesz a munkám miatt.


Én olyanokon gondolkozom, hogy majd hobbikat keresek, amikre korábbban nem volt időm. És ezekben is lehet ám kihívást találni bőven, és behozhatja azt az érzést, ami a munkából majd kimarad.

Legalábbis én ezt találtam ki, az idő meg majd eldönti jó ötlet volt-e, vagy sem... :D

2018. jún. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

Multinál vagyok magas beosztásban már nagyon fiatal korom óta. 1. gyerek 2 éves korában mentem vissza, akkor már nagyon hiányzott és örömmel folytattam. Azóta még magasabbra kerültem, de rengeteg melóm volt...havi zárásokkor 12-13 órák, hetvegék.


2. babát szültem tavaly, 7 év korkülönbséggel a nagyobbik után. És örömmel jöttem el babázni. Még van egy évem itthon, de megmondom őszintén: a keresetem hiányzik hisz naggggyon jó fizum volt, de a karrierem nem. Imádok babázni újra, olyan a nagy hajtás után, mint egy megérdemelt édes pihenés :) A tűsarkút, kosztümöt és laptoptáskát (ami már-már a kezemhez nőtt) Adidas superstarra, laza szaggatott farmerre és csini tatyóra+babatáskára cseréltem, imádok a lányommal (és most nyári szünetben az elsős fiammal) jönni-menni, soha életemben nem voltam még ennyire boldog, ennyire "egyben".

Persze vissza kell mennem dolgozni, de nem érdekel hogy mennyire leszek menedzser vagy bárakármi....mert megtanultam mi az igazi boldogság :) A nagy fizu hiányozni fog, ha nem ugyanoda megyek vissza (hisz azt a hajtást 2 gyerek mellett nem vállalhatom az tuti), de nem számít. Persze a kiesett pénz igen, de maga a karrier már nem. És ez okoz egy kis megkönnyebbülést :) Olyan most "letenni" a nagy karrierista üzletasszony kényszerét, amit 22 éves korom óta hajtok-űzök, mint anno letenni a cigit. Tiszta vagyok :)

2018. jún. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

Sorstárs voltam 3 évig, aztán változtattunk. Nem áldozatnak kell lenni, és külső körülményeket okolni a kialakult helyzetért, hanem tenni ellene. Egy család egy egység. Értem én, hogy fontos a pénz, de mennyire? Nem lenne értelmesebb kettő egészséges felnőttnek megkeresni X összeget, és nem megőrülni, mint így, hogy egy megkeresi az egészet, a másik pedig feladja az életét cserébe?


Beszélgessetek erről! A pénz nem minden!

2018. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
32%
"How you make money is more important than how much you make." Gary Vaynerchuk
2018. jún. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%
Én pont ilyesmik miatt viszonylag későn kezdtem szülni, 33 éves koromban. Előtte volt szép karierem munkàban is és a versenysportban is. Az első babával az első év àtállás babàzásba nagyon nehéz volt. A sportba vissza is mentem a baba 5 hónapos korától. Ezt utólag nagyon sajnàlom. Azóta nagyon megszerettem a gyerekezést, rengeteget foglalkozom a gyerkőcökkel, soha nem jártak bölcsibe, a nagyobb kitűnő tanuló és leigazolt sportoló. Alig várom a versenyeit, kicsik ezerrel szurkolnak neki. A kisebb most kezdi majd csak a sulit de már tavaly le akarták igazolni, de akkor még nem engedtük. Most várom a 4.babát. Nem hiànyzik a szakmai karier mert úgy érzem, h sikeres voltam, ( több diplomám van) és örülök, h hiányérzet nélkül tudok időt szánni a gyerekezésre, nem kell több felé szakadnom. Inkább a minimàlis én idő hiányzik talán mert nincs segítségünk. Sztem ha férjed ilyen jól keres akkor ne szakadj meg havi 100 ezer forintért. Inkább élvezd ezt gyerekezős korszakot, olyan hamar elmúlik..Amúgy kb.10 többet dolgozok mint anno a mhelyen, mert ez 24 órás meló és 7vége sincs. Mi megbeszéltük, h vállaljuk a kisgyerekes korszakban, h itthon maradok és utána megyek majd mhelyre újra. Persze más a helyzet ha anyagilag vki ezt nem teheti meg. De ahogy írtad nálatok nem ez a helyzet.
2018. jún. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
67%

Látom erre jártak az ősanyák, és lepontoztak mindenkit... akik el sem tudják képzelni, milyen az ha szereted a munkádat is a családod mellett.

Jöttek, láttak, lepontoztak... :) de véleményt írni már nem mertek!

2018. júl. 1. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
27%

Nincs az a pénz, amiért nekünk megérte volna, hogy ne legyen életünk.

Nektek a pénz volt fontosabb, hát most viseljétek a következményeket.

2018. júl. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!