Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Indokolatlan szóbeli agresszió...

Indokolatlan szóbeli agresszió normális kisfiúnál?

Figyelt kérdés

Kifejtem mire gondolok. 4 éves kisfiam "csak úgy" tehát nem akkor amikor mondjuk mérges, mondogat ilyeneket: kiszúrom a szemedet, megverlek, levágom a fejedet, és hasonlók... Nevet rajta, szóval gondolom viccnek szánja, viccesnek tartja, de eléggé megijeszt vele, nem értem miért csinálja. Nem bántjuk soha, nem is értem, hogy honnan vesz ilyeneket. Tegnap pl. ezt mondta este: felpumpállak, és úgy megverlek... Én csak néztem, kérdeztem, hogy mégis ilyen hogy jut eszébe, erre csak kuncogott, láttam rajta, hogy úgy gondolja, hogy ő most nagyon vicces volt. Próbáltam neki elmagyarázni többször, hogy ezek nagyon rossz dolgok amiket mond, nem vicces cseppet sem. Már mérgemben volt olyan hogy azt is mondtam neki, hogy ha ilyet mond nekem, akkor nem fogok játszani vele, kimentem a szobából, erre jött sírva, hogy ne haragudjak... Nem tudom hová tenni, nem értem, nem tudom hogy szoktathatnám le erről, nem tudom azt sem hogy reagáljak rá.

Amúgy nem agresszív kisgyerek, nem bántja oviban sem a többieket (nyilván kisebb konfliktusok előfordulnak), van egy kisebb fiunk is, őt sem bántja soha, szereti, ölelgeti, puszilgatja.

Ezt leszámítva sokat és sokfélét játszik, nincs gond a viselkedésével, hisztik vannak, de nem kirívó mértékben.

Mi lehet ez nála???


2018. júl. 7. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Felpumpallak es ugy megverlek? Ez honnan?


Sok mindent tanulnak az oviban egymastol amugy.

2018. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bocs de ezen a "felpumpállak" dolgon én is elnevettem magam :)

Viccesnek tartja, várja a reakciódat. Szerintem teljesen jól reagáltad le.

2018. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első óvodás évében kisfiam is mondott hasonlókat. Szemkiszúrást és fejlevágást nem, de olyat igen, hogy "megeszem a fejedet" és igen, nálunk is elhangzott, hogy "felpumpállak". Az ovistársaktól hallotta, ez teljesen egyértelmű.

Szerintem jól reagálod le: nem kell megharagudni rá, nem kell kiabálni emiatt, de minden alkalommal el kell neki mondani, hogy ez helytelen, ilyet ne mondjon senkire, ez csúnya dolog.

Nálunk szerencsére hamar túljutott rajta és többé nem mondogatott ilyeneket. Reméljük nálatok is így lesz. :-)

2018. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!