Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar nyaralni menni...

Miért nem akar nyaralni menni a feleségem 1 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés
A gyerek csak akkor rossz meg sírós ha keveset alszik. Lehetne vele menni.
2018. júl. 11. 22:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%

Mert ott lenne az 1 éves gyerek is.

Te lehet hogy nyaralnál, de ő csak más helyen vigyázna a gyerekre

2018. júl. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
59%
Ezt csak o tudja.
2018. júl. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%

Miota gyerekeim vannak speciel én sem tudom eldönteni nekem a munkahelyem a nyaralás e, vagy a pár hét szabi a gyerekekkel együt :)

Lefényképezem majd magam, egyszer melo után, egyszer pedig egy hétvége után :)

2018. júl. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%
Hidd el, neki nem lenne nagy nyaralás. Ő ugyan azt csinálná, csak más helyen: pesztrálná a gyereket. Egy egy éves gyerek, bármennyire jó természetű is, eszméletlen sok figyelmet igényel. Legyél vele egyedül te egy pár napot, akkor majd megérted, miért nem akar a feleséged még fizetni is azért, amit otthon is meg tud csinálni :)
2018. júl. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
96%
Eletedben egyedul , teljesen egyedul hany orat ( percet ) voltal a gyerekkel ? Oszinten...
2018. júl. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Voltam már vele egyedül sokszor. amikor a feleségem elmegy orvoshoz vagy ha takarít,főz én addig kimegyek vele
2018. júl. 11. 22:40
 7/34 anonim ***** válasza:
94%

Másfél éves tündér kislánnyal van tapasztalatom,így elöljáróban elmondom.

Ha a nyaralás alatt azt érted, hogy ő is kifekhet barnulni fél napot anélkül, hogy a kicsivel bármi dolga lenne (etetni, pelus csere, orr törlés, sírás csillapítás, játékokkal való szórakoztatás, stb.) és te fél óránál tovább is teljes mértékben átveszed a gyerek körüli feladatokat, akkor ezt mondd és örömmel kezd csomagolni, abban biztos vagyok.

Amennyiben ugyanúgy neki kell ellátnia a gyereket, gondoskodni a nyaraláshoz szükséges holmiról (legtöbb esetben ez is a nő dolga) és még mosolyognia is kell hozzá, akkor értékeld újra az ötleted, mert:

-idegen környezetben a kicsi is nyugtalanabb és mire megszokná, már mentek is haza,

-otthon minden kézre áll a feleségednek a balesetek megoldására, a nyaralásra a fél lakást be kéne pakolnia, mert ekkora gyerekkel bármi megtörténhet és meg is történik,

-remek érzés lehet neki a vízparton vigyázni a kicsire, aki nyilván ragaszkodik hozzá és nem engedi el sírás nélkül az anyját, hogy az ússzon fél órát. - ha mégis átvállalod a kicsit, de ő valamin kiakad és nem tudod megnyugtatni, akkor az aztán kikapcsolódás, hogy a feleséged tudja, hogy nélküle üvölt a gyerek, ő meg érezze jól magát, mert hát nyaral,

-étteremben többnyire az anya az, aki küzd a gyerek megetetésével is, így marha romantikus lesz a vacsora számára.

Lényegében sokkal több meló, a megszokott környezet nyújtotta kényelem elhagyása és az érzés, hogy ha nem ekkora gyerekkel lenne, mi mindent láthatna, csinálhatna az üdülés alatt... Ezért én sem mennék el.

2018. júl. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
75%
Neki nem lenne nyaralás sőt még kihívás is egy új helyen a gyerek még kíváncsibb is csak szaladgálhatna utána. Én max 2-3 év közötti gyerekkel mennék nyaralni addig kibírnám amúgy sem vagyok oda a nyaralásokért inkább kirandulni valahol napokat annak mi több értelmét látjuk. Addig ti is max. kiránduljatok valahol egy két napokat az is jó szórakozás feltöltődés a gyerek is élvezné. De szállodában egy egy évessel,aki mászik jár kel magára próbál rántani ezt-azt 0-24es figyelem nem éppen a pihenésről szólna. Nekünk 10 hós a fiúnk még csak mászik feláll próbál lépegetni,de már most "rosszalkodik" ha új környezetbe kerül. De ti tudjátok beszéld meg a feleségeddel.
2018. júl. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
88%

Jó, akkor legközelebb takaríts, miközben vigyázol a gyerekre, addig a feleséged elmegy egy forró fürdőt venni.


Nyaralás alatt te lehet, hogy mást értesz, de egy éves picivel nem lehet kikapcsolódni. Nem tudsz kicsit heverni a napon, úszni egy fél órát, olvasgatni, hegyet mászni, várost nézni, este csavarogni, meginni egy kis bort, stb.

Ehelyett a pici napirendjéhez kell igazodni, 11 és 14 között nem lehetsz vele tűző napon, napközben is alszik egyet, de ugye addig se lehet elmenni tekeregni, hisz felébred és egyedül lesz.

Az 10000%, hogy mindenki pont le fogja kakilni, hogy veletek ott egy baba: este szól a zene, zajonganak, kiabálnak, napközben dettó. Ha csak nem tud a gyerek ágyúszó mellett aludni, akkor bizony kialvatlan lesz, nyűgös és hisztis.

Egy jót nem tud majd a feleséged enni, mert az éttermek többsége egyáltalán nem bababarát, ő fogja a picit, eteti, keni össze magát, stb.

Hidd el: színtiszta pénzkidobás babával nyaralni.


A legkisebbünk most 1,5 éves. A nagyok természetesen igénylik, hogy ne a négy fal között üljünk. Úgyhogy mi nem nyaralunk, hanem kivesz a férjem egy hét szabit, és kinézünk egy úticélt. Strand, múzeum, lovas nap, búcsú, kisváros, nagyváros, sörfesztivál, gyerekvasút, állatkert, hajókirándulás, várrom, stb. Annyi a különbség, hogy minden este otthon fürdünk, alszunk, és nem dobtunk ki egy vagyont, ha pl. második nap belázasodik, és nem tudsz menni sehová.

2018. júl. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
54%

Jaj ne már. Mi egy 3 éves és egy 4 hónapos gyerekkel voltunk nyaralni. Nekik is jó volt a környezetváltozás, leginkább a nagynak. Mivel mi (főleg én) ott voltunk, mint biztos pont, semmi nyugtalanságot nem tapasztaltam náluk. Végig aludtak éjszaka is.

És tudtam napozni! A kicsi a sátorban aludt, apuka és a nagyobb gyerek a vízben lubickoltak.

Természetesen 2 gyerekkel nem mentünk reggeltől estig programokra és figyeltünk az igenyeikre. De közel sem volt olyan rossz és feszültséggel teli, mint írjátok.

2018. júl. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!