Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a körülmetélésről? 5 éves fiamnak le van még tapdva a fityma 2 orvos két teljesen különböző kezelést mondott. Jó lenne megcsináltatni a műtétet és utána nem lenne gond vele?

Figyelt kérdés

Első rögtön műtétre adott beutalót, körülmetélésre. Gyerekorvos adott szteroidos krémet azza kenjünk húzogatja ameddig lehet szépen de nagyon lassan jön fel neki.

Ez az orvos ránk ijesztett.

Elvittük az apja orvosához aki szerint 1 évig lehet kenni húzogatni ha nem javul akkor részleges vagy teljes körülmetélést javasolt. Férjem ellenzi a műtéteket. Beszélni sem lehet erről vele.


2018. júl. 14. 13:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem miért ellenzi a férjed a műtétet. A pàromnak ugyan ez volt gyerekkorában. Krém+húzogatás. Azt viszont nem mondja senki, hogy ez baromira fáj. Minden este fürdésnél sírás, mert előre tudta mi következik.


3 hónap után az anyukája döntött a műtét mellett. Műtét után 2 héttel semmi baja nem volt. :)

2018. júl. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
14 éves korig normális prvos nem piszkálja, mert teljesen normálos. Kisgyereknél csak akkor nyúlnak hozzá ha problémát okoz neki.
2018. júl. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Anno a férjemnek is megcsinálták, igaz, ő 13 éves volt akkor. Semmi baja nincs vele, sőt, szerinte jobb is így.
2018. júl. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is jobb! Már csak a higiénia szempontjából is.
2018. júl. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 B_Ut válasza:
53%
Sajnos az én szüleim is elhitték, hogy jobb lesz, de nem mindenkinek lesz jobb, nekem se lett. Érzéketlen, ronda, igazából sok hátrányát tudnám elsorolni, előnyét még soha nem láttam. A sejtes letapadás normális amúgy 3-4 éves korban is, nem értem, miért fontos a fityma ilyen pici korban. Így lehet elrontani, ha pl valaki nagyon erősen akar jót tenni, berepeszti az érzékeny előbőrt és akkor a repedések hegek lesznek, utána az már tényleg egy borzasztóan szűkülő, újra és újra fölszakadó probléma lesz, aminél már tényleg kellhet később a metélés. Ami amúgy simán csonkítás, ezt 100%ban állítom
2018. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ez a gyerek teste, nem a szüleié. Elhiszem ha zavar titeket ez a probléma, de a gyereknek kell leélnie azzal a fütyivel az életét, nem nektek. Meg az rendben hogy 5 éves a kisfiad, de a férjednek teljesen igazat adok, ehhez még nem kell hozzányúlni! Beszélnél azzal, aki nekem segített és a fitymámat megmentette a szikétől, mindjárt tisztába kerülnél azzal, hogy miért korai még ehhez hozzányúlni 5 évesen is!
2018. júl. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Saját tapasztalatból nagyjából én is úgy látom, hogy ezek a kenőcsös megoldások általában sehova nem vezetnek. Viszont az pedig egy barbár megoldás, mikor felrántják és esetleg emiatt sérül az egész felület. Esetleg meg kéne kérdezni egy másik orvost is, hátha ugyanúgy körülmetélést tanácsol.

Nekem nincs gondom a körülmetéléssel kapcsolatban. Bár hozzáteszem, hogy én sajnos sokáig halogattam és utána 3 hétig az utógondozás volt kegyetlen. Valószínűleg utóbbi jelentene gondot a kisgyerekkel is. Ám teljesen meg vagyok vele elégedve, úgyszólván sokkal egyszerűbb a használata és a tisztítása, higiénikusabb, jobb a szexuális élmény, illetve szexuális téren krémek használata még jobb felületűvé is tette nekem. Más dolog, hogy krémekkel vagy bármi mással sikosítani kell. De ehhez könnyen hozzá lehet szokni - főleg kezdő fiatalabb kortól.

Nekem van egy olyan sorsszerű elképzelésem vagy úgyszólván hitem, hogy nem véletlenül történik ez egyre több fiúval. Soha nem is fogják tudni megmagyarázni az okát. De egyre több tudományos szakember kinyílvánította, hogy az embernek már nem igazán van szüksége a fitymára. Szakszerű normális ellátással a körülmetélés csak hasznunkra válik. Nekem például tényleg be is vált.

2018. júl. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
6%
Akkor mit mondasz arra kedves előző, akinek a körülmetélés elviselhetetlenné tette az életét? Mert vannak olyanok, az egyik spanom is ilyen sajnos, nem tud egyszerűen becsajozni annyira érzékeny lett a makk, hozzáér valami, már uralkodnia kell magán, hogy ne lőjön el! A szexuális élete katasztrofális. Amíg fitymája volt nem volt ilyen gondja, max annyi hogy beszűkült valamennyire, de a makkja türhető volt. Még mindig azt mondod, hogy "sorsszerű"? Mert szerintem meg butaság.
2018. júl. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Attól még sok dolog által én így gondolom. De sajnos hozzátartozik, amit igazából belefogalmaztam. Megfelelő szakszerű ellátásra van szükség. Csak hát az a probléma, hogy ezt így előre az ember nem nagyon tudja felmérni.

Biztos, hogy ott valamit nem jól csináltak. Főleg úgy, hogy igazából valamennyi ideg - a műtét keretén belül - el szokott halni.

2018. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

A férjem előtti pàrom nem volt körülmetélve. Folyton félbe kellett hagynunk, mert fájt neki, berepedt óvszer használat mellett is. Borzalmas volt, a másik, hogy amikor fájt v sebes volt neki, nem tudta felhúzni, nem tudta tisztán tartani, nekem nem volt hozzá gusztusom sem a végére.


A férjem körül van metélve, szégyenlte, mert nem ez a megszokott. Én viszont imádom. Tiszta, nincs vele gond.


Azt viszont nem hiszem, hogy pont a körülmetéléstől lenne valaki gyorstüzelő. Pont, hogy ilyenkor érzéketlenebb a makk, így tovább bírja. Nálunk, ha gond lesz a kisfiunk fitymájával biztos nem kínzom. Inkább műtét + 3 hét.


Az öcsémnek 15 évesen is rémálmai, éjszakai felrettenései voltak a felrántás miatt, így nem kérdés.

2018. júl. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!