Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a körülmetélésről? 5 éves fiamnak le van még tapdva a fityma 2 orvos két teljesen különböző kezelést mondott. Jó lenne megcsináltatni a műtétet és utána nem lenne gond vele?

Figyelt kérdés

Első rögtön műtétre adott beutalót, körülmetélésre. Gyerekorvos adott szteroidos krémet azza kenjünk húzogatja ameddig lehet szépen de nagyon lassan jön fel neki.

Ez az orvos ránk ijesztett.

Elvittük az apja orvosához aki szerint 1 évig lehet kenni húzogatni ha nem javul akkor részleges vagy teljes körülmetélést javasolt. Férjem ellenzi a műtéteket. Beszélni sem lehet erről vele.


2018. júl. 14. 13:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Mi is végül a műtét mellett döntöttünk ma mert nem tud rendesen pisilni és zavarja már. Ma kaptunk is csütörtökre időpontet műtétre részleges körülmetélése lesz
2018. júl. 16. 16:54
 12/19 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem elég lenne egy bódítás alatti feltépés is! A letapadás az nem fitymaszűkület, a szakszerűtlenül kezelt letapadás viszont okozhat fitymaszűkületet.
2018. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%

Természetes letapadásra körülmetélés? Barbárság, felesleges.


> Gyerekorvos adott szteroidos krémet azza kenjünk húzogatja ameddig lehet szépen de nagyon lassan jön fel neki.


Akkor meg mi amúgy a baj és miért kell mégis belevágni a szerencsétlen gyerekbe?

2018. júl. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem engedi kenni, óriási harc van az apja lefogja én kenem. Már ott tartunk legot is veszünk neki csak engedje kenni.
2018. júl. 16. 21:04
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

A műtét után meg fájni fog neki ahogy a sebet gondozzátok, az se jobb.


Hagyjátok egy pár napig aztán hátha újra engedékenyebb lesz.


De a letapadásra nem megoldás a körülmetélés.

2018. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%
Pont ezért kéne hagyni, de beszélni vele! Szerintem ezzel a lefogásosdival abszolút rosszul kezelitek ezt a helyzetet, és ennek a gyerek issza meg a levét, büntetésből körülmetéltetitek. Hát... szép.
2018. júl. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 E-Zsolesz válasza:
97%
Én szintén saját tapasztalatból azzal értek egyet, hogy a kínszenvedős kenegetés és a felrántás sehova nem vezet. A felrántás nagyobb barbárság a metélésnél és többnyire azzal csinálnak még nagyobb gyulladást. A részleges körülmetélés nevében pedig benne van, hogy nem teljes. Én nagyon szurkolok a műtéthez, hogy utána minden rendben legyen. :-)
2018. júl. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 B_Ut válasza:
17%

Ijesztő dolgokat írnak itt páran.... "Más dolog, hogy krémekkel vagy bármi mással sikosítani kell. De ehhez könnyen hozzá lehet szokni - főleg kezdő fiatalabb kortól."


Ez aztán marha jól hangzik... (és tényleg gáz amúgy)


"Nekem van egy olyan sorsszerű elképzelésem vagy úgyszólván hitem, hogy nem véletlenül történik ez egyre több fiúval."


Ez nem egyre több, hanem egyre kevesebb fiúval történik a világon. Forrás: WHO.


"Soha nem is fogják tudni megmagyarázni az okát. De egyre több tudományos szakember kinyílvánította, hogy az embernek már nem igazán van szüksége a fitymára."


Egyre több szakember mondja, hogy nem érdemes fölösleges műtéti kockázatokat vállalni. Egyre több országban van betiltva a gyerekek csonkítása. A korábban lelkesen körülmetélő USA is visszavett, évek óta nem támogatja a TB és egyre kevesebb ember csináltatja. (A számok mutatják, mennyire, lásd WHO)


"Szakszerű normális ellátással a körülmetélés csak hasznunkra válik."


Esetemben is kiderült és számos más esetben is, hogy nem csak hasznos, sőt.

2018. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
82%
Miért is lenne gáz hozzászokni a krémezéshez? Még sok fitymás is használ, ha száraz a bőrük. Plusz ez saját tapasztalat volt, miközben pont az utóbbiak általánosítások. Erről ennyit.
2018. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!